Windows 10 yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

walkerman

walkerman

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 yükleme
Selam arkadaşlar kısaca isteğimi belirtirmem gerekirse bende pcme windows 7 yüklü iken ücretsiz yükseltmeyle windows 10 kurmuştum. Fakat pc çıkan bir sorundan dolayı format yedi ve de servis elinde win 10 olmadığı için win 7 yükledi. Benim merak ettiğim medya oluşturma aracıyla tekrar sorunsuz bir şekilde win 10u kurabilirmiyim

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Lisans Anahtariniz Bios'da veya Microsoft hesabinizda mevcutsa sorunsuz bir şekilde Windows 10 Temiz kurulum yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: walkerman
walkerman

walkerman

Üye
    Konu Sahibi
Lisans Anahtariniz Bios'da veya Microsoft hesabinizda mevcutsa sorunsuz bir şekilde Windows 10 Temiz kurulum yapabilirsiniz.
Anladım dostum birde medya oluşturma aracında 2 şık var. Bu bilgisayarı yükselt oluyor değil mi kısa yoldan kurmanın yolu

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

wrongroad

Üye
Orijinal biostaki key üzerine yükseltme yaptıysan yükseltme sonrası windows 10 sürümünü kur lisanslı gelir.
Anladım dostum birde medya oluşturma aracında 2 şık var. Bu bilgisayarı yükselt oluyor değil mi kısa yoldan kurmanın yolu
Diğer seçenekten kur. Sıfırdan. Servis dediğin yer korsan win7 kurmuşsa o windowsu yükseltir. Lisans işi falan sıkıntı.

• Beğen
Tepkiler: walkerman
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Sen daha önceden yükseltme yapıp lisansladığın için sorunsuz olarak kurup kullanabilirsin. Ben de korsan 7 üzerine windows 10 yükseltmesi yaptım ve otomatik lisans yaptı. Şimdi istedigim zaman windows 10 kurup kullanabiliyorum. O konuda bir sıkıntı olmaz. Sıfırdan kurulum yap daha önceden yükseltme ile lisansladığın için otomatik aktifleşiyor. Kurulum yaparken lisans anahtarı kısmını atlamayı unutma. Zaten kurulum yaparken sana tekrar hoş geldiniz diyor. ;)

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Asagidaki Video'dan yardim alabilirsiniz.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: walkerman ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Size ms bir hak tanımış, normal kurulumunuzu yapın, lisansla ilgili sorun yaşarsanız ms sitesinden yardım alın telefonla sizi ararlar, lisans hakkınız bulunmaktadır...
Hızlı kurulum için iso dosyasını D sürücüsüne atın içindeki setup var çalıştırın sonrası normal kurulum.
Not: antivirüs varsa kapatın.

walkerman

walkerman

Üye
    Konu Sahibi
Anladım arkadaşlar Allah hepinizden razı olsun

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve TheNightMare.
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Iso dosyasındaki tüm dosyaları flasha at sonra bilgisayar açılışında varsa boot seceneklerinden usb-hdd seç yoksa biostan yap. Windows 10 yüklerken interneti kapat çünkü internete bağlıyken kurarsan netten otomatik güncellemeleri alıyor kurulumun daha uzun sürer. Sonra netini açarsın kurulum bittikten sonra. Daha önceden otomatik lisanslama yaptığın için sorun olmaz rahat ol. Ben kaç kere sildim kurdum windows 10. Windows 10 kurduktan bir süre sonra güncellemeler gelecek 10 gb yakın güncelleme yapıyor bilgin olsun.

Son düzenleme:
walkerman

walkerman

Üye
    Konu Sahibi
Anladım dostum

PALA.

PALA.

