Vikipedi'ye Nasıl girilir? - Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
Vikipedi'ye Nasıl girilir? - Anlatım
bu konuda ülkemizde ingilizce versiyonundaki birkaç madde gerekçe gösterilerek 29 Nisan 2017 tarihinde tüm dillerde erişime engellenen vikipediye en kolay giriş yollarını göstereceğim (malesef DNS ile girilmiyor):)
1. 0wikipedia.org adresini kullanın
bu domain üzerinden girdiğinizde vikipedi arşivinde bulunan tüm verilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz ayrıca chrome firefox için ZeroWiki adlı eklenti ile googleden vikipediye yaptığınız bağlantıların otomatik olarak bu adresten yönlendirilmesini sağlayarak yasaktan hiç etkilenmeden vikipediden faydalanabilirsiniz
ZeroWiki chrome:
ZeroWiki Firefox:
2. VPN uygulaması kullanın
psiphon,hide.me vb. herhangi bir vpn uygulamasını kullanarak engelli sitelere bağlanabilirsiniz

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA

PALA.

PALA.

Üye
Engelin başka nedenleride var ama burası anlatılacak yer değil. Google çeviri ilede giriliyor.

Son düzenleme:

technogamer2345

Üye
Tarayıcı'dan giriyorsanız, önerim Betternet ve HOLA VPN'dir. Birde UltraSurf vardır .Birde Windscribe'ın ücretsiz 50GB kampanyası var. Bunlar dışında Opera VPN'nin ücretsiz VPN'sini kullanabilirsiniz. En iyisi denebilir. Ciddi anlamda hızlı ve stabil. Kopma, kota o bu hiç bişey yok. Öneri olarak ekleyebilirsiniz.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Adı üzerinde özgür ansiklopedi, zincire vurulamaz.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Paylaşım için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1
KD1907

KD1907

Üye
Ne zaman açılır bu engel ya da açılır mı bilgisi olan?? Lazım oluyo hep

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: KD1907, Cadillac34 ve TheNightMare.
cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
diye bir adres de açılmış ancak pek güvenmiyorum,en iyisi eklenti ile birlikte 0 wikipedia yöntemi:)

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Bir şey arama yapsak internette hep wikipedia çıkıyor.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Üst Alt