USB de virüs var açılmıyor,eset karantinaya aldı ama faydasız dosyaları nası kurtarabilitm?

 • 12 Kasım 2010
 • 3144 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Slm, bende usb var bir bilgisayardan program aldım ve kendi bilgisayarıma takınca eset virüs var dedi karntinaya aldı,usb de önemli dosyalrım var bu dosyalrı açabliyorum ama virüslü diye almak istemiyorum usb den virüsü nasıl silebilirim görünmeyen bi klasör var NINA diye içindedebazı şeyler var,esetle görürüm ama normalde gizli klasörleri göster açıkta göremem,turuva türevi olabilirmiş,usb de hemen otomatik olarak c/windows/explorer.exe yi çalıştırmaya çalışıyo, bilgisayrımda bağlı aygıtlarda üzeri simli klasör işareti var baktım virüsün kodlarını buldum,shell fln yaza aouto çalışmak için programlanmış,
  Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması dosya F:\NINA\kristalizacija.exe Win32/Kryptik.IBH truva atı türevi silinerek temizlendi - karantinaya alındı Uygulama dosyayı çalıştırmaya çalışırken bir olay oluştu: C:\WINDOWS\explorer.exe.
  eset böyle diyor.?lütfen yardım edin resimlerimi aile anı fln var!!!!!!
   


  Yazan: karizma_007_07
 2. ilk yapman gereken usb diski çıkar, USB Virus Scan programını kur.
  Bu flash diskindeki autorun.inf dosyasının çalıştırılmasını engelleyecektir ve temizleyecektir. Sonrasında flash diski çıkartıp tekrar tak, windows gezgininde açmadan eset ile flash diski tarat.


  USB Virus Scan : http://www.4shared.com/file/7Vo71tj3/USB_Virus_Scan.html
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 20:32