Windows 7 BlueScreen BcCode 124 Hatasının Çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Windows 7 BlueScreen BcCode 124 Hatasının Çözümü
Aldığınız BcCode124 BlueScreen hatası genelde hall.dll veya ntoskrnl.exe dosyaları sebebiyle oluşuyor.

Yaşanılan sorun sebebiyle internet üzerinde yüzlerce makale mevcut.Ancak sorun tam olarak şudur denilebilecek bir durumda değil.

Mavi ekran hatalarının büyük kısmı donanımsal sebeblerden oluşur.Zaten siz Windows 10 veya Windows 7 işletim sistemlerinde aynı hatayı almanız bunu kanıtlar niteliktedir.Denildiği gibi mavi ekran hatalarının sorunu şudur denip, kolaylıkla çözülecek sorunlar değildir genelde.Mavi ekran hatalarında sorunlu dosyalar gösterilir ve siz bu dosyayı hangi uygulamanın kullandığını bularak çeşitli fikirler yürütür ve çözüm yoluna gidersiniz.

Mavi ekran hatasını tanımlamanın en basit yolu bilgisayarda yaptığınız bir değişiklik ardından mı mavi ekran hatası aldım, sorusunu düşünmektir.Hatayı almaya başladığınız tarihi belirleyin ve öncesinde bir değişiklik yaptım mı diye düşünün.

Çözüm Yolları
Aldığınız BlueScreen hatası ile ilişkili ntoskrnl.exe dosyası Ramler de meydana gelen bir sorunu işaret eder.Bu durumda siz Ramler üzerinde çeşitli deneme ve testler uygulayarak çözümü denersiniz.

Ramler için öneri çözümler;
  • Bilgisayarınızda takılı olan birden fazla RAM varsa tek şekilde bırakın ve test edin.
  • RAM slotlarını değiştirin ve test edin.
  • BIOS üzerinden RAM frekanslarınının auto konumda olduğundan emin olun.
  • memtest programını kullanarak RAM testi yapın ve sonucu gözlemleyin.
  • Aldığınız BlueScreen hatası ile ilişkili hall.dll dosyası genelde Harddiskleri işaret eder.Bu sefer de harddisk tarafında çeşitli işlem ve testler yapmak durumundasınız

Harddisk için öneri çözümler;
  • sfc /scannow komutunu kullanarak harddisk üzerinde eksik dosya sorunlarını giderin.
  • chkdsk /r komutunu kullanarak harddisk üzerinde fiziksel hata taraması yapın ve düzeltme ihtimalini deneyin.

Ayrıca mavi ekran sorunlarını çözmek için uygulanacak diğer yöntemler;

• BIOS a girin ve ayarları default konumuna getirin ve test edin.
  • BIOS unuzu güncelleyin ve test edin.
  • Bilgisayar sıcaklıklarını kontrol edin ve anormal ise müdahalede bulunun.
  • Bilgisayarınızı güncelleyin.
  • Sürücülerinizi güncelleyin.

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Üst Alt