Windows 10 Mobile Güncellemesi Başladı (10.0.15254.603)[14/01/2020]

Sponsorlu Bağlantılar

GSCASSİO

GSCASSİO

Üye
mahvettiler güzelim Windowsu ya bence birazda kasıt var gibi anlamadım yani..

• Beğen
Tepkiler: teknognc ve maydinmaydin

serinaga

serinaga

Üye
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Şaka gibi :) Windows 10 Mobile Nisan 2018 güncellemesi gelecekmiş
Son Windows Mobile 10 savaşçılarını unutmuyorlar (Artık Kaç Kişi Kaldıysak ?), klasik bir Microsoft inceliği bu galiba :kop2:

suyunsesi

suyunsesi

Üye
O değil de Mayıs ayındayız, neyin Nisan'ı ki bu? Hani 1 Nisan da değil ki şaka yapıyorlar diyelim.

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve maydinmaydin
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
10.0.15254.401 güncellemesi geldi.

• Beğen
Tepkiler: serinaga, suyunsesi, Esendağlı ve 1 kişi daha
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Şaka gibi resmen :ehe sürekli hep android ve ios'a yenilikler getirsin ama windows phone'a gelince ise sıradan bir güncelleme vede hiç bir yeniliği olmayan güncelleme ondan sonra windows phone neden popüler olamıyor vay arkadaş ya yeni telefon ve yeni özellik bile eklemiyorsunuz telefonlara kullanıcılar ellere varda bize yok mi diyorlar ellerde android ve ios :ehe :kop:

• Beğen
Tepkiler: serinaga ve suyunsesi
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Benim telefon henüz güncelleme bulamıyor?

• Beğen
Tepkiler: serinaga
OzgurSMO

OzgurSMO

Üye
benim telefona geldi ( Lumia orijinal 820 çakma 650 )
arm tabanlı phone cihazları için Windows 10 versiyon 1709 2018-05 güncelleştirmesi yazıyor.

Yazdığım mesaj saati itibari ile "güncelleştirmeler başlatılıyor" şeklinde bilgi var.

--

41,64 mb dosya boyutu -- indir dedim.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Bu güncellemelerin bir anlamı yok. Artık herhangi bir yenilik gelmez. Ufak tefek iyileştirmeler dışında bişey barındırdığını düşünmüyorum.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bu güncellemelerin bir anlamı yok. Artık herhangi bir yenilik gelmez. Ufak tefek iyileştirmeler dışında bişey barındırdığını düşünmüyorum.
Zaten artık özellik gelmeyeceğini sadece güvenlik ve iyileştirme güncellemeleri geleceğini açıklamışlardı diye hatırlıyorum.

• Beğen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Gorunen o ki MS yeni sistemler üzerinde çalışıyor ve eskileriyle de uğraşmak istemiyor.
Bir çok telefonu Windows Mobile 10 konusunda geri palanda bırakması da bunun işareti.
Oysa zorlama yollarla yüklendiği halde en düşük sisteme sahip olanlar bile neredeyse sorunsuz çalışıyorlar.

• Beğen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Gorunen o ki MS yeni sistemler üzerinde çalışıyor ve eskileriyle de uğraşmak istemiyor.
Bir çok telefonu Windows Mobile 10 konusunda geri palanda bırakması da bunun işareti.
Oysa zorlama yollarla yüklendiği halde en düşük sisteme sahip olanlar bile neredeyse sorunsuz çalışıyorlar.
MS nin boş durmadığı bir gerçek yalnız mevcut mobil kullanıcıları ile alakalı olduğunu pek düşünmüyorum. Sanırım yeni bir ekosistem üzerinde çalışıyor ama MS ye güvenip kimler ne kadar peşinden gider orası muamma.şöyle bir düşündükten sonra kaç tane mobil sistemi ve kullanıcılarını harcadı.oysa şu Windows 10 Mobile gerçekten çok iyiydi.şuan ki cihazım android 8.0 yüklü note fe ama lumia daki keyfi alamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, suyunsesi ve bozkirdangelen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
MS nin boş durmadığı bir gerçek yalnız mevcut mobil kullanıcıları ile alakalı olduğunu pek düşünmüyorum. Sanırım yeni bir ekosistem üzerinde çalışıyor ama MS ye güvenip kimler ne kadar peşinden gider orası muamma.şöyle bir düşündükten sonra kaç tane mobil sistemi ve kullanıcılarını harcadı.oysa şu Windows 10 Mobile gerçekten çok iyiydi.şuan ki cihazım android 8.0 yüklü note fe ama lumia daki keyfi alamıyorum.
Düşüncelerine katılıyorum.
Windows Phone'ler için uygulama yazdığımdan ve kullanıcı olarak ta sistemi tanıdığımdan o sistemi az çok tanıyorum ve bir iki aydır da Android telefonu ve tabiki sistemini tanımaya çalışıyorum.
Güzel yönleri elbette var, ama inan bana yüzbinlerce uygulamanın olması beni pek fazla ilgilendirmiyor, çünkü, telefon şirketleri ya da android sistemi kullanıcılara genel anlamda lazım olabilecek yazılımları zaten sunuyorlar.
Ancak, en önemli detay da yani Güvenlik yönünden yaya kalıyorlar.
Geçenlerde Android kullanan bir arkadaşıma o telefonda tanıttığı google hesabı ile bilgisayarda giriş yapmasını söyledim ve ardından da o kendisiyle ilgili sistemin tutmakta olduğu kayıtları gösterdim, çok şaşırdı.
Nerelere gitmiş, kaç kez gitmiş, hangi sayfaları açmış vs. vs..
O kayıtların tutulmaması için yapılacakları anlatmaya çalıştım, ancak çok kolay değildi.
Adeta, yıllar önceki iş adamlarının dış ticarette göz önünde bulundurması gereken binlerce sayfalık ihracaat tebliğlerine benziyordu. :))
Oysa o çentiklerin default olarak kapalı gelmesi gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve Esendağlı
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Abi bu insider nasıl terk ediliyor?
Ne kadar uğraştımsa da çıkamadım :D

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Xiaomi Mi Mix 2

Abi bu insider nasıl terk ediliyor?
Ne kadar uğraştımsa da çıkamadım :D
Telefonun içerisindeki win phone yüklü uygulamadan söz ediyorsanız AYARLAR ve sonra da güncelleştirmeler ekranında İnsider ayarlarında yapılıyor. Elimde win phone olmadığından tam olarak adres veremiyorum.

Aşağıdaki link size yardımcı olabilir.
Edit:

• Beğen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Xiaomi Mi Mix 2

Telefonun içerisindeki win phone yüklü uygulamadan söz ediyorsanız AYARLAR ve sonra da güncelleştirmeler ekranında İnsider ayarlarında yapılıyor. Elimde win phone olmadığından tam olarak adres veremiyorum.

Edit:
Bu görüntüyü hangi uygulama ile elde ettin acaba. @bozkirdangelen

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Xiaomi Mi Mix 2

Edit:
Kolay bir yol sunmamışlar. Galiba insider fast ve slow vs. askıya alıp, telefona ilişkilendirilmiş Windows Insider hesabını da kaldırıp ondan sonra telefonu sıfırlamak gerekiyor. Bunu da ben istemiyorum. :) Direk hesabı iptal edebilmeyi istedim. Akıllı Microsoft böyle bir kolay yol sağlayamamış. Amaç insider olmayan telefonlara gelen güncelleştirmeyi alabilmekti. :)

Üst Alt