virüs lanet olsun yaa

 • 10 Ekim 2012
 • 1453 Okunma
 • 16 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. ​bütün dosyalar boyle yardım ltfennn


  b< Resmi açmak için tıklayın >  arkadaşlar tavsiyeler için sağolun bu lanet virüsün ismi SOLUCAN ağ yoluyla her yere bulaşıyor telden pc ye bulaşıyordu son anda microsoft security essentials ile kurtuldum bu virüs telde ne kadar dosya varsa hepsinden kendine yedek çekip .exe olarak formatlıyor ve dosyaları gizli dosya haricinde ayrı bir şekilde gizliyor FREE COMMANDER sayesinde bu dosyalarıma ulaştım ve onları temizleyip resim video ve belgeleri kurtardım kalanları temizlemeye çalıştım ama private dosyası yuzunden olmadı o kadar fazla dosya varki pc i5 olasına rağmen temizleyemiyor bende en son çare programlar dan vazgeçtim ve biçimlendirme yaptım ve dosyalarımı tekrar yukldedim en son çare bu oldu aynı sorun la karşılasan olursa bu yöntemi deneyebilir mesela bazen arkadaşlar diyorki hafıza kartı dolu fakat dosyalar gözükmüyor bu program sayesinde FREE COMMANDER görünüyor çok güzel bir program tavsiye ederim.. İYİ GÜNLER
   


  Yazan: muttal58
 2. Kardeş teli of ye depolama moduna bağla sonra int den combofix indir onu çalıştır. Cmd ekranı gibi çalışır. O bulup siler merak etme. pc yeniden başlayacak sonra devam edecektir. İşlem tam bitene kadar hiçbirşey yapma. Sonra sonucu bana bildir. Eğer uzun yolu tercih edersen winrar ile depolama modunda tek tek .exe leri silip klasörleri görünür yapcan.

  - - - Eklendi - - -

  Ha eğer sadece hafıza katındaysa onu pc ye bağla teli bağlam
   
 3. Virüslü Bir Bilgisayara Hafıza Kartını Bağlarsan Pcdeki Virüs Tabiki Klasörleri Gizler, Onun Dışında Telefona Virüs Yok.

  Ayrıca İyi Bir Antivirüs Programı İle İçini Tarat Klasörlerin Geri Gelir. İstersen Winrar İle Hafıza Kartına Bakabilirsin Klasörlerin Hala Orada..
   
 4. bu hangi virüs. Allah aşkına paylaşın burda. Çok ihtiyacım var :D
   
 5. nod32 ile telı tarat sonrda aç kapat telı sorun gıder
   
 6. o bir telefon virüsü değil, bilgisayar virüsü. Telefona suç atana kadar bilgisayarınızda bulundurduğunuz dosyalara dikkat etseniz böyle şeyler hiç başınıza gelmez.
   
 7. o virüs değil hafıza kartına şifreledin mi hiç ondandır belki
   
 8. autorun ile bulaşan bir çeşit bilgisayar virüsü.

  Muhtemelen bilgisayara da bulaşmıştır o yüzden:

  Combofix + hijackthis
   
 9. haklısın bilgisayardan bulaşmış olmalı
   
 10. NORTON Power Eraser kesin çözüm...
   
 11. kcr

  kcr
  Pc'de ya da flash bellekte ne kadar dosya varsa aynı adda fakat exe uzantısıyla dosya ya da klasör oluşturup gerçeği gibiymiş gibi sunan tıklama tuzaklı bir virüs: adını ben de bilmiyorum. Büyük ihtimal dosyaların yerindedir ve virüs tarafından da gizlenmiştir. Arkadaşların da dediği gibi; bilgisayarında yoksa iyi bir antivirüs (şahsen tercihim kaspersky) kurup tarattırdıktan sonra telefonu depolama modunda takar, onu da tarattırırsan temizler. Bu arada tarama-temizlemeden sonra dosya ya da klasörlerin gizli kalmış olabilir. Pc'den gizli dosyaları göster seçeneğini işaretler, gizliliği iptal edersen görünür hale gelirler.
   
 12. Kardeş sakın taratma combofix kullan. Çoğu virüs programı asıl klasörü de siliyor. Yani dosyalarının silinmesini istemiyorsan combofix kullan. Ben 2 ayda bir falan kullanırım bu programı.
   
 13. arkadaşlar tavsiyeler için sağolun bu lanet virüsün ismi SOLUCAN ağ yoluyla her yere bulaşıyor telden pc ye bulaşıyordu son anda microsoft security essentials ile kurtuldum bu virüs telde ne kadar dosya varsa hepsinden kendine yedek çekip .exe olarak formatlıyor ve dosyaları gizli dosya haricinde ayrı bir şekilde gizliyor FREE COMMANDER sayesinde bu dosyalarıma ulaştım ve onları temizleyip resim video ve belgeleri kurtardım kalanları temizlemeye çalıştım ama private dosyası yuzunden olmadı o kadar fazla dosya varki pc i5 olasına rağmen temizleyemiyor bende en son çare programlar dan vazgeçtim ve biçimlendirme yaptım ve dosyalarımı tekrar yukldedim en son çare bu oldu aynı sorun la karşılasan olursa bu yöntemi deneyebilir mesela bazen arkadaşlar diyorki hafıza kartı dolu fakat dosyalar gözükmüyor bu program sayesinde FREE COMMANDER görünüyor çok güzel bir program tavsiye ederim.. İYİ GÜNLER
   

 14. Böyle Birşeyin İmkansız Olduğunu Sanırım Söylemeye Gerek Yok. Eğer Hafıza Kartını Direkt Olarak PCye Takarsan Kartına Geçer Ama Telefonuna Geçmez, Kartı Sonra Başka Bir PCye Takarsan Ona Bulaşır.
   
 15. kcr

  kcr
  Virüsü başka bir pc'den hafıza kartına almış; dosya ya da klasör taşıma sırasında da hafıza kartından telefon hafızasına taşımış ve kendi pc'sinde telefonu depolama modunda takıp kullanmış olma gibi bir ihtimal de var.
   
 16. İyi Okursan Zaten;
  Demişim.
   
 17. kcr

  kcr
  Demek istediğim virüsün bulaşması için kartın çıkarılıp doğrudan pc'ye takılmasına illa ki gerek olmadığı. Virüs karta usb, bluetooth, kablosuzla ya da internetten de girmiş olabilir. Hafıza kartının çıkarılmadığını farzedersek; işletim sistemi etkilenmese de telefon kartla pc arasında virüsün taşınmasına aracılık etmiştir. Bu yönüyle telefondan pc'ye virüs bulaştı gibi bir ifade de pekala kullanılabilir.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 21:26