Duyuruyu Kapat

uydudan hotbirde giremiyorum yardım

 • 12 Nisan 2007
 • 11675 Okunma
 • 5 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. vestel marka decoderim var hotbirde 2 haftadır hiç 1 kanala girmiyor ne yapmam lazım????? sorun antendemi yoksa makinedemi makine 4 aylıktır bilginiz olsun fta model:vur
   


  Yazan: infazcı-konan
 2. Hotbird'e bakan antenin ayarı bozulmuş infazcı. Şiddetli rüzgar yüzünden olabilir. Receiver'ında hiç bir problem yok merak etme.
   
 3. +1 Sorun büyük ihitmalle aşırı rüzgar nedeniyle antenin oynamış olmasından kaynaklanıyor. Çok az bir ihtimalde olsa diseq (antenin hemen altında bir muhafaza içerisindedir) içerisine (yağmur nedeniyle) su kaçmıştır. Böyle bi durumda diseq'i değiştirmek zorunda kalırsın. ama üzülme en iyisini piyasada 7,5 -YTL'ye bulabilirsin.
   
 4. şimdide türksattanda bazı kanalları çekmiyor sorun ondan herhalde
   
 5. Diseqin içine su kaçmış olması çok olağan bir durum. İki antanden birinin altında muhafaza içerisinde antenin ayağı üzerine bantla çok iyi korunacak şekilde tutturulması gerekiyor. Ama buna rağmen bu muhafazanın içerisine çoğu zaman su girebliyor. Eğer Türksatta da sorunlar başladı ise büyük bir ihtimalle sorun diseqten kaynaklanıyor. Yalnız bu sorunun teşhisi için sana şunun mutlak olarak gerçekleşmesi gerekiyor : hotbirdde (esas sorun orada olduğu için) kalite ve seviyenin 0 olması gerekiyor. Eğer burada oynama var ise antenlerin yönünün kaymış olması daha yüksek ihtimal.

  Bu arada sorununun yazılımdan veya makineden kaynaklanma ihtimali de anlattığın kadarı ile çok zayıf. Bu nedenle makine ile kesinlikle oynama.
   
 6. tamam tamirci arkadaşlar yaptı birisi çatıya çıkmış antenleri kurcalamış
  salağın teki yüzünden 3 hafta tv-uydu seyredemedim şimdi süper oldu kanallar
   
Yüklüyor...
18/10/2017 - 15:51