windows 32-64 bit farkı

Sponsorlu Bağlantılar

Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
windows 32-64 bit farkı
Selamun Aleykum Arkadaşlar
Benim pc 32 bit malumunuz artık bütün oyunlar 64 bit oldu . Bunu biraz araştırdım 64 bit'li format atarsa 64.bit'e dönüşüyomuş bu doğrumu eğer doğru değilse 64 bit için ne almam lazım ?

Son düzenleme:

vaterfa

vaterfa

Üye
biti degistirmek icin format atman lazom dogrudur, en az 3 gb rami olmasi lazim bilgisayarin tek bildigim kadariyla

ysfakc

ysfakc

Üye
Selamun Aleykum Arkadaşlar
Benim pc 32 bir malumunuz artık bütün oyunlar 64 bit oldu . Bunu biraz araştırdım 64 bit'li format atarsa 64.bit'e dönüşüyomuş bu doğrumu eğer doğru değilse 64 bit için ne almam lazım ?

İşlemcin 64 bit destekli ve de ram 2 gb den büyük ise 64 bit e geçmelisin. Aradaki fark ne; şöyle bi örnekle anlatayım iki oda düşün birisinin kapısı küçük diğerinin ise büyük yani elinde büyük boyutlu bir eşya ile o küçük kapıdan geçemezsin yada geçmek için parçalara bölersin zorlanırsın ama diğerinden kolaylıkla geçebilirsin. Yani 64 bit sürümü büyük miktarda rasgele erişim belleğini tanır bu yüzden 32 bit sistemden daha verimlidir.

• Beğen
Tepkiler: mhmtkrtp ve UpOneTR
Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
Benim pc'nin Ram'i 2 gb Ekran Kartıda 2gb geçsem bi faydası olur mu veya geçebilirmiyim ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
o sistemde bilgisayarım olsaydı geçmezdim 64 bite :oke:

Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
Tamam Teşekkürler.

a2if

a2if

Üye
Benimde senin ki gibi sistemim terettüd ediyorum aşı tutmazsa beni uğraştirir diye ☺