Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Xiaomi mi max 2 128 GB takip ediyorum bende. (1520 ile büyük ekranın tadına vardım da) Düşük fiyatlı bulursam direkt atlayacağım
Ayrıca elimde ki sevimli hayalet casper VIA A1'i de yılbaşından sonra satılığa çıkartacağım.
Ah MS ah diyecek söz bulamıyorum. (Androidteki ms launcher efsane olma yolunda hızla ilerliyor. Burada bizleri sap gibi bıraktığın için bir kez daha teşekkür ediyorum!!!)
Güzel telefon abi ben de aynısının 64 gblık olanı var uçak gibi telefon yağ gibi akıyor kesinlikle çok yoğun kullanıyorum 1.5 gün gidiyor şarjı tam f/para cihazı

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve sahanemir

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Son güncelleme sonrası bir ara Cortana için telefon dilini ve bölgesini İng ABD yaptım. Geri Tr yaptığımda kişiler, rehber, favori telefon numaralarında bozulmalar (bir çoğu görünmüyor) gördüm. PC den baktığımda hiç bir sorun yok herkes yerinde. Telefondan kişiler-ayarlar içerisinde hesaplara basılı bekleyip eşitle yapmakta sorunu düzeltmedi. Anladığım kadarıyla eşitleme çalışmıyor

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Son güncelleme sonrası bir ara Cortana için telefon dilini ve bölgesini İng ABD yaptım. Geri Tr yaptığımda kişiler, rehber, favori telefon numaralarında bozulmalar (bir çoğu görünmüyor) gördüm. PC den baktığımda hiç bir sorun yok herkes yerinde. Telefondan kişiler-ayarlar içerisinde hesaplara basılı bekleyip eşitle yapmakta sorunu düzeltmedi. Anladığım kadarıyla eşitleme çalışmıyor

Bu sorun zaman zaman ortaya çıkıyor ve deneme yanılma yolu ile gerek rehberi eşitleme, gerekse Outlook Posta ve Takvim deki eşitleme sonucunda rehber geri gelebiliyor, bazen de bir süre geçtikten sonra geri geliyor.

Yeni yapıların yüklenmesiyle birlikte sorun giderilmedi. Belki de farkında bile değiller.

Bu nedenle de Bilgisayar tarafından e-postaya girilerek e-postadaki yeni giriş ve düzeltme sıklığı dikkate alınıp Rehber'in arşivlenmesinde yarar var. Yoksa Rehber her iki taraftanda tamamen silinebilir.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve serinaga
serinaga

serinaga

Üye
Arkadaşlar Merhaba,
L1520'de en son sürüm yüklü idi, zaman zaman karşıya ses gitmemesi üzerine fabrika ayarlarına döndüm, bu defa hepten ses gitmedi. Donanımsal olarak Ses kaydı yapıyor, yani Mikrofon çalışıyor ama başka uygulamalarda çalışmıyor, örneğin yandex'te sesli aramada çalışmıyor, shazam'da çalışmıyor vs. şimdilik çalıştığını ispatladığım tek yer Ses Kaydı. Sizce yazılımsal olabilir mi ? 8.1'e geri mi dönsem acaba :(

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Arkadaşlar Merhaba,
L1520'de en son sürüm yüklü idi, zaman zaman karşıya ses gitmemesi üzerine fabrika ayarlarına döndüm, bu defa hepten ses gitmedi. Donanımsal olarak Ses kaydı yapıyor, yani Mikrofon çalışıyor ama başka uygulamalarda çalışmıyor, örneğin yandex'te sesli aramada çalışmıyor, shazam'da çalışmıyor vs. şimdilik çalıştığını ispatladığım tek yer Ses Kaydı. Sizce yazılımsal olabilir mi ? 8.1'e geri mi dönsem acaba :(
1- Düşme, çarpma veya sert bir harekete maruz kalmasıda zarar verebilir.
2- Geçen zaman içerisinde bir şekilde zarar görmüş olabilir.
3- Yazılım nedeniyle de işlevini yitirmiş olabilir. Sonuçta L 1520 ye için yazılmayan ve çeşitli şekillerde yüklediğimiz bir yazılımdan söz ediyoruz.
Öncelikle, size zarar vermeyecek şekilde çare düşünmelisiniz.
Yani neler yapılabilir şeklinde çare sıralamalarını alt alta yazdığınız zaman en sona bırakmanız gereken çare servise vermek olmalı.
Öncelikle dil bölge değişiklikleri düşünülmeli... Sonra telefonun içinin dikkatlice açılarak önerilen şeylerle temizlenmesi, Ardından yeni bir yapı gelmesini beklemeli, olmadı ardından da 8.1' e dönüp insider imkanlarıyla tekrar windows 10 dönmeli
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
NOT: SIfırlamadan sonra sesin gitmesi yazılımdan kaynaklanma ihtimalini daha fazla güçlendiriyor.

• Beğen
Tepkiler: Krnl386 ve serinaga
serinaga

serinaga

Üye
1- Düşme, çarpma veya sert bir harekete maruz kalmasıda zarar verebilir.
2- Geçen zaman içerisinde bir şekilde zarar görmüş olabilir.
3- Yazılım nedeniyle de işlevini yitirmiş olabilir. Sonuçta L 1520 ye için yazılmayan ve çeşitli şekillerde yüklediğimiz bir yazılımdan söz ediyoruz.
Öncelikle, size zarar vermeyecek şekilde çare düşünmelisiniz.
Yani neler yapılabilir şeklinde çare sıralamalarını alt alta yazdığınız zaman en sona bırakmanız gereken çare servise vermek olmalı.
Öncelikle dil bölge değişiklikleri düşünülmeli... Sonra telefonun içinin dikkatlice açılarak önerilen şeylerle temizlenmesi, Ardından yeni bir yapı gelmesini beklemeli, olmadı ardından da 8.1' e dönüp insider imkanlarıyla tekrar windows 10 dönmeli
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
NOT: SIfırlamadan sonra sesin gitmesi yazılımdan kaynaklanma ihtimalini daha fazla güçlendiriyor.
Akşama 8.1'e geçip deneyeceğim. En sağlıklısı bu olur sanırım, eğer aynı sorun orada da devam ederse, yedek mikrofon ve hoparlör seti aldım, onları değiştireceğim. En kötüsü ise anakarttaki sokette lehim çatlağının olması, bunun için servis yolu görünüyor ...

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
8.1'e döndüm, ilk aramada orada da çalışmamıştı ama ikinci ve sonraki aramalarda düzeldi ve 10586 sürüme yükseltip tekrar denedim sorun yok şimdilik :) Biraz burada takılayım, özlemişim valla gayet stabil çalışıyor ...
Her ne kadar stabil olsa da sadece birkaç saat dayanabildim :kop2: en son Windows Mobile 10 kararlı versiyona geldim ve yine sıkıntı yok çok şükür. Artık burada kalmaya karar verdim, ihtiyaçlarımı karşılıyor şimdilik :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, maydinmaydin, OzgurSMO ve 3 diğerleri
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Arkadaşlar son zamanlarda rehberimdeki hotmail kişilerim görünmez oldu, sanırım bu son güncellemeden sonra ortaya çıkan bir durum.
Bu sorunu başka yaşayan var mı ve çözümü var mıdır acaba.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
serinaga

serinaga

Üye
Arkadaşlar son zamanlarda rehberimdeki hotmail kişilerim görünmez oldu, sanırım bu son güncellemeden sonra ortaya çıkan bir durum.
Facebook'u kişiler ile senkronize ettim ve Hotmail rehber uçtu :( webden baktım herşey yerinde duruyor ama telefondan uçtu, hesap ayarlarına bakıyorum bakalım ...
Rehberi kaybolanlar, Sorunun kaynağını buldum, daha önceden Kişiler'den ayarlara girip filtreleme seçeneği seçildiğinde Microsoft hesabı seçili olurdu rehberimiz için, ama rehberimiz Microsoft (Posta ve Takvim) seçilince geliyor :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve bozkirdangelen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Facebook'u kişiler ile senkronize ettim ve Hotmail rehber uçtu :( webden baktım herşey yerinde duruyor ama telefondan uçtu, hesap ayarlarına bakıyorum bakalım ...
Rehberi kaybolanlar, Sorunun kaynağını buldum, daha önceden Kişiler'den ayarlara girip filtreleme seçeneği seçildiğinde Microsoft hesabı seçili olurdu rehberimiz için, ama rehberimiz Microsoft (Posta ve Takvim) seçilince geliyor :)

Yalnız bende microsoft posta ve takvim diye bir seçenek çıkmıyor ki. Bende olanlar ms hesabı , gmail, facebook ve skype.

• Beğen
cemil baba

cemil baba

Üye
  • Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Yalnız bende microsoft posta ve takvim diye bir seçenek çıkmıyor ki. Bende olanlar ms hesabı , gmail, facebook ve skype.

Bu durumda Outlook(Posta ve Takvim) seçeneğini kullanabilirsiniz.
Şayet seçili ise seçimi kaldırın ve ardından da yeniden aktif edin.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Krnl386, Esendağlı ve 1 kişi daha
serinaga

serinaga

Üye
Aaaa evet yahu, ben outlook hesap adını Microsoft diye değiştirmiştim, ondan öyle görünüyor bende :)

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Krnl386 ve bozkirdangelen
suyunsesi

suyunsesi

Üye

Benim kişilerde de benzer sorun var, daha önce yazmıştım. Yalnız bu yöntemlerle benimki düzelmedi. Benim ekranımda sadece skype ve outlook posta ve takvim seçeneği var. Outlook için de de iki adresim var ve ikisi de görünüyor. Hatta hesaplarımın üzerine bekleyip eşitle düğmesi çıkınca ona da tıklıyorum eşitleniyor yazısı saniyelik görünüp kayboluyor. Yani güya eşitliyor. Ama yine aynı. Kişilerimin büyük bir kısmı yok.

• Beğen
Tepkiler: serinaga ve Esendağlı
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Benim sorunumda bu yöntemle düzelmedi, cihazı WDRT ile sıfırladım şuan için sorun yok umarım da çıkmaz, yalnız şu bir gerçek ki MS kendi sistemini ve kullanıcılarını hiç mi hiç kale almıyor ve, bu güzel sistemi ve fedakar kullanıcılarını bir kenara öylece ne bıraktı. Şaşılacak bir durum g mail hesap eşitlemeleri takır takır çalışıyor, kendi sisteminin bir parçası olan hotmail hesabı sorun çıkartıyor.

• Beğen
Tepkiler: serinaga ve suyunsesi
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Benim sorunumda bu yöntemle düzelmedi, cihazı WDRT ile sıfırladım şuan için sorun yok umarım da çıkmaz, yalnız şu bir gerçek ki MS kendi sistemini ve kullanıcılarını hiç mi hiç kale almıyor ve, bu güzel sistemi ve fedakar kullanıcılarını bir kenara öylece ne bıraktı. Şaşılacak bir durum g mail hesap eşitlemeleri takır takır çalışıyor, kendi sisteminin bir parçası olan hotmail hesabı sorun çıkartıyor.
Sıfırlama yapsanız da, başka yerleri kurcalayarak sorunu düzeltseniz de sonradan yine aynı sorun çıkıyor.
İyi tarafı bir yerleri kurcalayarak sorun düzeltiliyor, ancak bu BİRYER net olarak hangisi onu bende bilmiyorum.
Hani bazen bilgisayarda bir sorun olur da bir çok şey yaparsın ve bilgisayar düzelir. Ancak neyin sorunu düzelttiğini bilmezsin ya. Bu da öyle bir şey.
Yani; Kişiler de eşitleme, Outlook Posta'ya girerek eşitleme vb. yerleri kurcalayarak düzeltme geçici bir çözüm. Umalım sistemden kaynaklanan bu sorunu düzeltsinler.

• Beğen
Tepkiler: serinaga, suyunsesi ve Esendağlı
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Açık konuşayım ben Microsoft'un hiç bir uygulamasını tam olarak beğenmiş değilim. Hepsi sorunlu. En basitinden bir skype yada bir hotmail bile çok sıkıntılı. Hem de PC de bile sıkıntılı. İşletim sistemi şimdiye kadar becerebildiği, kendine ait olanlar içindeki en güçlü yazılımı. Yazdığı tüm uygulamalarda mutlaka sıkıntılar var.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, serinaga ve Esendağlı
afwerker

afwerker

Üye
Yaşanan bazı sıkıntıların can sıkması sonucu lumia 950xl 'yi kutusuna kaldirip note 8 e geçiş yaptım. Şimdiye kadar herşey mükemmel, klavye continuum ve uygulamalarda sponsor reklamı olmaması bunları özler oldum.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve suyunsesi
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Yaşanan bazı sıkıntıların can sıkması sonucu lumia 950xl 'yi kutusuna kaldirip note 8 e geçiş yaptım. Şimdiye kadar herşey mükemmel, klavye continuum ve uygulamalarda sponsor reklamı olmaması bunları özler oldum.
Darısı bizim başımıza :)ben daha önce bir kaç android cihaz (s3, note 2, xiaomi mi5 ve mi 5s) ile deneme yaptım ama tad alamadım, sen ise tam tepeden dalmışsın:) hayırlı olsun güle güle kullan inşallah.

• Beğen
afwerker

afwerker

Üye
Darısı bizim başımıza :)ben daha önce bir kaç android cihaz (s3, note 2, xiaomi mi5 ve mi 5s) ile deneme yaptım ama tad alamadım, sen ise tam tepeden dalmışsın:) hayırlı olsun güle güle kullan inşallah.
Eyvallah kardeşim aynen ama cihaz gayet stabil şarj baya tatminkar iris ise 950ye göre daha iyi :)

Üst Alt