Windows 10 Windows 10’da Otomatik Sürücü Yüklemeyi Devre Dışı Bırakma nasıl Yapılır ?

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Windows 10’da Otomatik Sürücü Yüklemeyi Devre Dışı Bırakma nasıl Yapılır ?
Windows 10’un özelliklerinden biri de sürücüleri otomatik yükleyebilmesi. Normalde cihazlarımıza sürücüleri bazı yazılımlar aracılığıyla yüklüyoruz. Ayrıca internetten direk olarak da yükleyebiliyoruz. Windows 10’da Windows Update aracılığıyla yüklenebiliyor. Bunu otomatik olarak yapıyor. Bazen sürücüler güncellenince bilgisayarın uzuvları eskisinden kötü hale geliyor. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için otomatik güncellemeyi devre dışı bırakmamız gerekiyor.

Sürücü güncellemeyi devre dışı bırakmak için;

• Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar yolunu izleyerek bilgisayar simgesine sağ tıklayın. Ardından aygıt yükleme ayarlarına tıklayın.
  • Karşınıza aygıt yükleme ayarları gelecek. Orada Hayır, ne yapılacağını benim seçmeme izin ver seçeneğini işaretleyin.
  • Hayır, ne yapılacağını benim seçmeme izin ver seçeneğini işaretlediğiniz zaman her şey bitmiyor. Karşınıza yeni seçenekler çıkacak. Bu seçenekler arasında Hiçbir zaman Windows Update’ten sürücü yazılımı yükleme seçeneği yer alacak. Tam da istediğimiz seçenek bu. Bu seçeneği işaretledikten sonra yaptığınız işlemleri kaydedin.
Windows Update merkezinden otomatik sürücü yüklemelerini bu şekilde iptal edebilirsiniz. Sizin için sıkıntı çıkartmayacak olan sürücüleri güncelleyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve bozkirdangelen

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Ya da;
Bilgisayarım Sağ Klick
Yönet Click
Gelen Menü den Hizmetler ve Uygulamalar Click
Hizmetler Click
Gelen listenin en altlarında WINDOWS UPDATE nin üzerine sağ clik
ÖZELLİKLER click
Bu aşamada gelen listeden DEVRE DIŞI seçeneğini aktif ederek UYGULA diyoruz.
Alt menüdeki DURDUR ve BAŞLAT seçeneklerini de çalıştırıyoruz.
Ta ki listede Otomatik veya el ile olan seçeneğin DEVREDIŞI olarak çıktığını görene kadar.

Bu sayede update seçeneği çalışmıyor.
Tekrar güncelleştirme yapabilmek için ilgili seçeneği EL ILE veya Otomatik olarak aktif etmemiz gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
PALA.

PALA.

Üye
Ya da;
Bilgisayarım Sağ Klick
Yönet Click
Gelen Menü den Hizmetler ve Uygulamalar Click
Hizmetler Click
Gelen listenin en altlarında WINDOWS UPDATE nin üzerine sağ clik
ÖZELLİKLER click
Bu aşamada gelen listeden DEVRE DIŞI seçeneğini aktif ederek UYGULA diyoruz.
Alt menüdeki DURDUR ve BAŞLAT seçeneklerini de çalıştırıyoruz.
Ta ki listede Otomatik veya el ile olan seçeneğin DEVREDIŞI olarak çıktığını görene kadar.

Bu sayede update seçeneği çalışmıyor.
Tekrar güncelleştirme yapabilmek için ilgili seçeneği EL ILE veya Otomatik olarak aktif etmemiz gerekiyor.
Win10 Pro ve enterprise sürümlerinde, bu şekilde güncelleme kapatılabiliyor diye biliyorum...
Senin dediğin güncellemeyi toptan kapatır.Win10 Home sürümünde tekrar aktifleşir bir süre sonra öyle bir sistem...
Win 8 den itibaren gelen tarifeli bağlantı diye bir ayar var, onu aktif edince hiçbir güncelleme yüklemez.
Ama bu yazının konusu sadece sürücülerin güncellenmesini engellemek.

• Beğen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Win10 Pro ve enterprise sürümlerinde, bu şekilde güncelleme kapatılabiliyor diye biliyorum...
Senin dediğin güncellemeyi toptan kapatır.Win10 Home sürümünde tekrar aktifleşir bir süre sonra öyle bir sistem...
Win 8 den itibaren gelen tarifeli bağlantı diye bir ayar var, onu aktif edince hiçbir güncelleme yüklemez.
Ama bu yazının konusu sadece sürücülerin güncellenmesini engellemek.

Öyle ya da böyle konu güncelleme....
Fazla bilgi de göz çıkarmaz değil mi?
İsteyen tamamen kapatsın,
İsteyen de 1 nci şıkkı denesin. : ) )
NOT:Öncelikle bu konuyu açan ve bilgi veren arkadaşımıza teşekkür ederim.

• Beğen

Üst Alt