Windows 8 yükledikten sonra dosya ve klasörlerime erişemiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
Windows 8 yükledikten sonra dosya ve klasörlerime erişemiyorum
Arkadaşlar bilgisayarda windows xp yüklü idi. yeni bir disk birimi oluşturdum ( 55 gb) ve bilgisayara windows 8 sistemini kurdum. fakat önceki yani xp de masaüstünde olan klasörler kayıp oldu onlara nasıl ulaşabilirim. format sırasında xp kurulu disk üstünde hiç bir değişiklik yapmadım. windows 8 yı 55 gb olan yeni disk bölümüne kurdum. fakat xp nin kurulu olduğu disk (200gb) olduğu gibi duruyor.

yalnız dediğim gibi xp kurulu diskte xp nin masaüstündeki klasörlere ulaşamıyorum

Teom@n

Teom@n

Üye
Arkadaşlar bilgisayarda windows xp yüklü idi. yeni bir disk birimi oluşturdum ( 55 gb) ve bilgisayara windows 8 sistemini kurdum. fakat önceki yani xp de masaüstünde olan klasörler kayıp oldu onlara nasıl ulaşabilirim. format sırasında xp kurulu disk üstünde hiç bir değişiklik yapmadım. windows 8 yı 55 gb olan yeni disk bölümüne kurdum. fakat xp nin kurulu olduğu disk (200gb) olduğu gibi duruyor.

yalnız dediğim gibi xp kurulu diskte xp nin masaüstündeki klasörlere ulaşamıyorum

XP kurulu olan harddiske erisebiliyor musun? Yani Win7 oturumu actiginda harddiski gorebiliyor musun dosya yoneticisiyle baktigin zaman?

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
tabi ki erişebiliyorum. xp kurulu diske hiç ellemedim bile. windows 8 kurmak için tamamen yeni bir disk oluşturdum. fakat dediğim gibi xp kurulu olan diskte xp nin masaüstünde olan klasörde bir çok film program vs yaklaşık 40 gb lik dosyalar vardı.

Teom@n

Teom@n

Üye
Dosya yoneticisinden XP kurulu diskinin icine girebiliyorsan Documents and Settings icinde kullanici klasorunu gorebilmen gerek?

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
onu da görebiliyorum fakat varolan işletim sisteminin masaüstünü gösteriyor yani windows 8 in

- - - Eklendi - - -

yani kaybolan klasörleri göremiyorum. silinmedigine adım gibi eminim çünkü hiç dokunmadım.

Teom@n

Teom@n

Üye
Win8 de iken bilgisayarim'a girdiginde orada xp yuklu harddiskini goruyorsun(win8 "c", XP "d" gibi)

XP yuklu "d" ye tikladiginda (surucu yolu degisik olabilir "d" degilde e-f-g olabilir) gordugun klasorlerin Windows, program files, Documents and Settings seklinde olmasi gerekiyor.?

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
önceden c idi şimdi diskin birimi f oldu

- - - Eklendi - - -

program files, windows vs gibi bütün sistem klasörleri olduğu gibi duruyor. söylediğim gibi bir tek masaüstündeki klasörlerin yolunu bulamıyorum

- - - Eklendi - - -

tekrar xp kursam aynı diske ama biçimlendirmeden klasörlere ulaşmam imkanım var mı

- - - Eklendi - - -

gardas bu arada problemle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Teom@n

Teom@n

Üye
önceden c idi şimdi diskin birimi f oldu

- - - Eklendi - - -

program files, windows vs gibi bütün sistem klasörleri olduğu gibi duruyor. söylediğim gibi bir tek masaüstündeki klasörlerin yolunu bulamıyorum

- - - Eklendi - - -

tekrar xp kursam aynı diske ama biçimlendirmeden klasörlere ulaşmam imkanım var mı

- - - Eklendi - - -

gardas bu arada problemle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

rica ederim. Documents and settings klasorunu goruyor musun?

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
evet görüyorum.

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
documents and settings adlı klasörün üstünde bir ok var kısayol gibi. tıkladığimda erişim kapalı diyor

- - - Eklendi - - -

erişim engellendi diyor

Teom@n

Teom@n

Üye
Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Komut istemi üzerinde sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır deyin. Gelen Cmd ekranına ilgili harddisk yolu ne ise ornegin F: > enter sonrada attrib /d /s -h -r -s komutunu yazın. Biraz zaman alir. tekrar klasore girmeyi dene.

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
kardeş oldu sonunda çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

+++

Teom@n

Teom@n

Üye
documents and settings adlı klasörün üstünde bir ok var kısayol gibi. tıkladığimda erişim kapalı diyor

- - - Eklendi - - -

erişim engellendi diyor

Sanirim problem cozuldu. windows 8 uzerindeki dosya erisim izinleriyle ilgili oldugu anlasildi. Sorunun cozumu ile ilgili olarak buraya link de verelim ki konuya bakan arkadaslarin benzer problemleri varsa cozebilsinler. Linkteki cozum ingilizcedir bilginize...

- - - Eklendi - - -

kardeş oldu sonunda çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

+++

Rica ederim baglantinin agir olmasi biraz cildirtti fakat basardik:oke:

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
Sanirim problem cozuldu. windows 8 uzerindeki dosya erisim izinleriyle ilgili oldugu anlasildi. Sorunun cozumu ile ilgili olarak buraya link de verelim ki konuya bakan arkadaslarin benzer problemleri varsa cozebilsinler. Linkteki cozum ingilizcedir bilginize...

- - - Eklendi - - -

Rica ederim baglantinin agir olmasi biraz cildirtti fakat basardik:oke:

maalesef bağlantının acizligi işte...

Teom@n

Teom@n

Üye
Konu sonuca ulastigina gore :locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt