WikiLeaks Belgelerine Göre CIA Gerçekten Bizi İzliyor!

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
WikiLeaks Belgelerine Göre CIA Gerçekten Bizi İzliyor!

Akıllı telefonlar, tabletler hatta akıllı televizyonlar üzerinden kişileri izlediği iddia edilen belgelere göre Android, iOS, Windows, Mac OS ve Linux gibi sistemlere CIA tarafından sızılarak takip ediliyor.
Şimdiye kadar ortaya koyduğu belge sızıntılarıyla dünya gündemine oturan WikiLeaks, bu sefer sunduğu belgeler ile CIA’yi hedef alıyor.
Yıllardan bu yana Özgürlük Ülkesi olarak adlandırılan ve Dünyanın Süper Gücü denilen Amerika’nın istihbarat teşkilatı olan CIA, ülkemizde olduğu gibi birçok ülke tarafından “Bizi izliyorlar” algısıyla efsaneleştirilir.
Signal, WhatsApp, Telegram gibi dünyanın en popüler mesajlaşma hizmetlerini de inceleyebildikleri ve şifreleme olmasına rağmen mesajları görebildikleri ortaya çıkan belgelerdeki önemli konu başlıkları ise şöyle;

Akıllı Telefonunuzdan İzleniyor Olabilirsiniz!

Android, iOS ve Windows Phone dahil olmak üzere en popüler 3 işletim sistemini gözetlediği söylenen CIA, bu telefonlara doğrudan değil, casus yazılımlar aracılığı ile giriyor. Daha sonrasında telefondaki tüm bilgilere erişebilen CIA, aynı zamanda mikrofon ve kamerayı kontrol ederek sizin haberiniz olmadan takip edebiliyor.

Telefon markası olarak Samsung, HTC ve Sony’nin geçtiği belgelerde olay işletim sistemi odaklı olduğu için aslına bakarsanız herhangi bir telefona sızabildiklerini söyleyebiliriz.

Akıllı Televizyonlar Evinizdeki Casus Olabilir!

Weeping Angel isimli bir sisteme sahip olan CIA, böylece özellikle Samsung’un F8000 serisi akıllı televizyonları olmak üzere birçok Android, Tizen ve Web OS gibi yazılımlara sahip akıllı televizyonlara sızarak televizyon kapalı olsa bile güce bağlı olduğu sürece ses kaydı alabildiği söyleniyor.

Apple Ürünleri İçin Özel Ekip!

Android, Linux gibi sistemler açık kaynak kodlu olması sebebiyle hackerlar için olduğu kadar CIA için de kolay hedefler. Ancak iOS, Mac OS, Watch OS ve TV OS gibi Apple’ın kapalı sistemlerine sızmak daha zor. Bu sebeple siber departmanında Apple ürünleri için ayrı ve özel bir ekibi olan CIA, iPhone, iPad başta olmak üzere tüm Apple ürünlerinden veri ve bilgi almak için bu ekibini kullanıyor.

Antivirüsler Gerçekten Güvenli mi?

Bilgisayarımızı zararlı yazılımlardan korumak için kullandığımız antivirüs programlarına sızdığı iddia edilen CIA tarafından geliştirilmiş casus yazılım, bilgisayarınız sizi zararlılardan antivirüs ile korurken CIA’e ise arka kapıyı açtığı iddia ediliyor.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Geçen Okumuştum Bunu.Doğrudur.Ben Rahatım Tv Vestel Nasılsa Tellerde Zaten Window Phone Uğraşıp Dinleyebilecek Olan Varsa Tebrik Etmek Gerek :D

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Telefon konusunda rahatım . Kim uğraşır s40 tuşlu telefona girmeye . Yapsalar zaten telefon kapanı verir . tv den ilişkilendim şimdi . F4600 series samsung . Kamera tavana bakıyor Allah tan

• Beğen
Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Napacaz atalım ozaman hepsini

• Beğen
byAndroid

byAndroid

Üye
Dinlesinler devlet adamı değiliz, :D

• Beğen
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Dinlemekten ziyade belki belki cihazlara girip belli kelime filtreleri uygulayarak veri topluyor olabilirler daha çok iş adamları vs için bunu yaparlar diye düşünüyorum e cia bizi izliyor denince aklıma gelen ilk şeyde bu oluyor tabi :

• Beğen
bilisimler

bilisimler

Üye
Çok riskli bir durum ve sanırım bu bir suça giriyor ki girmesi lazım.Devletin ve adaletin dışında kimsenin kimseyi dinlemeye ve izlemeye hakkı yok bence.:dry:

