Haber Windows 10'lu Amiral Gemi Cihazlar 3D-Touch Özelliğiyle Gelebilir!

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10'lu Amiral Gemi Cihazlar 3D-Touch Özelliğiyle Gelebilir!
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

McLaren kod adlı cihazla sahneye çıkması planlanıyordu, ancak daha sonradan iptal edildi. Evet tahmin ettiğiniz gibi, McLaren'in sahip olması beklenen ve kullanışlı bir takım uzaktan etkileşimler içeren 3D-Touch arayüzünden bahsediyoruz. McLaren sonradan iptal edilmiş ve bazı çevreler bunun sebebini, Microsoft'un planının 3D-Touch özelliğini, Nokia'dan bir arayüz eklentisi şeklinde almak yerine doğrudan sistemin bir parçası haline getirmek istemesine bağlamıştı.

Şimdi ise, bazı kaynaklardan gelen ve kesin olmayan bilgilere göre, önümüzdeki dönemde gelecek olan amiral gemi cihaz yada cihazlar 3D etkileşim özelliklerini Windows 10 arayüzünün bir parçası olarak içerecekler. Buna göre, söz konusu cihazlarda pek çok çeşit etkileşim özelliği görebiliriz. Örneğin: uzaktan el hareketlerine göre hareket eden karolar vb gibi... Geçtiğimiz aylarda sisteme "patlayan karo" özelliğinin gelebileceği yönündeki söylentileri pek çok kez haber konusu yapmıştık. Bu bilgilerle birleştirdiğimizde, karoların bu tip bir el hareketiyle patlama özelliği göstermesi, gelişmiş 3D-Touch arayüzüne hoş bir örnek teşkil edebilir.

Karoların yanı sıra, yine çeşitli el hareketleriyle kaydırma, göz atma, metin ve resimleri yakınlaştırma gibi çeşitli etkileşim özellikleri tanıtılabilir. Görünüşe göre bütün mesele kullanışlılıkta bitiyor. Kaynaklardan gelen iyi haber ise bu etkileşim unsurlarının Windows 10 ile genel olarak kullanıma açılacak olması ve daha sonraları orta seviye cihazlara da gelecek olması.

Geçtiğimiz günlerde yapılan haberlerde, Microsoft'un yarışa daha erken katılabilmek adına telefonlara sunulacak Windows 10 çalışmalarına hız verdiği ve sistemi "2. çeyrek sonlarında (Mayıs-Haziran döneminde)" üreticilere gönderebileceği yönündeydi. Bu haberler aynı zamanda Windows 10'lu amiral gemi cihazların beklenenden birkaç ay önce gelebileceğine de işaret ediyor.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: emz, Sensation, Esendağlı ve 3 diğerleri

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Windows 10 Microsoft'un yeni çıtası oldu. Ve bence Windows 10'dan sonra akıllı telefon sektöründe güncelleme stratejilerine de yeni bir açılım gelecek.

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
braayn

braayn

Üye
Şu özellikler bizim şuan kullandığımız cihazlar destekleyecek mi? 3d vs vs ? Yoksa sizin 1520'ler 930'lar desteklemez deyip geçecekler mi? Hani sensor yoktur anlarım ama patlayan karolar vs vs 8.çekirdekli cihazlar sadece destekler derlerse can sıkar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Şu özellikler bizim şuan kullandığımız cihazlar destekleyecek mi? 3d vs vs ? Yoksa sizin 1520'ler 930'lar desteklemez deyip geçecekler mi? Hani sensor yoktur anlarım ama patlayan karolar vs vs 8.çekirdekli cihazlar sadece destekler derlerse can sıkar

3D Touch olayı tamamen sensörler üzerine kurulu bir özellik. Yani donanımsal.
Mevcut cihazlara gelmesi mümkün değil.

braayn

braayn

Üye
3D Touch olayı tamamen sensörler üzerine kurulu bir özellik. Yani donanımsal.
Mevcut cihazlara gelmesi mümkün değil.
3d touch eyvallah sensor olayı ama patlayan karolar bu sensor olayı değildi bari bu tarz yenilikler gelse neyse bekleyip göreceğiz .

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Geldi yine tipini sevdiğim. Bir bitmedi şu McLaren. Çıksa da kurtulsak ya

dakamon

dakamon

Üye
Biraz parayı veren düdüğü çalar mevzusu olabilir gibi bir his var içimde. :allalla:
Valla öyle de olursa kendilerine biraz zor alıcı bulurlar. Şu an ellerinde bi güncelleme desteğinin uzun tutulmasının verdiği güven kaldı. Oda giderse vay hallerine. Hiç gelelmem böyle şeylere geçerim ios a android e hiç istemediğim halde.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
valla dakamon'un dediği gibi güncelleme desteği ve Nokıa sağlamlığı ile duruyorum bende tabi wp arayüzünü filan sevdiğim için ama yenilik gelmezse(aslında yenilik dediğimiz diğer sistemlere yetişmek ön planda) bende wp yi uzun süre kullanacakmışım gibi gelmiyor açıkcası

• Beğen
Tepkiler: hajkhanx33
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft şu bombayı patlatsa da alsam artık :eller:

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Görelim nasıl bir cihaz gelecek tam olarak özellikler ne olacak

kahraman333333

kahraman333333

Üye
Bi cacık olmıycak beklemeyin boşuna

• Beğen
Tepkiler: hajkhanx33 ve alasulumurat
Bay H

Bay H

Üye
İptal olan McLaren.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: OnurYurdakul ve bulutsuzgece
Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Bu kadar basit olacağını düşünmemiştim onu bazen benim 925 de yapıyor

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Açıkçası bana da çok basit ve gereksiz geldi.
Olmasa da olur.
Bence bu videoyu paylaşan bildiğin dalga geçmiş milletle, telefonu saklamak için uğraşıyor bir kere madem McLaren geniş geniş göstersin önünü arkasını.

Ayrıca; üstte arkadaşın dediği gibi dokunma hassasiyeti yüksekken parmağınız biraz sıcaksa bunları zaten yapabiliyorsunuz. Lumia 925 te benim başıma çok geldi bu olay dokunmadan mesaj bile yazılıyor hatta.

Sonuç; video=FAKE

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
bence de büyük ihtimalle fake. ben millete ava atıyorum öyle kulanabldiğim 1520 ile

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Aynen, benim L920 de defalarca hava attım bu şekilde. :)

Üst Alt