Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Esendağlı

Esendağlı

Üye
vay bee sadece w10'da v12'ye geçmiş desene. ben bilgisayarı v12'ye güncellediğimden beri benim telefondaki versiyon v11'de kaldı diye bağlantı kurmuyor :( bi gün para denkleştirirsem L950'ye geçiş yapıcam sanırım :)
Ben de sanırım 950 xl yi satacağım, ee zirveyi gördük yeni heyecanlar lazım:)

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@Esendağlı
HP Elite X3 mü?

ozggurr

ozggurr

Üye
Selam arkadaslar, yillar sonra foruma yeniden yaziyorum, N8'den bu yana Esendagli ve Sensation'u yeniden okumak guzel.
Bende 950XL kullaniyorum ve 15063'e guncelledim telefonu. Yalniz arkadaslar benim telefon 14047 surumunden beni kafasina gore reset atiyor, gunde 3-4 kere yasiyorum bu sorunu ozellikle de pil seviyesi %70'in altina dustukten sonra reset atiyor.

Bazen de birden bire isiniyor ve %30-40 kadar sarj varken telefon birden kapanip sarj bitti ikonu cikiyor acmaya calistigimda da... Benzer sorun yasayanlar var mi? Hard format ile isi cozebilir miyim, telefonda cok fazla resim dokuman vs var diye telefonu fabrika ayarlarina getirmeyi de istemiyorum eger ise yaramayacaksa...
Yardima ihtiyacim var...

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
kendi işime yarayacak yazmaya çalıştığım bir uygulama ile..
Selam arkadaslar, yillar sonra foruma yeniden yaziyorum, N8'den bu yana Esendagli ve Sensation'u yeniden okumak guzel.
Bende 950XL kullaniyorum ve 15063'e guncelledim telefonu. Yalniz arkadaslar benim telefon 14047 surumunden beni kafasina gore reset atiyor, gunde 3-4 kere yasiyorum bu sorunu ozellikle de pil seviyesi %70'in altina dustukten sonra reset atiyor.

Bazen de birden bire isiniyor ve %30-40 kadar sarj varken telefon birden kapanip sarj bitti ikonu cikiyor acmaya calistigimda da... Benzer sorun yasayanlar var mi? Hard format ile isi cozebilir miyim, telefonda cok fazla resim dokuman vs var diye telefonu fabrika ayarlarina getirmeyi de istemiyorum eger ise yaramayacaksa...
Yardima ihtiyacim var...

Ayarlardan HAKKINDA'ya girerek TELEFONUMU SIFIRLA aracılığıyla sıfırlayınız.
Bu işlem sorunlarınızı halledebilir..

Ancak, emin olmamakla birlikte ondan önce şu denemeyi de yapmanızda yarar var..
Öncelikle Bölgeyi United State Of Amerika yaparak telefonu yeniden başlatınız..
Ardından da Dili İngilizce yaparak yeniden başlatınız..
Bu şekilde bir kaç saat kullanınız, şayet sözünü ettiğiniz problemleri yaşamıyorsanız...
Yeniden Dil ve Bölge yi eski haline çevirirebilirsiniz..

İki seçenektende yarar çıkmaz ise telefonu WRT aracılığıyla 8.1'e ya da sistem hangisini görüyor ise ona döndürün ve ardından da yeniden yükleme yapın, bu durumda kararlı yapıyı yüklemenizde fayda olabilir.

Bu işlem yarar sağlamaz ise telefonu sıfırlamanızda yarar var..(Sıfırlama mevcut yapıyı yeniden yükler, bu bir nevi tarlayı yeniden sürmek gibidir, faydası olacağına inanıyorum)

Bu üç seçenekte işe yaramaz ise donanımsal bir sıkıntı olabilir o durumda servise göndermeniz gerekebilir.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
suyunsesi

suyunsesi

Üye
15063 yapısını özetlemek gerekirse;
Söylenen Artılar:
-Mağazadaki bazı uygulamaların yüklemeleriyle ilgili sorunlar giderildiği.
-Arka plan görevlerinde senkronizasyon sorunları ile, fotoğraflar OneDrive'a yüklenememe sorunlarının giderildiği.
-Konuşma,sms atma,mail geçmişini kontrol etme gibi durumlarda aniden telefon yeniden başlatma sorunlarının giderildiği
-Uzun süredir yapılamayan Konuşma paketlerinin indirilme ve yüklenme sorunlarının giderildiği.
-Araçlarda Bluetooth eşleştirmesi sonrasında oluşan bağlantı hataları giderildi.
-LTE için ön tanımlı APN ayarlarının değiştirilememesi mümkün hale geldi..

Söylenen Eksiler:
-Edge'de gezinti yaparken sayfa yenilemesi sorunu var.

Bizlerin Gördüğü Artılar:
- Mağaza güncellemelerinde önceki yapılarda sorun çıkaran uygulamalar güncellendi.
- OneNote "i" harfi sorunu düzelmiş.
- Kamera saniyede açılıyor.
- Haritalara birden çok noktalı tarif gelmiş.
- Işık ayarları daha bi oturmuş. Dengesizlik yok.

Bizlerin Gördüğü Negatif Yanlar:
- Bazı uygulamalar arka planda açıkken tekrar dönüş sağlandığında gecikme yaşanıyor.
- Kilit ekranına girişte bir tutukluk ve iki kez donma yaşadım.
- Dokunmatik algılamasında hassasiyet arttırılmalı. Algılama alanı dokunduğumuz yere nazaran çok dar kalıyor.
- Son birkaç yapıdır Haritalar uygulaması arada bazen tutukluk yapıyor. Hem sesli tarifte ses tutukluk yapıyor, hem de haritanın ekranda ilerlemesinde tutukluk yapıyor. Akıcı değil. Tabi bu uygulamanın kendi güncellemelerinden de kaynaklanıyor olabilir.
- Bir de bazı mağazada uygulama yükleme yada güncellemelerinde hâlâ sorunlar var.

Özet:
- Genel anlamda bir hızlanma söz konusu. Hatta bazı uygulamalar gayet hızlı tepki veriyor. Yine de bazılarında sorunlar var. Tabi o uygulamanın da güncelleme alması gerekiyor olabilir.
- Sadece yenilikler ve makyaj eksikleri var. (Örneğin hâlâ bir düğme, ayar yada Edgede sık kullanılan linki tıkladığımızda tıkladığımız noktayı belli eden bir renk değişimi, bir efekt yok).
vay bee sadece w10'da v12'ye geçmiş desene. ben bilgisayarı v12'ye güncellediğimden beri benim telefondaki versiyon v11'de kaldı diye bağlantı kurmuyor :( bi gün para denkleştirirsem L950'ye geçiş yapıcam sanırım :)
2. el sağlam temiz ve az kullanılmış cihaz bulunabiliyor. 2. El cihaz kullanmayı sorun etmiyorsanız bence oldukça ekonomik ve iyi bir cihaz bulmuş, avantaj sağlamış oluyorsunuz.
Ben de sanırım 950 xl yi satacağım, ee zirveyi gördük yeni heyecanlar lazım:)
Hocam daha yeni 950'den 950XL'a geçtiniz? :D

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
2. el sağlam temiz ve az kullanılmış cihaz bulunabiliyor. 2. El cihaz kullanmayı sorun etmiyorsanız bence oldukça ekonomik ve iyi bir cihaz bulmuş, avantaj sağlamış oluyorsunuz.
ya zaten ikinci ellerine bakınıyorum ama nakit lazım ona da. taksitle alınabilse iyi de... neyse... :)

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
şimdi şu haber ne demek kısaca biri açıklayabilirmi 8.1 cihazlar güncelleme alacak mı
Microsoft'un Windows 10 Mobile'ı, 8.1 Cihazlara Verme Zamanı Geldi

ciddi misiniz?
w10 güncellemesi almayan cihazlar için bi haber sanmıştım. meğer w10 güncellemesi gelen 8.1 cihazlara yükseltme danışmanı uygulaması olmadan OTA üzerinden güncelleme verilmesi hakkında imiş. bi an ümitlenmiştim :(

skynet

Üye
ciddi misiniz?
w10 güncellemesi almayan cihazlar için bi haber sanmıştım. meğer w10 güncellemesi gelen 8.1 cihazlara yükseltme danışmanı uygulaması olmadan OTA üzerinden güncelleme verilmesi hakkında imiş. bi an ümitlenmiştim :(
Hocam konusu mevcut eğer uğraşırsanız Win10'a kavuşursunuz :)

• Beğen
Aybars1979

Aybars1979

Üye
son güncellemeden sonra (hem pc hemde telefon) pc telefonu görmüyor. sarj oluyor ancak telin içine giremiyorum. başına gelen var mı? sorun çöz demekte işe yaramadı.

serinaga

serinaga

Üye
Son yapıdan bu yana telefon 4-5 defa resetledi :allalla: Halbuki bugüne kadar tüm insider yapılarını yükledim, doğru düzgün resetlediğini görmemiştim, acaba uygulama kaynaklı mı ? Yoksa son sürümden mi kaynaklı anlamadım. Bir de Microsoft ikidir bu sürümde kilitlenme ve resetlenme sorunu yaşıyor musunuz deyip puanlama istiyor :kop2: Benim L1520 de durum bu, sizlerde durum nasıl ? Acaba sıfırlama zamanı mı geldi benim yaşlı çınarın ???

• Beğen
symbianbelle

symbianbelle

Üye
Son yapıdan bu yana telefon 4-5 defa resetledi :allalla: Halbuki bugüne kadar tüm insider yapılarını yükledim, doğru düzgün resetlediğini görmemiştim, acaba uygulama kaynaklı mı ? Yoksa son sürümden mi kaynaklı anlamadım. Bir de Microsoft ikidir bu sürümde kilitlenme ve resetlenme sorunu yaşıyor musunuz deyip puanlama istiyor :kop2: Benim L1520 de durum bu, sizlerde durum nasıl ? Acaba sıfırlama zamanı mı geldi benim yaşlı çınarın ???
Son yapıyı kullanıyorum ama şimdiye kadar resetleme sorunuyla karşılaşmadım. Şarj geçen yapıda daha iyiydi.

• Beğen
Tepkiler: serinaga
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Ben de L950 telefonumda resetleme ve donma ile karşılaştım. Ama çok az. Yani hatırlamıyorum ya 1 yada 2 donma, ya 1 yada 2 reset.
Şarj ise geçen yapı ile aynı. Yani bi azalma görmedim.

• Beğen
Tepkiler: serinaga
erhanercan

erhanercan

Üye
15063.2 fast ring

• Beğen
Tepkiler: symbianbelle
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Windows Insider Hızlı halka kullanıcılarına yönelik Windows 10 Insider Önizleme Yapı 15063.2'yi Mobil Windows Insider için yayınladık. Bu yapı, Windows telefonlarda Windows 10 Yıldönümü Güncelleştirmesinden (Yapı 14393) Yapı 15063'e güncelleme olanağı sağlayan tek bir düzeltme içerir.

Windows 10 Mobile Creators Update Güncellemesi'nin final sürümü 15063 oldu.[/QUOTE]

• Beğen
Tepkiler: erhanercan

Üst Alt