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Telefon konusunda rahatım . Kim uğraşır s40 tuşlu telefona girmeye . Yapsalar zaten telefon kapanı verir . tv den ilişkilendim şimdi . F4600 series samsung . Kamera tavana bakıyor Allah tan
Siz yinede Ne olur ne olmaz kameraya bir siyah bant yapistirin :oke:
Napacaz atalım ozaman hepsini
Merak etme biz bi işlerine yaramayiz.
Dinlemekten ziyade belki belki cihazlara girip belli kelime filtreleri uygulayarak veri topluyor olabilirler daha çok iş adamları vs için bunu yaparlar diye düşünüyorum e cia bizi izliyor denince aklıma gelen ilk şeyde bu oluyor tabi :
Olabilir :evet:
Çok riskli bir durum ve sanırım bu bir suça giriyor ki girmesi lazım.Devletin ve adaletin dışında kimsenin kimseyi dinlemeye ve izlemeye hakkı yok bence.:dry:
Koskaca Amerika'dan bahsediyoruz onlar için Adalet vs. Önemi yok.

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115 ve bilisimler
Baydırman

Baydırman

Moderator
Pentagon peşimde

Koradam

Üye
Geçen Okumuştum Bunu.Doğrudur.Ben Rahatım Tv Vestel Nasılsa Tellerde Zaten Window Phone Uğraşıp Dinleyebilecek Olan Varsa Tebrik Etmek Gerek :D
Windows zaten doğrudan ABD'nin çokta zor değil merak etme :D Vestel o televizyonun ne yazılımını ne chipsetleini yapıyor. Haliyle yine çok basit :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Windows zaten doğrudan ABD'nin çokta zor değil merak etme :D Vestel o televizyonun ne yazılımını ne chipsetleini yapıyor. Haliyle yine çok basit :)
Pastadaki Pay Küçük Olduğu İçin Kolay Kolay Kimse Uğraşmaz :D

Koradam

Üye
Pastadaki Pay Küçük Olduğu İçin Kolay Kolay Kimse Uğraşmaz :D
ahh keşke öyle olsa ;) Önemli bilgilerin olduğu sürece her türlü bu bilgiye göz diker alırlar. Lazer ile oda dinlemesi yapmak dahi mümkün .

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Merkeli dinlediler geçen bunlar ne diyor :DDD

• Beğen
kadikoy

kadikoy

Üye
ÇOK GÜZEL KONU;
telefonlarda en güvenlisi S40 VEYA JAVA TABANLI telefonlar.
Diğer telefon,bilgisayar ve tv'lerden herşeyimizi takip ediyorlar.
Suçluları yakalamak için üretilen bu sistem,daha sonra suç işlemek üzere masum devletlere karşı
kullanılmaya başlandı.
Örnek:Fetocular,gladyo vs vs.
KESİN ÇÖZÜM: **** İDAM **** :dance:

AIS

AIS

Üye
:tşk:

• Beğen
maxirabit

maxirabit

Üye
İşi bu yönden ele alırsak, marketlerden alınan ürünlerin bazıları çipli olur, onlarda da bunlar oluyorda hadi onu geçtik çipli kimlik kartına geçti, aynı sistem ondada var :D
Whatsappta neredeyse her konuşma telefonun whatsapp dosyasında, konuşma bölümünde şifrelenmiş olarak, dosya halinde, dosya uzantısına bakıp bu şifrelenmiş dosyayı çözebilen programlar var. Farklı yönünden eğer takip ediliyorsak, etrafta ki mobese, kamera yoluyla diyorsak, bir çok ilçede halen mobese yok. Kamera görüntüsü deseniz bir başkasından iş yeri kamera görüntüsü isteseniz bunun yasal süreci var, kişide o yasal sürece kadar başı derde girmesin diye görüntüyü siler, elinizde kanıtta olmaz öykelikle, yani bu olayda ehvamlı olunursa, her şeyden bir şey çıkar denilir

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
İşi bu yönden ele alırsak, marketlerden alınan ürünlerin bazıları çipli olur, onlarda da bunlar oluyorda hadi onu geçtik çipli kimlik kartına geçti, aynı sistem ondada var :D
Whatsappta neredeyse her konuşma telefonun whatsapp dosyasında, konuşma bölümünde şifrelenmiş olarak, dosya halinde, dosya uzantısına bakıp bu şifrelenmiş dosyayı çözebilen programlar var. Farklı yönünden eğer takip ediliyorsak, etrafta ki mobese, kamera yoluyla diyorsak, bir çok ilçede halen mobese yok. Kamera görüntüsü deseniz bir başkasından iş yeri kamera görüntüsü isteseniz bunun yasal süreci var, kişide o yasal sürece kadar başı derde girmesin diye görüntüyü siler, elinizde kanıtta olmaz öykelikle, yani bu olayda ehvamlı olunursa, her şeyden bir şey çıkar denilir
Yerli Üretim olursa Korkmaya gerek yok. Çipli Kimlik kartları'da yerli üretim bildğim kadarı ile :oke:

• Beğen
Tepkiler: maxirabit