uykusuzluğa önerisi olan

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

Arkadaşım askerde alışırsın diyordu. Bi atkadaşı nöbette, ayakta uyuyabiliyormuş. Tam hatırlayamadım şuan ama en az 1 kişi ayakta uyuyordu. Bende oturarak, dizüstü ve daha değişik pozisyonlarda uyuyorum ama ayakta uyuyamadım şu ana kadar :( :ehe
helal olsun çocuğa. denemek lazım, bide gözleri açık uyuyosa tamamdır. :D

jackalmami

jackalmami

Üye
İnsan en fazla 72 saat uykusuz kalabilir diye biliyorum.72 saatten sonra ara ara gözü açık uyur :)

Haberlerde bi ara 15 gün maç izlemek için bilgisayar'ın başından kalkmayan çinli bir gencin vücudunun iflas ederek öldüğü söylenmişti. Artık uyumadığı için mi, yoksa hareketsiz kaldığından dolayı mı? Tam bilmiyorum..

- - - Eklendi - - -

helal olsun çocuğa. denemek lazım, bide gözleri açık uyuyosa tamamdır. :D

Aslında fazla da zor değildir. Başını sabitlersin bir şekilde, bir yere de yaslanırsın, başlarsın uyumaya. Denemek lazım aslında. İşe yarar :)

paradox07

paradox07

Üye
Ben bi filmde öğrenmiştim 72 saati.sanırım elm sokağında idi :)

maxirabit

maxirabit

Üye

Haberlerde bi ara 15 gün maç izlemek için bilgisayar'ın başından kalkmayan çinli bir gencin vücudunun iflas ederek öldüğü söylenmişti. Artık uyumadığı için mi, yoksa hareketsiz kaldığından dolayı mı? Tam bilmiyorum..

- - - Eklendi - - -

Aslında fazla da zor değildir. Başını sabitlersin bir şekilde, bir yere de yaslanırsın, başlarsın uyumaya. Denemek lazım aslında. İşe yarar :)
Ben otobüste giderken yada arabada bile uyuyamıyorum hayatımda 1 kez uyudum yolculuk esnasında bir ikinci olmadı ondada boynum tutuldu:D
Gece uyuyamamıştım gündüz yola çıkılıcak diye,oheyecanla uyku tutmazdı.Yoldada uykum geldi uyuyim dedim ama sonrası heykel gibi kaldım:)
Söylenildiği gibi eyer 48saatin son saatlerine girdiğinizde halen uykusuzsanız,vucudunuzun dengesi saat başı bozulmaya başlıyor söyelnilenleri idrak edemiyorsunuz,cevap verme kabiliyetiniz azalıyor daha kötü olanıda sonunda hastanede açabiliyorsunuz gözünüzü:)

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
yorucu bişeyle ugraş iyice yorul yorgunlıktan bitap düş sonra uyursun

_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
ila.ç aldım bu gece denerim umarım uyutur, benim sorunum uykumun gelmemesi değil uyuyamamak gözlerimden uyku akıyor resmen ama uyuyamıyorum, allora diye bir aldım umarım işe yarar

jackalmami

jackalmami

Üye
Hayırlısı olsun...

_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
sağolun umarım işe yarar

Skysis

Üye
Yatağa Gir.Kitap oku. Zaten kendi kendine uyursun

Astrosman

Astrosman

Üye
Yoğurt ye

paradox07

paradox07

Üye
Uykun olduğu halde uyuyamamak :zong: anlayamadım valla

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Aynı sorunu bende yaşıyordum. Gün doğarken uyuyabiliyor, bir kaç saat sonrada mecburen uyanıyordum. Bir süre sonra yaptığın hiç bir şeyden zevk almamaya başlıyorsun. İnsan sağlığına zararlı yöntemlerle uyumayı başarıyordum ancak bunları kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çözüm beyninde.

ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
Bütün gününüzü maxicepte geçirirseniz tabi uyuyamazsınız. zaman sonra beyin yoruluyor harbiden uyku tutmuyor :islik :islik

lolaman

lolaman

Üye
Benim bildiğim 11 gün uyuyamazsan hiç sonsuza kadar uyuyosun sen aşmışsın 15 gün ile isviçreli bilim adamlarına git bi baksınlar sana. :D

_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
Uykun olduğu halde uyuyamamak :zong: anlayamadım valla
çekmeyen anlayamaz ama epey zor bir şey

Aynı sorunu bende yaşıyordum. Gün doğarken uyuyabiliyor, bir kaç saat sonrada mecburen uyanıyordum. Bir süre sonra yaptığın hiç bir şeyden zevk almamaya başlıyorsun. İnsan sağlığına zararlı yöntemlerle uyumayı başarıyordum ancak bunları kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çözüm beyninde.
evet çözüm beyinde bitiyor da işte beyin bunu çözene kadar epey zaman gerekiyor ben ilaç aldım zararlı yöntemleri son çare olarak düşünüyorum mecbur kalınca insan her yolu deniyor.

Bütün gününüzü maxicepte geçirirseniz tabi uyuyamazsınız. zaman sonra beyin yoruluyor harbiden uyku tutmuyor :islik :islik

yok yahu sorun belli çözüm yok ama sorun günü nette geçirmek değil.

- - - Eklendi - - -

Benim bildiğim 11 gün uyuyamazsan hiç sonsuza kadar uyuyosun sen aşmışsın 15 gün ile isviçreli bilim adamlarına git bi baksınlar sana. :D

daha neler insomnia diye bir hastalık var yada şu gazetelere çıkan dede var 50 yıldır uyumuyor 11 günü kim uydurmuş:D

jackalmami

jackalmami

Üye

6-7 yıldır bende de var. Nedenini başladığı zamanlarda fark ettim. Bu işi sadece beynimin çözeceğini de biliyorum. Gel gör ki, sorunu bildiğim halde beynimde bitiremedim. Yakın bir zamana kadar hep bunun mücadelesini veriyordum. Ve en sonunda umursamamaya başladım. Artık alıştım ben. Fazla dert etmiyorum. Dediğin gibi hiç birşeyden zevk almıyordum, ama artık böyle değil. Sadece kendimi 'boşver'e endekslemeyi başarabildim. Hafta sonu saat sınırı olmadığı için, bütün uykusuzluğu cumartesi ve(ya) pazar günü gideriyorum. Ve tahmin ettiğim gibi olursa, en geç 5 sene içinde bundan kurtulurum. Biraz uzun bir zaman dilimi ama yapacak başka bir şeyim yok. Oturup ağlamakta eskide kaldı zaten. Bütün vurdum duymazlığımı bu olaya borçluyum belki de. Her zaman isyan etmek olmuyor. Bazen at gözlüğünü takıp bardağın sadece dolu tarafına bakmalı insan.

Konu sahibine de tavsiyem bu yöndedir. Beyinle veya tıbbi malzemelerle üstesinden gelemiyorsan, fazla dert etmeye gerek yok. Akışına bırak ve sürekli dile getirmekten vazgeç. Böylelikle sorunu, unutarakta çözebilme ihtimalin doğar. Senin ki belki daha ciddi bir durum olabilir. Benim; sadece, defalarca 2 gün uyumadığım oldu. 15 gün aralıksız uyumadığına da inanmıyorum açıkcası. Belki de yanlış anlamışızdır ama şöyle düşün; bu olayın bize faydalarıda var. Defalarca uzun yola gittim ve her zaman tek ayakta kalan ben oldum. Bizden fazla uykusuzluğa dayanabilen yok. Belki halsiz düşüyoruz çoğu zaman ama zor durumlarda en dayanıklı biz oluyoruz.
Bir an önce uyumam lazım diye bir derdim yok. Geceleri bir geziye çıktığım zaman bile bunun avantajını yaşıyorum. Herkes bir an önce evine gidip uyumayı düşünürken, ben gezinin tadını çıkarabiliyorum. Velhasıl ben uzun zamandır böyle olduğum için alıştım. Ve artık tadını çıkarıyorum. Sende alışmış olmalısın ki, benim gibi davranmanın sana daha çok faydası olacaktır...

ismail

ismail

Üye
şu zararlı yol ne ya herkes yazmış :D

İçki falan mı?

maxirabit

maxirabit

Üye
Aslında burda çok takılırsanızda uykunuz kaçıyor,böyleliklede uykusuz kalıyorsunuz.Kendimden biliyorum 3 ay veya daha uzun süreler burda durmadığım oldu.Zamanla uyku düzene giriyor öyleliklede pek uykusuz kalmıyorsunuz da işte,ruhsal ve fiziksel sorunlar varsa ozaman uyku tutmaz.Yolunda gitmeyen bir iş vs varsa yastığa başınızı rahat bir şekilde koyamıyrosunuz,bir sağ bir sol yapmaktan yatakta,olan uykuda kaçıyor.Aslında şunu hep sormak lazım ''Kimin hayatı düzgün ki,benimki de düzgün olsun'' tabi sormakla yetmiyor denemekte lazım:) Seyiri düzgün olan bir hayatınız yoksa,bitkin bir benden ve uykusuz geceler size kalıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt