Vade ne demek? Bir bakar mısınız

Sponsorlu Bağlantılar

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
Vade ne demek? Bir bakar mısınız
Arkadaşlar babam bağkur emeklisi. Adana'da 240 ay vade 250 lira taksitle ev yapıyormuş TOKİ. Babam buna başvuru yapmış şartları ne dediğimde 5 bin lira peşin 60 ay 250 lira taksitle yani toplam 20 bin lira demişler 2+1 eve. Çok ucuz geldi fiyat doğru mu acaba diye baktım internetten. Yukarı da yazdığı gibi 240 ay vade 250 lira taksit yazıyor. Gerçekten bu vade ne demek? Eğer 240 ay boyunca 250 lira kesecekler ise 60 bin yapar. Bu da makul bir fiyat oluyor yani. Hangsi doğru bilemedim bilgsi olan varsa yazabilır mi.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
240 vade yani 240 ay demek. Bu da dediğiniz gibi 60.000 TL'ye tekabül ediyor.

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
240 vade yani 240 ay demek. Bu da dediğiniz gibi 60.000 TL'ye tekabül ediyor.
teşekkürler cevap için. Eğer öyle ise ne gerek var ki 2+1 eve 60 bin lira vermeye. İlçede yaşadığımız için bu fiyata normal büyüklükte bir müstakil ev zaten yapılır. 250 lira taksit ona vereceğime kredi çeker ona veririm

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
60 bin kredi çekersen 240 ay vade ile yaklaşık 100 bin talep ederler.

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
O zaman durum farklı :)

Türk-X

Türk-X

Üye
Bence guzel firsat ciktiysa alin :) kiraya verirsiniz her halukarda karsilarsiniz :)

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Hangi ilçede oturuyorsun bilmiyorum ama Adana da 60 bin liraya arsa bulamazsın ki içine ev yapasın :D

zombaka

zombaka

Üye
Metre karesine dikkat et yeni evleri çift daire olsun diye düdük kadar yapıyorlar