virüs lanet olsun yaa

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
muttal58

muttal58

Üye
    Konu Sahibi
virüs lanet olsun yaa
​bütün dosyalar boyle yardım ltfennn

b

arkadaşlar tavsiyeler için sağolun bu lanet virüsün ismi SOLUCAN ağ yoluyla her yere bulaşıyor telden pc ye bulaşıyordu son anda microsoft security essentials ile kurtuldum bu virüs telde ne kadar dosya varsa hepsinden kendine yedek çekip .exe olarak formatlıyor ve dosyaları gizli dosya haricinde ayrı bir şekilde gizliyor FREE COMMANDER sayesinde bu dosyalarıma ulaştım ve onları temizleyip resim video ve belgeleri kurtardım kalanları temizlemeye çalıştım ama private dosyası yuzunden olmadı o kadar fazla dosya varki pc i5 olasına rağmen temizleyemiyor bende en son çare programlar dan vazgeçtim ve biçimlendirme yaptım ve dosyalarımı tekrar yukldedim en son çare bu oldu aynı sorun la karşılasan olursa bu yöntemi deneyebilir mesela bazen arkadaşlar diyorki hafıza kartı dolu fakat dosyalar gözükmüyor bu program sayesinde FREE COMMANDER görünüyor çok güzel bir program tavsiye ederim.. İYİ GÜNLER

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Kardeş teli of ye depolama moduna bağla sonra int den combofix indir onu çalıştır. Cmd ekranı gibi çalışır. O bulup siler merak etme. pc yeniden başlayacak sonra devam edecektir. İşlem tam bitene kadar hiçbirşey yapma. Sonra sonucu bana bildir. Eğer uzun yolu tercih edersen winrar ile depolama modunda tek tek .exe leri silip klasörleri görünür yapcan.

- - - Eklendi - - -

Ha eğer sadece hafıza katındaysa onu pc ye bağla teli bağlam

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Virüslü Bir Bilgisayara Hafıza Kartını Bağlarsan Pcdeki Virüs Tabiki Klasörleri Gizler, Onun Dışında Telefona Virüs Yok.

Ayrıca İyi Bir Antivirüs Programı İle İçini Tarat Klasörlerin Geri Gelir. İstersen Winrar İle Hafıza Kartına Bakabilirsin Klasörlerin Hala Orada..

SymbianHacker

SymbianHacker

Kapalı Hesap
bu hangi virüs. Allah aşkına paylaşın burda. Çok ihtiyacım var :D

uğur e

uğur e

Üye
nod32 ile telı tarat sonrda aç kapat telı sorun gıder

pRime.

pRime.

Üye
o bir telefon virüsü değil, bilgisayar virüsü. Telefona suç atana kadar bilgisayarınızda bulundurduğunuz dosyalara dikkat etseniz böyle şeyler hiç başınıza gelmez.

Metin137

Metin137

Üye
o virüs değil hafıza kartına şifreledin mi hiç ondandır belki

fatih54102

fatih54102

Üye
autorun ile bulaşan bir çeşit bilgisayar virüsü.

Muhtemelen bilgisayara da bulaşmıştır o yüzden:

Combofix + hijackthis

TaupeWhistle3

TaupeWhistle3

Üye
o bir telefon virüsü değil, bilgisayar virüsü. Telefona suç atana kadar bilgisayarınızda bulundurduğunuz dosyalara dikkat etseniz böyle şeyler hiç başınıza gelmez.
haklısın bilgisayardan bulaşmış olmalı

SENAMA

Üye
NORTON Power Eraser kesin çözüm...

kcr

Üye
Pc'de ya da flash bellekte ne kadar dosya varsa aynı adda fakat exe uzantısıyla dosya ya da klasör oluşturup gerçeği gibiymiş gibi sunan tıklama tuzaklı bir virüs: adını ben de bilmiyorum. Büyük ihtimal dosyaların yerindedir ve virüs tarafından da gizlenmiştir. Arkadaşların da dediği gibi; bilgisayarında yoksa iyi bir antivirüs (şahsen tercihim kaspersky) kurup tarattırdıktan sonra telefonu depolama modunda takar, onu da tarattırırsan temizler. Bu arada tarama-temizlemeden sonra dosya ya da klasörlerin gizli kalmış olabilir. Pc'den gizli dosyaları göster seçeneğini işaretler, gizliliği iptal edersen görünür hale gelirler.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Kardeş sakın taratma combofix kullan. Çoğu virüs programı asıl klasörü de siliyor. Yani dosyalarının silinmesini istemiyorsan combofix kullan. Ben 2 ayda bir falan kullanırım bu programı.

muttal58

muttal58

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar tavsiyeler için sağolun bu lanet virüsün ismi SOLUCAN ağ yoluyla her yere bulaşıyor telden pc ye bulaşıyordu son anda microsoft security essentials ile kurtuldum bu virüs telde ne kadar dosya varsa hepsinden kendine yedek çekip .exe olarak formatlıyor ve dosyaları gizli dosya haricinde ayrı bir şekilde gizliyor FREE COMMANDER sayesinde bu dosyalarıma ulaştım ve onları temizleyip resim video ve belgeleri kurtardım kalanları temizlemeye çalıştım ama private dosyası yuzunden olmadı o kadar fazla dosya varki pc i5 olasına rağmen temizleyemiyor bende en son çare programlar dan vazgeçtim ve biçimlendirme yaptım ve dosyalarımı tekrar yukldedim en son çare bu oldu aynı sorun la karşılasan olursa bu yöntemi deneyebilir mesela bazen arkadaşlar diyorki hafıza kartı dolu fakat dosyalar gözükmüyor bu program sayesinde FREE COMMANDER görünüyor çok güzel bir program tavsiye ederim.. İYİ GÜNLER

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
telden pc ye bulaşıyordu

Böyle Birşeyin İmkansız Olduğunu Sanırım Söylemeye Gerek Yok. Eğer Hafıza Kartını Direkt Olarak PCye Takarsan Kartına Geçer Ama Telefonuna Geçmez, Kartı Sonra Başka Bir PCye Takarsan Ona Bulaşır.

kcr

Üye
Böyle Birşeyin İmkansız Olduğunu Sanırım Söylemeye Gerek Yok. Eğer Hafıza Kartını Direkt Olarak PCye Takarsan Kartına Geçer Ama Telefonuna Geçmez, Kartı Sonra Başka Bir PCye Takarsan Ona Bulaşır.

Virüsü başka bir pc'den hafıza kartına almış; dosya ya da klasör taşıma sırasında da hafıza kartından telefon hafızasına taşımış ve kendi pc'sinde telefonu depolama modunda takıp kullanmış olma gibi bir ihtimal de var.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Virüsü başka bir pc'den hafıza kartına almış; dosya ya da klasör taşıma sırasında da hafıza kartından telefon hafızasına taşımış ve kendi pc'sinde telefonu depolama modunda takıp kullanmış olma gibi bir ihtimal de var.

İyi Okursan Zaten;
Eğer Hafıza Kartını Direkt Olarak PCye Takarsan Kartına Geçer Ama Telefonuna Geçmez, Kartı Sonra Başka Bir PCye Takarsan Ona Bulaşır.

Demişim.

kcr

Üye
Demek istediğim virüsün bulaşması için kartın çıkarılıp doğrudan pc'ye takılmasına illa ki gerek olmadığı. Virüs karta usb, bluetooth, kablosuzla ya da internetten de girmiş olabilir. Hafıza kartının çıkarılmadığını farzedersek; işletim sistemi etkilenmese de telefon kartla pc arasında virüsün taşınmasına aracılık etmiştir. Bu yönüyle telefondan pc'ye virüs bulaştı gibi bir ifade de pekala kullanılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt