Windows 10 Mobile Güncellemesi Başladı (10.0.15254.603)[14/01/2020]

Sponsorlu Bağlantılar

Krnl386

Krnl386

Üye
Önümüzdeki ay'' ı bekleyeceğiz. Şarj ve Uygulama sorunları için. Acaba Cshell' i ne zaman göreceğiz...?

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve erhanercan

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Önümüzdeki ay'' ı bekleyeceğiz. Şarj ve Uygulama sorunları için. Acaba Cshell' i ne zaman göreceğiz...?
Muhtemelen hiç bir zaman. Çünkü Microsoft Windows 10 Mobile'ı da bu şekilde kaderine terk edip akıllı telefonlarda ya da Microsoft'un o meşhur deyimi ile "Mobile'da" yoluna Windows 10 on ARM işletim sistemi ile devam edecek ve bu işletim sistemi mevcut hiç bir cihaza güncelleme olarak verilmeyecek.

• Beğen
Tepkiler: erhanercan, maydinmaydin ve Krnl386
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Muhtemelen hiç bir zaman. Çünkü Microsoft Windows 10 Mobile'ı da bu şekilde kaderine terk edip akıllı telefonlarda ya da Microsoft'un o meşhur deyimi ile "Mobile'da" yoluna Windows 10 on ARM işletim sistemi ile devam edecek ve bu işletim sistemi mevcut hiç bir cihaza güncelleme olarak verilmeyecek.
insanları resmen kobay yerine koydu bu firma, bu şekilde bir sürü kullanıcısını mağdur etti çok yazık. Bu kaçıncı insanları yarı yolda bırakmadır acaba ve daha da önemlisi arm kullanıcılarını( eğer bulabilirse tabi)ne zaman yarı yolda bırakacak ve insanlar nasıl güvenecek. Benim şuan 2 adet lumia cihazım var gittiği yere kadar devam ederim sonrada sanırım ios a geçerim, ama umarım gerek kalmaz ve ms bir sürpriz yapar da müşterilerinin mağduriyetini giderir( buna gerçi hiç ihtimal vermiyorum nedense )

• Beğen
Tepkiler: erhanercan, maydinmaydin, symbianbelle ve 2 diğerleri
rainman3545

rainman3545

Üye
Durum bu kadar kötüyse elimde kalan son lumiamı satıyorum. Display dock ile birlikte çiziksiz sıfır görünümlü siyah ve beyaz kapağıyla birlikte lumia 950. İlgilenen arkadaşlar olursa fotolarını çekip gönderirim. Oysa ne umutlarla almıştım bu cihazı.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve Krnl386
Krnl386

Krnl386

Üye
Durum iyi değil gerçekten... Olmadı bu...

• Beğen
Tepkiler: erhanercan, maydinmaydin ve rainman3545
yasirtaha

yasirtaha

Üye
benim için durum kötü değil çünkü başka sisteme geçiş yapmayı artık kafama koydum bunlardan bi halt olmayacağı belli artık.
Artık onlar duşunsun beni nasıl etkileyebileceğini para bizde hizmet nerdeyse ona yatırım yaparız

• Beğen
Tepkiler: serinaga, suyunsesi, Esendağlı ve 1 kişi daha
Krnl386

Krnl386

Üye
Bana da artık öyle görünüyor. Xiaomi Mi5S Plus bakalım..

• Beğen
Tepkiler: symbianbelle
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bana da artık öyle görünüyor. Xiaomi Mi5S Plus bakalım..
Ben bir ara xiaomi mi 5s 64gb almıştım çok sağlam ve güzel cihazdı ama ben androide alışamadığımdan sattım.

• Beğen
Tepkiler: erhanercan ve Krnl386
.BlueTR

.BlueTR

Üye
Ben arm üzerinde Windows 10 fikrinin tutacağına inanmıyorum. Birkaç şirket dışında kullanan olmayacak bence.

Xperia XA Ultra cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Dünyada çok büyük firmalarda sayısız miktarda mühendis çalışıyor. Bir şey yaptıkları ya da geliştirdikleri zaman, Mars'ta hayat bulmuş gibi hissederler. Ancak işin realitesi, bulunan şeyin tüketiciler tarafında karşılığı var mı?
Bunu G5'te LG yaptı. Dünyanın en iyi telefonunu yaptık sandılar, fiyatta uçtular. Sonuç malum çakıldılar.
Microsoft'un çalışanları da başka bir hayal aleminde yaşıyor. Yok o yok bu bilmem ne. Arkadaşım dünyada her yıl 1 milyar akıllı telefon satılıyor. Senin bulduğun Windows 10 ARM bunun %1'inin bile ilgisini çekmez ki ilgisini çekenler de gidip satın alacak diye bir şey yok.
O yüzden Microsoft, eğer mobil pazarda bişeyler yapmak istiyorsa, gidip Nokia'dan ayrılan Arto Nummela'yı şirketin başına geçirsin. Gerçi Microsoft menşeili olmadığı için onu da barındırmazlar şirkette.

• Beğen
Tepkiler: erhanercan, maydinmaydin, serinaga ve 4 diğerleri
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Terk soru, şu sisteme ekranı ikiye bölme ve Türkçe Cortana gelseydi bize yetmez miydi.

• Beğen
Tepkiler: erhanercan ve maydinmaydin
symbianbelle

symbianbelle

Üye
Terk soru, şu sisteme ekranı ikiye bölme ve Türkçe Cortana gelseydi bize yetmez miydi.
Yetmezdi. İnsanlar akıllı telefonu bilgisayar yerine kullanmaya başladı. Uygulamalar ile istediği herşeyi neredeyse yerine getirebiliyor. Uygulama yani mağaza önemli. Diğer sistemler Ay'a üs kurdu Windows daha en iyi roketi yapma derdinde. O yüzden Arm işletim sistemi de patlar tutmaz bence. Gömlek değiştirir gibi sistem değiştirilip kullanıcılarını bir kenara atarak yol alamaz yok olursun.

• Beğen
Tepkiler: erhanercan, maydinmaydin, serinaga ve 1 kişi daha
n000k

n000k

Üye

Yetmezdi. Uygulama desteği olmadıktan sonra o dediklerin gelse ne olur ki? Bir tane banka uygulaması kaldı mı? Oyunları geçtim..gerçekten lazım olan uygulamalar yok!!

Tapatalk kullanarak iPhone 7 aracılığıyla gönderildi

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Tabi ki yetmezdi. Şöyle düşün; Türkçe Cortana var ama ona komut vererek çalıştırabileceğin bir uygulama yok. Sadece yerleşik uygulamalar olacak. Altında Ferrari var ama benzini yok gitmiyor gibi bir durum olurdu.
Ayrıca,Microsoft Edge gibi hala "berbat" bir tarayıcıyı insanları kullanmak zorunda bırakmak nedir abi?
Microsoft'un mobilden en büyük yanılgısı, aşırı korumacılık oldu. Apple bile iOS platformunda geliştiricilere daha fazla alan tanıyor. Ve Geliştirici o sıkıcı kısıtlamaları aşmak zorunda kalmıyor. Dolayısıyla da Microsoft'un mobil platformuna Geliştirici desteği ayağı hep topal kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: erhanercan
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Her yeni kötü haberde Mi5 i aldığım için tekrar mutlu oluyorum. Aylar önceden belliydi zaten bu işin olmayacağı. Birkaç yıl önce insanlar gelip bizle dalga geçerdi burada bizde toz konduramazdık WP'a.

Hele W10M'ın ilk prewiev sürümleri geldiğinde 2 saat sonra wp8 e döneceğimizi bile bile o heyecanı yaşamak için W10M kurardık.

Bu kadar heyecanı MS yaşamış olsa bu kadar insanı yarı yolda bırakmazdı. Bu kaçıncı kazık insanlara attıkları. Bir daha da MS nin yaptığı mobil platform dunya üstünde %30 pazar yakalamadan asla kullanmam. Yani sonsuza kadar :)

• Beğen
.BlueTR

.BlueTR

Üye
Her yeni kötü haberde Mi5 i aldığım için tekrar mutlu oluyorum. Aylar önceden belliydi zaten bu işin olmayacağı. Birkaç yıl önce insanlar gelip bizle dalga geçerdi burada bizde toz konduramazdık WP'a.

Hele W10M'ın ilk prewiev sürümleri geldiğinde 2 saat sonra wp8 e döneceğimizi bile bile o heyecanı yaşamak için W10M kurardık.

Bu kadar heyecanı MS yaşamış olsa bu kadar insanı yarı yolda bırakmazdı. Bu kaçıncı kazık insanlara attıkları. Bir daha da MS nin yaptığı mobil platform dunya üstünde %30 pazar yakalamadan asla kullanmam. Yani sonsuza kadar :)
Benim de en çok özlediğim şey o heyecan ve buradaki heyecanlı bekleyişler. İlk previewin çıktığı günü dün gibi hatırlıyorum konu coşmuştu ne güzeldi o zamanlar. Android güncellemeleri heyecan yaratmıyor zaten her şey var, olmayan özelliği de uygulama yada root ile getiriyoruz :D

serinaga

serinaga

Üye

Ben artık %50'yi geçmeden almam, o derece yani ...

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Hepinizin söyledikleri doğru. Çok doğru.
Aslında ben öyle derken "Ekran bölme ve Türkçe Cortana" ile ilgili; yazdıklarıma zamanı eklemeliydim. Bu ikisi şimdiki zamanda tabiki de yetmeyecek ama bunlar vaktinde verilebilseydi, sisteme olan ilgi bir anda artmaz mıydı. Hatırlayın, Cortana ne zaman duyurulmuştu. Hani ilk verildiği tarihleri hatırlayın. Türkçe için bir gelişme var mı diye sorduğumuz zamanları. O zamanlardan başlamıştık. Ekran bölme, OTG, yatay ekran, Türkçe Cortana vs.
O zamanlar Türkçe Cortana üzerinde çalışıp bir sene hadi bilemedin 2 sene sonrasında verselerdi, sistemin üzerindeki ilginin nasıl artacağını düşünsenize. Ekran bölme, Otg, yatay ekran, interaktif 3D yada patlayan Karolar vs. bunlar o dönemlerde adam gibi çalışılıp hiç değilse bir kısmı verilseydi, bu sistem şu halde mi olurdu? Hiç sanmıyorum. Geliştiriciler bile bir durup bölünen ekran ve Cortana için çalışırdı. Bankalarımız geri çekilmez Türkçe Cortana ile iletişimli uygulamalarını geliştirirlerdi (BELKİ)... Belki diyorum çünkü Microsoft'un aslında bu konuda beceriksiz olduğunu kanıtlarıyla yaşadık. Neyse. Belki gelecekte daha akıllı kişiler daha iyi noktalarda yönetimi devralır, daha akıllı ve ileri görüşlü hamleler yaparlar, daha bilgili ve hızlı yazılımcılarla çalışırlar...

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Benim de en çok özlediğim şey o heyecan ve buradaki heyecanlı bekleyişler. İlk previewin çıktığı günü dün gibi hatırlıyorum konu coşmuştu ne güzeldi o zamanlar. Android güncellemeleri heyecan yaratmıyor zaten her şey var, olmayan özelliği de uygulama yada root ile getiriyoruz :D

Miui neredeyse her hafta güncelleme alıyor ama zerre kadar heyecan yok. W10 yapılarında yeni bir şey gelmediğini bilsem de heyecanla kurardım. :(

• Beğen
Tepkiler: .BlueTR, maydinmaydin, suyunsesi ve 4 diğerleri
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Hepinizin söyledikleri doğru. Çok doğru.
Aslında ben öyle derken "Ekran bölme ve Türkçe Cortana" ile ilgili; yazdıklarıma zamanı eklemeliydim. Bu ikisi şimdiki zamanda tabiki de yetmeyecek ama bunlar vaktinde verilebilseydi, sisteme olan ilgi bir anda artmaz mıydı. Hatırlayın, Cortana ne zaman duyurulmuştu. Hani ilk verildiği tarihleri hatırlayın. Türkçe için bir gelişme var mı diye sorduğumuz zamanları. O zamanlardan başlamıştık. Ekran bölme, OTG, yatay ekran, Türkçe Cortana vs.
O zamanlar Türkçe Cortana üzerinde çalışıp bir sene hadi bilemedin 2 sene sonrasında verselerdi, sistemin üzerindeki ilginin nasıl artacağını düşünsenize. Ekran bölme, Otg, yatay ekran, interaktif 3D yada patlayan Karolar vs. bunlar o dönemlerde adam gibi çalışılıp hiç değilse bir kısmı verilseydi, bu sistem şu halde mi olurdu? Hiç sanmıyorum. Geliştiriciler bile bir durup bölünen ekran ve Cortana için çalışırdı. Bankalarımız geri çekilmez Türkçe Cortana ile iletişimli uygulamalarını geliştirirlerdi (BELKİ)... Belki diyorum çünkü Microsoft'un aslında bu konuda beceriksiz olduğunu kanıtlarıyla yaşadık. Neyse. Belki gelecekte daha akıllı kişiler daha iyi noktalarda yönetimi devralır, daha akıllı ve ileri görüşlü hamleler yaparlar, daha bilgili ve hızlı yazılımcılarla çalışırlar...

Microsoft kafayı Holo ile bozduğu için saydığın şeylere pek zaman ve sermaye ayıramadı. Sanki tüm dünya herşeyi bırakmış bir odaya kapanıp başına bir kask geçirip sanal hayatı tercih etmiş gibi bir heyecanla Holo dedi başka bişey demedi büyük firmamız. Nokia bile canlı hayatın içinde olmayı tercih ediyordu. İnsanlar gittikleri yaşadıkları yerlerin fotoğraflarını çekebilsinler diye telefonlara güzel kameralar koymanın derdindeydi. Ben Microsoftun ne üzerine politika geliştirmeye çalıştığını hala anlamış değilim. Hayatı kolaylaştıran çoğu uygulamadan yoksunuz.

Üst Alt