Haber Whatsapp ile ilgili...

Sponsorlu Bağlantılar

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
Whatsapp ile ilgili...
Coderus tmoda N9 a Whatsapp geliştirebileceğini fakat bu projeye başlamak için buna ne kadar ihtiyaç olduğunu ve ne kadar bağış toplayabilecegini görmek için konu açmış... Konuya giderek desteğinizi gösterebilir ve bağış yapabilecekseniz miktarını yazabilirsiniz... Önemli olan toplanacak bağış miktarı.. Teknik konularda ise arayüzü wazapp/whatsup tarzı olacak ve mitakuluu daki özelliklerin tamamı olacak mesele otomatik token güncellemesi özelliği ile kayıt sorunu ortadan kalkacak geliştirici projeyi bıraksa dahi... Desteğinizi tmodaki şu konuya yazabilirsiniz.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ilgilenirseniz twitter'dan veya tmo'dan coderus bu işi yapar. tabiki birazda bağış istiyor.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
coderus kızmıştı MeeGo ve sailfish icin ugraşmam diyordu
anlaşılan cok istek var
adama helal olsun sinirlense bile unutuyor aslında herkes böyle olsa sorun olmayacak :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
coderus kızmıştı MeeGo ve sailfish icin ugraşmam diyordu
anlaşılan cok istek var
adama helal olsun sinirlense bile unutuyor aslında herkes böyle olsa sorun olmayacak :)

MeeGo'ya kızmadı ve Sailfish için de uğraşımları devam ediyor. Neticede Jolla ona cihaz gönderdi. Ben daha uğraşmam diye bişey dediğini hatırlamıyorum. Dediğine de rastlamadım. Sadece MeeGo için yazılımlarına destek vermeyeceğini söylüyordu.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
MeeGo'ya kızmadı ve Sailfish için de uğraşımları devam ediyor. Neticede Jolla ona cihaz gönderdi. Ben daha uğraşmam diye bişey dediğini hatırlamıyorum. Dediğine de rastlamadım. Sadece MeeGo için yazılımlarına destek vermeyeceğini söylüyordu.
adamı cıldırttılar :D
maemo.ru ve maemo.org de bir kac mesajı var
sinir esnasında söylemiş de olabilir
hatta o mesajı degiştirmesi icin pm attım iyi biliyorum ;)
neyse sonucta devam edecegini söylemiş

fakat jolla bildigim kadarıyla cihaz göndermiyor?
ikinci cihaz icin geliştirici destekli oldugu söylentileri var
twitter ve facebook tan takip ediyorum
özellikle rusları :D

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
Coderus cihazını bağış kampanyasıyla aldı diye hatırlıyorum... Mitakuluu yı cihaz olmadan daha fazla geliştiremem demişti ardından kampanya yapmışlardı...

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Coderus cihazını bağış kampanyasıyla aldı diye hatırlıyorum... Mitakuluu yı cihaz olmadan daha fazla geliştiremem demişti ardından kampanya yapmışlardı...

Yok yahu Jolla gönderdi cihazı, hatta twitter'dan da karşılıklı yazılar yazdılar birbirlerine. Topluluk felan almadı yani. Sonra MeeGo için uygulama geliştirmeyi bırakacağını açıkladı sadece.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
evet %100 jolla gönderdi attıgım mesaja yanıt gecikmedi ;)
Ayrıca N9 icin süpriz var :D cihazı terk edenler düşünsün artık :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
evet %100 jolla gönderdi attıgım mesaja yanıt gecikmedi ;)
Ayrıca N9 icin süpriz var :D cihazı terk edenler düşünsün artık :D

Yeni kernel gelsede bişey değişmeyecek artık. Hiçbirşey düşünmüyorum n9 hakkında. Whatsapp gelmeli en azından halen kullananlar var çünkü.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
whatsapp kullanımındaki tek sorun profil resmi idi
Coderus ta yeni sistem geliştirip yapacağını yazmış whatsapp işi artık garanti sorun yok

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Bana kalırsa coderus whatsup için api güncellemesi verir.

Ancak şu var blackberry 10.3'ün de dalvik desteği var. Sanırım bu olay sailfish'in sonu olma yoluna gidecek. Coderus bence bundan dolayı son bi para vurayım diye düşünmüş olmalı ki meego'ya whatsapp desteği vereceğini söyledi işi hayrına yapmıyor yani.

Jolla, zamanında N9'a destek vermeyerek kendi sonunu hazırladı. Her zaman söylerim N9 kullanıcılarını da kaybettiler. Sandılar ki N9 kullanıcıları tıpış tıpış gidip JollaOne alacaklar. Kullanıcılar android ve ios'a kayınca ortada kaldılar. Blackberry10.3'de dalvik desteği verince iyiden iyiye tutuştular bu sıralar bana kalırsa. Bence yeni cihaz çıkarma hevesine girişirler önce. Satışı çok beklenen N950 tarzı klavyeli bir model olur hatta. O da satmayınca ölü işletim sistemlerine Sailfish'de eklenir. Daha fazla destek de veremeyecekler çünkü android'de yeni sürümle art'ye geçecek.

ilk başta söylemiştim resmi olmadan N9'a tam destek vermesi hem marketini geliştirecek hemde işletim sisteminin reklamını yapacaktı ama bunu akıl edemediler. kaldı ki n9'u kendileri yaptı. bütün kaynak kodlarını biliyorlar. kendileri n9 ve n950 üzerinde test yapıp video yayınlarken iyiydi sonra yok destek veremeyiz dediler ve o anda kaybettiler. bu saatten sonra zaten ne yapsalar daha kimseyi kazanamazlar çünkü, tabirle treni kaçırdılar.

İllaki Mer kullanacağım diye ısrar edecekseniz blackberry'lere yönelin derim. blackberry10'da meego'nun kardeşi sayılır, mer tabanlı, dalvik desteği var ve arkasında koskoca blackberry var. Jolla gibi 2 günlük bir şirket değil.

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
Benje Jollada Nokianın parmağı var yani Nokia Microsoft kendilerine musallat olduğunda ne olacağını anladılar ve Meego ekibini ayırıp ayrı bir şirket kurdular... Nokian ın Microsoft la olan anlaşmasına göre Nokia ismini 2016 ya kadar kullanamayacaklar Microsoft un bütün işçilerini çıkararak Nokia ya attığı kazıktan sonra Nokia nın nasıl cevap vereceğini bence yakında göreceğiz ya x ailesinde yaptıkları gibi o özelleştirilmiş android kullanacaklar yada jollayı satın alıp yollarına onunla devam edecekler...

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Bana kalırsa coderus whatsup için api güncellemesi verir.

Ancak şu var blackberry 10.3'ün de dalvik desteği var. Sanırım bu olay sailfish'in sonu olma yoluna gidecek. Coderus bence bundan dolayı son bi para vurayım diye düşünmüş olmalı ki meego'ya whatsapp desteği vereceğini söyledi işi hayrına yapmıyor yani.

Jolla, zamanında N9'a destek vermeyerek kendi sonunu hazırladı. Her zaman söylerim N9 kullanıcılarını da kaybettiler. Sandılar ki N9 kullanıcıları tıpış tıpış gidip JollaOne alacaklar. Kullanıcılar android ve ios'a kayınca ortada kaldılar. Blackberry10.3'de dalvik desteği verince iyiden iyiye tutuştular bu sıralar bana kalırsa. Bence yeni cihaz çıkarma hevesine girişirler önce. Satışı çok beklenen N950 tarzı klavyeli bir model olur hatta. O da satmayınca ölü işletim sistemlerine Sailfish'de eklenir. Daha fazla destek de veremeyecekler çünkü android'de yeni sürümle art'ye geçecek.

ilk başta söylemiştim resmi olmadan N9'a tam destek vermesi hem marketini geliştirecek hemde işletim sisteminin reklamını yapacaktı ama bunu akıl edemediler. kaldı ki n9'u kendileri yaptı. bütün kaynak kodlarını biliyorlar. kendileri n9 ve n950 üzerinde test yapıp video yayınlarken iyiydi sonra yok destek veremeyiz dediler ve o anda kaybettiler. bu saatten sonra zaten ne yapsalar daha kimseyi kazanamazlar çünkü, tabirle treni kaçırdılar.

