Windows 10 ekran kartı sorunu lütfen yardımcı olun

Sponsorlu Bağlantılar

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 ekran kartı sorunu lütfen yardımcı olun
Casper cny dizüstü bilgisayar windows 10 64 bit işletim sistemi yüklü. Nvidia 635m ekran kartı var. Kaç kere format atmama rağmen son sürüm driverları yüklememe rağmen oyunları ekran kartı gpusu ike açtığımda kare kare oluyor ekran. Yarım cm lik bir sürü tam ekran kare kare. Pixel pixel diyebilirim. İşlemcinin grafiği de kasıyor oynamak istemiyorum. Bu soruna nasıl çözüm bulabilirim. Son formattan sonra driverları elden yüklemedim kendi yükledi updatde ile. Mevcut sürüm eski bir sürümdü bir süre güzel çalıştı ama son zamanlarda oyumda yanıt vermeme hataları almaya başladım. Kitlenip kalıyordu ets2.

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Cihazınızı birisine gösterdiniz mi, fanlardan biri veya bazıları çalışmadığı zaman aşırı ısınma kaynaklı olabilir. Sizin sorununuz yazılımsal değildir.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Cihazınızı birisine gösterdiniz mi, fanlardan biri veya bazıları çalışmadığı zaman aşırı ısınma kaynaklı olabilir. Sizin sorununuz yazılımsal değildir.
Tek fan var zaten o da çLışıyor. Termal kaynaklı olabileceğinden şüphelendim termal siparişi verdim. Ama çok ilginç anlayamıyorum windows 7 de böyle yapmazdı

exp_l0it

exp_l0it

Üye
konfigürasyonları gözden geçirdiniz mi ?

franklinda

franklinda

Üye
Önce ısı durumunu bir netleştirin ısınma varsa bu duruma neden olur bir diğer durum ise bazen bilgisayar üreticisinin kendi sağladığı yazılımı kullanmanızın gerekmesi doğrudan nvidia nın sitesinden indirip kurmanız sorun oluşturuyor olabilir :)
sistem güncellemeleri tam ise yüklemeler eksiksiz ise ısı sorunuda yoksa kronik sorun yada donanım sorunu için servis ile temasa geçin :)

exp_l0it

exp_l0it

Üye
nVidia kontrol panel üzerinden ayarları bi gözden geçirin, oyunun ayarlarını gözden geçirin gerekirse oyunu komple silip tekrardan yüklemeyi deneyin, oyunu kaldırmanız bazen işe de yaramayabilir, ayarlarını ayrı dosyada saklayıp silmiyor da olabilir buna da dikkat edin. aynı şekilde intelin ayarlarını da gözden geçirin, harici bir ekrana bağlamayı da denebilirsiniz örneğin televizyon

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Sorun Yazılımsal Gözükmüyor. Büyük ihtimalle Donanımlar arızalı...

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Windows 10 ile uyumlu değildir o zaman sürücü. Windows 7 de sorun olmuyordu dediğine göre o zaman ekran kartının sürücüleri windows 10 ile uyumlu değildir.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Driverları casper resmi sitesinden indirip çalıştırdım. Fakat oyunlarda aniden yanıt vermeme hatası sonucu oyunu kapatma.. Oyun içinde bozuk görüntüler çıknaya başladı. Donanımsal arıza vermez ki durduk yere nolmuştur buna. Anakarta bağlı birde değişmiyor

exp_l0it

exp_l0it

Üye
driveri bir de nvidia sitesinden indirmeyi denermisiniz?
kendi sitesindeki sürücüler eski olabiliyor çoğunlukla. directx paketlerini de yeniden yüklemeye çalışın, bozulma olmuş da olabilir.

Üst Alt