Üye
1803 sürümü yüklerseniz 1 gb civarında bir güncelleme gelir, 1 gb da sürücü güncellemesi gelir.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
1803 sürümü yüklerseniz 1 gb civarında bir güncelleme gelir, 1 gb da sürücü güncellemesi gelir.
Ben en son kullandığımda Windows 10'u 6 gb ve 3 gb ayrı güncelleme yükledi. Arkadaşın yükleyeceği windows sürümü de eski olacağından dolayı Microsoft en az 6 gb boyutunda güncelleme yapıyor. Şu anda Windows 7 kullanıyorum, 10 yüklü olsaydı resmini çeker paylaşırdım burada.

Son düzenleme:
walkerman

walkerman

Üye
    Konu Sahibi
Hmm yani 12 gba patlayacak anlaşılan bana neyse ki gece 2den sonraki kullanımlar kotadan sayılmadığı için yapabilecem rahat rahat

PALA.

PALA.

Üye
Ben en son kullandığımda Windows 10'u 6 gb ve 3 gb ayrı güncelleme yükledi. Arkadaşın yükleyeceği windows sürümü de eski olacağından dolayı Microsoft en az 6 gb boyutunda güncelleme yapıyor. Şu anda Windows 7 kullanıyorum, 10 yüklü olsaydı resmini çeker paylaşırdım burada.
1709 ilk çıktığında temiz kurulum yaptım sürücüler ve kalite ve güvenlik güncellemeleri felan toplasan 2 gb var yok...
Bu yüzden en yeni 1803 sürümü yükle dedim. Yoksa senin dediğin durum gayet normaldir ve birçok defa denk geldim.

Eski windows yüklerse 2 gb civarı güncelleme gelir, sonra yeni sürüm 4 gb civarı onu indirir, sonrada 2 gb yeni güncelleme daha indirir derken yine 8-10 gb hatta daha fazla internet gidiyor. MS sistemi değitiriyor artık 6 ayda bir güncellemeden dolayı download klasöründe bulunan dosyaları yeniden indirmeden veri tabanını sorgulayıp sadece güncel olan dosyaları indirecek. Sorunlu sistem yine sorunlu kalacak ama download klasöründeki .esd uzantılı dosyalardan iso yapabilirsiniz...

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Yapacak bir şey yok. Sistemin eski ise Windows 10 yüklemeni tavsiye etmem. Çünkü bir sürü gereksiz program yükleniyor. Yani hdd'de gereksiz yere fazla yer işgal ediyor. Benim gibi sadece oyun oynayıp nete giren biriysen temiz bir Windows 7 yükle. Hem aktivasyonu da kolay.

PALA.

PALA.

Üye
Yapacak bir şey yok. Sistemin eski ise Windows 10 yüklemeni tavsiye etmem. Çünkü bir sürü gereksiz program yükleniyor. Yani hdd'de gereksiz yere fazla yer işgal ediyor. Benim gibi sadece oyun oynayıp nete giren biriysen temiz bir Windows 7 yükle. Hem aktivasyonu da kolay.
Tercih meselesi, sürüm 1607 den itibaren diskteki hacmi azaltıldı 10 gb alan fazlasıyla yetiyor.

walkerman

walkerman

Üye
    Konu Sahibi
Aynen memoli daha karar vermedim yardımınız için teşekkürler

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Hmm yani 12 gba patlayacak anlaşılan bana neyse ki gece 2den sonraki kullanımlar kotadan sayılmadığı için yapabilecem rahat rahat
İso olarak sadece kendi bilgisayarına uygun sürümü indirirsen 2 yada 4 gb tutar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
İso olarak sadece kendi bilgisayarına uygun sürümü indirirsen 2 yada 4 gb tutar
Sistem kurulduktan sonra zaten 16 gb yer kaplıyor. Güncellemelerle birlikte bu rakam 20-25 gb oluyor. Windows Vista'dan itibaren sistem kurulumu için en az 16 gb boş alan gerekiyor. Ancak arkadaş sadece işletim sisteminin iso dosyasını değil, sistemi kurduktan sonraki güncellemeler içinde gece 2'den sonrasını söylüyor ;)

• Beğen
Tepkiler: -Andromeda-

Üst Alt