İllaki Mer kullanacağım diye ısrar edecekseniz blackberry'lere yönelin derim. blackberry10'da meego'nun kardeşi sayılır, mer tabanlı, dalvik desteği var ve arkasında koskoca blackberry var. Jolla gibi 2 günlük bir şirket değil.
güzel bir acıklama oldu fakat düzeltmek lazım :)
coderus malüm rusyanın enflasyonu belli devlet bünyesindeler yapacak bir işi ve para kazanacak durumları yokki
adam ne yapsın türkiye deki konum ile onların konumu farklı ;) bu konuda anlayışlı olmalıyız :)

gelelim android'e dalvik icin illa linux makinaya sahip olmak gerekmiyor
calışma frekansları oldugu sürece port edilir
bb10 veya E7 ne farkı var işlemci ram?
Sonucta frekanslara baglı kod iceriyor ki N9 kullandın eski mimariye sahip olmasına ragmen neler yapıyor :)

gelelim jolla cephesine ki N9 veya farklı cihazlar icin biz destek verecegiz demediler
sadece bu cihazı elinizde tutun birgün lazım olabilir dediler
ve dün akşam bir kac geliştirici ile görüştüm
N9 icin büyük güncelleme gelecek sailfish os bu noktada sizleri tatmin edecek dediler
bu ay icinde duyuracagız dediler
bu konudan benim bile haberim yoktu zorla konuşturdum ki olay baya gizli ilerlemiş

bu arada jolla el altından nerdeyse tüm cihazlara sailfish os tadtıracaktır.
Benje Jollada Nokianın parmağı var yani Nokia Microsoft kendilerine musallat olduğunda ne olacağını anladılar ve Meego ekibini ayırıp ayrı bir şirket kurdular... Nokian ın Microsoft la olan anlaşmasına göre Nokia ismini 2016 ya kadar kullanamayacaklar Microsoft un bütün işçilerini çıkararak Nokia ya attığı kazıktan sonra Nokia nın nasıl cevap vereceğini bence yakında göreceğiz ya x ailesinde yaptıkları gibi o özelleştirilmiş android kullanacaklar yada jollayı satın alıp yollarına onunla devam edecekler...
dedigin gibi 2016 yılına kadar piyasada olmayacak
şuan nokia belli gruplar halinde sistem geliştiriyor
gelişmeleri zaten biliyorsunuz ;)
2016 yılından sonra jolla ile birleşmesini bende bekliyorum hatta bu konuda bir kac konu var
detaya inmiyorum sonrası malüm

scorpion11

scorpion11

Üye
gelelim jolla cephesine ki N9 veya farklı cihazlar icin biz destek verecegiz demediler
sadece bu cihazı elinizde tutun birgün lazım olabilir dediler
ve dün akşam bir kac geliştirici ile görüştüm
N9 icin büyük güncelleme gelecek sailfish os bu noktada sizleri tatmin edecek dediler
bu ay icinde duyuracagız dediler
bu konudan benim bile haberim yoktu zorla konuşturdum ki olay baya gizli ilerlemiş

N9 için sorunsuz bi sailfish sürümü gelecek mi yani ?Benim için de sürpriz olur açıkçası.Çünkü ümidi kestim artık.Ama şu tweeti görünce heyecanlandım :sosSizden yeni güzel haberler bekliyoruz.

Son düzenleme:
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
N9 için sorunsuz bi sailfish sürümü gelecek mi yani ?Benim için de sürpriz olur açıkçası.Çünkü ümidi kestim artık.Ama şu tweeti görünce heyecanlandım :sosSizden yeni güzel haberler bekliyoruz.
Benim icinde süpriz oldu acıkcası beklemiyordum
gizli devam etmeseydi belki bukadarı olmazdı
Deneme sürümü hatta konu acılmış

Konuya göz atın ;) ve N9 sailfish os konusundan devam edelim ;)

84Ar54

Üye
Dün gece şarjım %50 iken telefonu pencere kenarına bıraktım. Son kullandığım uygulamada whatsup tu ve sorunsuzdu. Sabah uyandığımda ise telefonun şarjı kalmamıştı ve açılmıyordu. Açtıktan sonra whatsup hesabından çıkılmış ve girmeye çalışılınca gene old versiyon sorununu veriyordu. bi bilgisi olan varsa yardım edebilir mi

Seglopsi

Seglopsi

Üye
En fazla dalvik çalışır sailfish'de başka bir işe yarayacağını pek sanmıyorum. Eğer kameralar felan çalışırsa bu işte jolla'nın parmağı var demektir. Zamanında yapması gerekeni çok geçte olsa yaptı demektir.

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
Coderus geliştirmeye başladı ilk sürüm önümüzdeki hafta yayınlanacak

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
MeeGo kullanıcılarına şimdiden hayırlı olsun :)

sule1997

Üye
arkadaşlar warehouse ye whatsapp diye bir uygulama gelmiş ama inmiyo

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

Üst Alt