Windows 7 de Ati kartlarda tam ekran sorununa çözüm !!!

Sponsorlu Bağlantılar

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
Windows 7 de Ati kartlarda tam ekran sorununa çözüm !!!
Ati ekran kartlarında, özellikle eski modellerinde windows 7 ile uyumsuz driverlar ile çalıştığından oyunlarda veya başka düşük çözünürlükte çalışan programlarda ekranı ölçeklemek yerine yani çözünürlüğü monitöre sığdırmak yerine çözünürlüğü normal şekilde gösterip, kenarlarını da siyah çerçeve olarak bırakıyordu..

Eski model kartlar için Ati (AMD) windows 7 driver güncellemesi çıkarmadığı için buna katlanmak zorundaydık..
Ama bugün yabancı bir siteden bulduğum küçük bir yamayla bu sorundan kurtulabildim.

Benim ekran kartım Ati x1200 olduğu için bu sorun bende de mevcuttu..

Ekli dosyalar

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Paylaşım için teşekkürler.

jeet_burhan

jeet_burhan

Üye
Ona gerek yok dvirer pack diye programdan yapabilirsin

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye
Monitörden otomatik ekrana sığdırma yapılabiliyor. (Benim monitörde böyle bir özellik var diğerleri nasıl bilemem.)

halithalit341

Üye
HAY allah razı olsun senden kardeşim ne zamandır arıyordum ekran çözünürlüğü falan filan bisürü tantana denedim ama oysaki bu kadar kolaymış meğersem. teşekkürler

qLaMoR

qLaMoR

Üye
o eski model kart ile alakalı değil kardeşim ona bakarsan benim masaüstümde x1050 var ama tam ekran bunun bi çözümü var ...

video yükleniyo onuda atıcam...

- - - Eklendi - - -

[video=youtube;kNO_6lh3mE4]http://www.youtube.com/watch?v=kNO_6lh3mE4&feature=youtu.be[/video]
buyur kardeş video biraz kalitesiz olabilir ama sen yaptıklarımı takip et yeter..

- - - Eklendi - - -

pardon orda çözümü vermişsin bu da farklı bir yöntem ...

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
8'e olmuyormu yahu 19 inçlik lcd 1024x768 oluyor en fazla :D

PremiumWork

PremiumWork

Üye
:tşk:

akondd

akondd

Üye
teşekkürler