USB'den format atılmıyor artık, format başlamadan hata veriyor, lütfen yardım ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

r1607

Üye
    Konu Sahibi
USB'den format atılmıyor artık, format başlamadan hata veriyor, lütfen yardım ?
Merhaba arkadaşlar, bu zamana kadar hep USB'den format atardım herkesin bildiği gibi iso dosyasını aç USBye at sonra pcyi USBden başlat. Artık hata veriyor hata ekranını çok hızlı geçtiği için de hatanın ne olduğunu göremiyorum, iso falan filan bişeyler yazıyor. Problem şöyle başladı; Pardus kurmak istemiştim bilgisayara pardusun iso kalıbını pardusu usbden yüklemeye yönelik bir programla usbye attım pardusu kurdum, neyse pardusdan sıkılınca windowsa geçmek istedim hard disk hata verdi açmadı sadece pardusu açıyordu, ben de DVD den tekrar win7 yükledim, usb belleği bilgisayara taktığımda 8gblık usb belleğin 1.15gb'a düştüğünü gördüm (pardusun isosunu yazdırınca 1.15gb oluyordu) kullanılan 1.15gb boş alan '0'(sıfır), neyse sonra bir disk bölümleme programıyla baktım ki USB bellekte yaklaşık 7gb bölümlenmemiş alan var orayıda kullanılır hale getirip birleştirdim tekrar 8gblık(7.45) hale getirdim, USB belleğin çalışmasında bir problem yok sadece biraz yavaşlamış gibi geliyor, ama o USB belleği kullanarak format atamıyorum artık, nedendir bu tavsiyelerinizi yönlendirmelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Teom@n

Teom@n

Üye
windows ortaminda degilde gparted ile yeniden bicimle. yada HP Disk Partition tool ile dene.

cort0303

cort0303

Üye
pardus kendine özgü dosyaları gizli olarak atmış olabilir. hp nin biçimlendirme aracı ile dene. olmazsa cmd ekranından biçimlendirmeye bak. daha da yapamazsan flash diski malvare tarzı yazılımlar ile veya gizli dosyaları gösteren değişik metotlarla dene.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt