Vodafone Smart 858 vodafone smart 858(huewai u8160) için en sorunsuz basit cwm+custom rom yükleme root gerekmiyor içeri

Sponsorlu Bağlantılar

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
vodafone smart 858(huewai u8160) için en sorunsuz basit cwm+custom rom yükleme root gerekmiyor içeri
uzun uğraşlarım sonucu vodafone smart 858 telefonuma sorunsuz bir şekilde cwm üzerinden cynogen mod 7 rom yükledim:)
yaptığım işlemleri maxicep için derledim ve nasıl yaptığımı adım adım paylaşıyorum vd 858e cwm ve rom yüklemek için kesijnlikle ROOT YAPMANIZA GEREK YOKTUR cynogen mod 7 yüklerseniz telefon otomatik root oılmuş olacaktır gelelim nasıl yapıcağımıza
en basit şekilde anlatmaya çalışacağım:)
önemli uyarı: YAPILACCAK İŞLEMLERDE CİHAZINIZA ZARAR GELEBİLİR OLASI BİR DURUMDA KESİNLİKLE MESULİYET KABUL EDİLMEYECEKTİR
clock wwork mod recovery (cwm)
yükleme
-------------------------------------
uyarı ilemlere başlamadan önce telefon hafızasında önemli birşeyler varsa yedek alınız
şarjınız full olsun ve cihazınıza zarar gelebileceğini ve mesuliyet kabul etmediğimi unutmayın
------------------------------------------------------------------------------------------------
1)cihazınızın driverleri pcnizde yüklü değil ise yükleyin
2)alttaki linklerden smart.rar dosyasını indirin
3)telefonunuzdan ayarlar uygulamalar bilinmeyen kaynaklar ve ayarlar uygulamalar gelişim usb hata ayıklama modunu aktif edin
4)teli usb kablonuz ile pcye bağlayın
5)bilgisayarınızda cmd açın
6)indierdiğiniz smar rarı masaüstüne çıkartın
7)cmdye ekranda ekrandaki c://users/kullanıcı adı yazısı C://users e dönene kadar cd.. komutunu verin
ekranda c://users yazısı gelldiğinde şu komutu verin cd C://users/kullanıcıadı/desktop/smart
8)buraya kadar sorun yoksa sırasıyla cmdye aşağıdaki komutları verin
adb reboot
adb push psneuter /data/local/

adb shell chmod 04775 /data/local/psneuter

adb shell /data/local/psneuter

adb push flash_image /data/local/

adb shell chmod 04775 /data/local/flash_image

adb push recovery.img /sdcard/

adb shell /data/local/flash_image recovery /sdcard/recovery.img

adb reboot recovery
son komuttan sonra teliniz cwm recovery modunda yeniden başlayacaktır
artık buradan rom yükleyebilirsiniz
cwm menude ses ayar tuşlarıyla gezinip power tuşuyla onaylıyoruz
rom yüklemeden once telefonu sıfırlamanız gerekiyor
cwmde wipe data factory reset> yes---delete all user data yolunu izleyin
ardından wipe chace partition yes wipe chace partitition yolunu izleyin ardından asdvanced wipe dalvik chace>yes wipe dalwik chace yapın gene adwancedden aynı şekilde wipe batery logs yapın
artık rom yükleyebilirsiniz
----
not:bu aşamada rom ve gpass dosyalarını aşağıdaki linklerden indirmiş ve sd kartınıza atmış olmalısınız
----
rom yüklemek için cwmde install zip form sd cart>choose zip forum sd carttan rom dosyasını seçin ve onaylayın ardından açılan medüde yesi bulup onaylayın rom kısa sürede yüklenecektir ardından aynı şekilde google appas dosyasını yükleyin
cwm ana menüden reboot system now deyin ilk açılış uzun sürebilir endişelenmeyin
açıldığında bi 10-15 dakika imei kaydınız gelmiyor şebeke bağlanamadığı için sürekli pin isteyebilir sabredin girin 3-4 girişten sonra orjinal imeiniz geliyor ve herşey düzeliyor
sorunsuz yapabildiyseniz tebrikler:)
bir teşekkürü çok görmeyin:D
NOT:vereceğim gapss dosyasını kullanırsanız google play değil eski android market yüklenir vereceğim apk dosyası ile(google play.apk) android marketi güncelleyerek google play yapabilirsiniz
www. maxicep.com axxtr :maxicep: :oke:
---LİNKLER---
smart klasörü:
rom dosyası(.zip):
google apps:
google play.apk:
anlatıklarım vodafone 858 içindir diğer cihazlara yüklemek için cihaza uygun dosyalar gerekir
bazı yerleri alıntıdır

Son düzenleme:

Üst Alt