Ustalardan Yardım lütfen - Samsun Galaxy W i8150 Stock Rom atamama Problemi

 • 12 Ekim 2012
 • 4241 Okunma
 • 7 Cevap

 1. Merhaba, Galaxy W i8150 ye CVM ile sd kart üzerinden birkaç değişik ics rom attım ancak beğenmedim, ve şimdi Samsungun sitesinden indirdiğim kendi orjinal stock roma dönmek istiyorum ancak aşağıdaki yöntemlerin hepsini denedim odin de setup connection da takılıp kalıyorum. bu işin çözümünü bilen bir paylaşımcı arkadaşımız varsa insanlık namına ve Allah rızası için bilgilerini paylaşabilir mi. Benim derdim telefondaki resetleme problemini düzeltebilmek için güncel ve orjinal 2.3.6 gingerbread versiyonu düzgün bir şekilde atabilmek. telefonu aldığımda da bu versiyon vardı ancak güncel romu tekrar atınca resetleme probleminin düzeldiği söyleniyor.

  öncelikle telefonda USB hata ayıklama modunu açık. daha önce odinde birkaç kez CVM vr stock recovery flash yapmış biri olarak adımları biliyorum. şimdi gelelim yaptıklarıma:  • Telefonu download moda aldıktan sonra odin v.1.85 i açıp teli PC ye bağlıyorum. PC telefonu görüyor, COM portu sarıya dönüyor ve telefonu gördüğüne dair "added" ibaresini görüyorum.
  • Odinde one package'i seçip tek parçalı olan orjinal romu pda kısmına ekleyip start dediğimde setup connection adımında takılıp kalıyor.
  • internet üzerinde aramadığım forum sitesi kalmadı ancak çözüm yok.
  • odin 1.85 den 3.07 ye kadar bütün versiyonları denedim olmadı.
  • odin multi downloader versiyonları ile denedim olmadı.
  • setup connectionda kaldığında usb kablosunu çıkarıp takıp tekrar start dediğimde yine sonuç aynı ki bu işlemi kaç defa yaptığımı hatırlamıyorum bile.
  • CVM recoveryi kaldırıp orjinal stock recovery menüsüne döndüm aynı işlemleri yaptım ancak yine olmadı.

  NE OLUR ÇÖZÜMÜ BİLEN BİRİSİ BANA YARDIM ETSİN. İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
   


  Yazan: leondeniz
 2. Sorunu hallettim son güncel stock roma odin md 4.43 ile döndüm, bakalım bundan sonra reset atacakmı. dün akşam döndüm, dünden beri reset atmadı telefon.
   
 3. nasıl hallettin kardeş sırasıyla anlatabilirmisin benim galaxy w açılmıyor telefonculara götürdüm box falan kullandık açamadık dediler belki senin yöntem işe yarar..
   
 4. samsungun sitesinden güncel türkiye romunu indirdim, odin multi downloader 4.43 programı ile bu Romu ve ancora.ops dosyaları yükledim sorun kalmadı.
   
 5. eyvallah sağol.
   
 6. odin 4.43 telefon portunu nasıl bulacak bir türlü bulamıyor
   
 7. cVM recoveryi kaldırıp orjinal stock recovery menüsüne döndüm yazmıssın bunu nasıl yaptın ayrıntılı yazarmsın allah rızası ıcın tek yapmak ıstedıgım ılk recovere donmek( galaxy wonder ) şimdiden sagol
   
 8. Samsung usb composite device hatası çözümü bilen varmı
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/01/2019 - 12:17