İndeks Vestel Smart TV Wi-fi Adaptör Kurulumu Nasıl Yapılır ?


TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
  Konu Sahibi
Smart TV, LED ve QLED televizyonda kablosuz internet ayarları farklılık gösterebilmekte. USB dongle Wireless USB adaptör kurulumu gerekebiliyor. Yani desteklemeyen televizyonlar için genel bir bilgilendirmeden ibarettir.

LG, Sony, Arçelik, Vestel, Grundig, Regal, Sunny, Telefunken, Awox, Primier, Yumatu, Sharp, Hi-level ve diğer çoğu televizyonlarda Wifi kablosuz internet ayarlarının bağlantı işlemi aynıdır.

Bazı Smart TV, LED TV veya Full HD TV televizyonlarda Wireless kablosuz internet bağlantı özelliği bulunmamaktadır. Ama kablosuz Wifi USB bağlantı yazılım desteği ve girişi bulunmaktadır. Kablosuz ağ özelliğini kullanabilmek desteklenen USB adaptör cihazı gerekmektedir. Bu cihazla ADSL modeme veya cep telefonunuzun Hotspot özelliğine bağlantı yapabilirsiniz. Kablosuz USB adaptörlerin genelinde ek yazılım gerekmemektedir.

Smart TV Wifi kablosuz internet ayarları nasıl yapılır

Kapalı olan Smart TV veya LED TV televizyonların yan tarafında yada arka tarafında bulunan USB giriş yuvasına aldığınız adaptörü takınız.

 • Menü / Ayarlar / Ağ Ayarları / Kablosuz cihazı seçiniz
 • Kablosuz ağları aramak için genelde Sarı tuş bulunur
 • Bağlantı yaptığınız internet ağının parolasını yazınız
 • IP adresini alana kadar bekleyiniz
 • Sonra OK tuşu ile onaylayın
Eğer internet bağlantınız yoksa IP almamış olabilir. Kablosuz ağ kullanılamıyor, bu ağa bağlantı yapılamıyor, geçersiz ağ bağlantısı, sınırlı bağlantı veya uyumsuz ağ yapılandırması şeklinde bir uyarı alırsanız, ağ güvenlik duvarlarını kontrol ediniz. Sonrası için aşağıdakilerle devam ediniz...

Modem arayüzünden güvenlik duvarını kapatınız. Modem arayüzünden şifreleme tipini değiştiriniz örnek WPA PSK yapınız. Modem kablosuz kanal ayarını 6 yada 11 yapınız. Kablosuz bağlantı şifresini kontrol ediniz. Sorun devam ediyorsa adaptörü çıkarıp televizyonu kapatıp açıp tekrar takınız.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Smart TV kablosuz internet bağlanmıyor mu?

Smart TV kablosuz bağlantıda yüksek bir bağlantıya sahip olmanız gerekiyor. Bu hem internet hızınıza hemde kablosuz sinyal seviyesine bağlıdır. Video izlerken duraklama, donma ve sık sık kesintilerde yukarıdaki aktardığımız durum ve mikrodalga, cep telefonları, bluetooth cihazı ve diğer Wifi cihazların modeme ve Smart TV' ye yakın olması nedeniyle olabilir. USB adaptörler için kablosuz güvenlik protokolü WEP 64/128, WPA, WPA2, TKIP ve AES desteklemektedir. Tüm Smart TV ve LED Televizyonlar için destek hattını arayabilirsiniz.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
 

Ekli dosyalar

Benzer Konular

hsno7
Cevap
4
Görüntüleme
343
MAERKEK
  • Beğen
  • Sevdim
Cevap
1
Görüntüleme
385
MAERKEK
Eren Değerli
Cevap
0
Görüntüleme
261
Eren Değerli
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt