W8.1 Açılışta Donma Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
W8.1 Açılışta Donma Sorunu
Merhaba arkadaşlar W8.1 kulanıyorum.2-3 gündür açılışta inanılmaz bir donma sorunu yaşıyorum mouse hareket ettirebiliyorum ama disk %100 oluyor sanırsam o yüzden böyle yapıyor kendine gelmesi rahat 5 dkyı buluyor. Örneğin; masaüstünde bir yere girebiliyorum ama windows arama ve görev yöneticisine giremiyorum donuyor tepki vermemeye başlıyor. NE yapabilirim virüs taraması yapıyorum hatta regedit ve gereksiz dosya sık sık silerim. Disk birleştirme yapıyorum 15 günde bir.
Bu arada pc 15-30 sn arası açılıyor. Hardiskim 5400 Rpm 1TB .

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Büyük bir ihtimalle, İşletim Sisteminde Malvare vb. Virus turleri Mevcut Temiz Windows 10 Kurulumu yapmanızı oneririm.

lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim ama W8.1 kadar stabil bulmuyorum maalesef W10'u hala çok eksikleri var bana göre. Hani sorunumu bulmak için bir öneri bulsam daha iyi olurdu.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Windows 10 Tercih etmek istemiyorsanız, Temiz UEFİ (Unified Extensible Firmware Interface) Windows 8.1 Kurulumu yapınız. Orjinal Windows 8.1 İSO Dosyasını indirebilirsiniz.

lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
Sorunu çözdüm arkdaşlar ekran kartı driverından kaynaklanıyormuş.Eski driver yüklemiş aygıt yöneticisinden diğer driver'a geçtim sorun çözüldü.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

Üst Alt