üniversıtede Okuyanlar Bırbakınderımmmm

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

damadada

Üye
    Konu Sahibi
üniversıtede Okuyanlar Bırbakınderımmmm
Arkadaşlar kaçımız okuduğu bolumden menun saptama yapmakıstıyorum gerçeklerı ama sadece gerçeklerı konuşalım ben gazi üni. iktısat 4 sınıf öğrencısıyım ve okulu bıtırmeme azkalmısken asla memnun degılım bolumumden gazetecılık ve reklamcılığı okumayı okadar çok ısterdımkı ne alaka dıyeceksınız ama kız arkadsım reklamcılık okuyor ve harıka eğlencelı ve bıokadarda kafa yoran tarıhe hakım bı beyın ıstıyor matamatık bolumundekı arkadaslar alınmasın ama bence matematık bolumunden dahada beyın jımnastiği gerektırıyor. benım dıyeceklerım bukadar basarılı bır ıktısat öğrencısıyım ama keşke tembel reklamcı olabılseydımmm sıra cesur yureklı özeleştırı yapabılecek arkadaslarda buyursunla efendım saygılarımla

ardaca

Üye
alındım . valla matematik bölümündeki dersleri biliyo olmalısın bu yorumu yaptığına göre! maalesef kimse kendi tercihinden mutlu olmuyo! ben de reklamcılık veya tiyatro isterdim ama allah kahretsin matematiği çok seviyorum! ya bu sistemle zaten idealine hayalini kurduğun yere kavuşamıyorsun ki nasıl mutlu olasın!

benim ilk üç tercihi yazayım ne kadar bilinçli olduğumu anla ve kop
1- deü endüstri müh.
2- deü matematik (ing)
3- deü güverte
vs vs. görüyosun ne kadar tutarlı matematik okuyorum ve sevseniz de tavsiye etmem çok sıkıcı A=B olduğunu göstermek için neler yapıyoruz bilemezsiniz ama memnunum herşeye rağmen! iyidir matematik sonuçta. dünyanın matematik üzerine kurulduğunu düşündüğünüzde ve karşınıza çıkan sayılarla ustalıkla oynama yeteneği kazandığınızda gerçekten zevk almaya başlıyorsunuz!

keano

Üye
univertede okuyorum ve birakmicam (derslerden kalmak gibi bi salaklik yapmazsam tabi)

bence matematik okudugunda beynin oldugunu ve problem cozme yetenegin oldugunu kanitlamis oluyosun (yani en azindan avrupadaki firmalar matematik mezunlarina bu gozle bakiyo) ve cogu alanda is bulabilirsin.... mulakata gittigin firmada kendini iyi reklam edersen isi kaptin, matematigin (veya uni bolumunun disinda baska seyler ogrenmen kendini gelistirmende onemli, ornek programcilik website design hatta mulakatlarda nasil davranicagin vs vs)... valaa ben universtede matematik okumus ama simdi bi firmada sistem muhendisi (elektronik sistemler) olan adam taniyom.. iydir matematik iydir. Ben muhendislik okuyo olduum icin cok memnunum peh peh peh ...hep babam yuzunden..kucukken hep bolumune gotururdu gosterirdi bak oglum bu gemi motoru bak oglum bu ucak motoru bak oglum bu mikroskop bak oglum bu bilmemne derken... bizede bulastirdi alet zerzavat sevgisini... hey Allah'im yaa :D:D

damadada

Üye
    Konu Sahibi
endustırı muhendıslıgı ve guverte baba superyaaaaaaaaaa ama sakına alınmayın asla matamatık bolumune lafım yok aklıma ogeldı oan ondan hanıkarizma bıbolumdur ya şakadan yanıııı yoksa bı alıp veremedıgım yok mat..la buaradaa baska bolum okuyupta sıkayeteden yokmu arkadaslar takas yaparım haniiii

cosmokramer

Üye
ben ist siyasal kamu 4. sınıftayım, bölümden memnunumda hani hukuk olsaydı fena olmazdı. inşallah yüksek lisansı hukuktan yaparım artık..

abuvice

abuvice

Üye
Ktu resim-iş öğretmenliğindeyim.. Bitirince işsizler ordusunda yerim hazır.. maalesef türkiyede yaşıyoruz..

airbeko

airbeko

Üye
bende matematikte okuyorum bölümümden memnunum ama mat müh yada beden eğitimi okumak isterdim. beden eğitimi ne alaka dyeceksiniz bütün gün sporla uğraşmayı çok seviyorum

damadada

Üye
    Konu Sahibi
izlenımlerın burayla sınırlı degıl ama genelleme yaparisem malesef buna bende dahıl bırcok genc okudukları bolumden memnun degıller bubayagı bır dusundurucu olay nedersınız Konuma ılgı gosteren arkadaslara tesekkur ederım kalın saglıcakla (insan mahlukatı özeleştırısını yapabılen tek yuce varlıktır )

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
ben 7 sene ingilizce okudum ama ögretmen liselerine werilen o 20 kusur puan yüzünden adam gibi bi inglizce bölüme girmem mümkün degildi bu yuzden fransız dili edebiyati okuorum (100 sorudan 95 net anca fransızcaya yetio ) ögretmen liselerini kökten dinamitlemek lazım

mavizeybek

mavizeybek

Üye
<div class='quotetop'>(DeLmIrA &#064; Dec 11 2005, 07&#58;15 PM) [post=225437]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
ben 7 sene ingilizce okudum ama ögretmen liselerine werilen o 20 kusur puan yüzünden adam gibi bi inglizce bölüme girmem mümkün degildi bu yuzden fransız dili edebiyati okuorum (100 sorudan 95 net anca fransızcaya yetio ) ögretmen liselerini kökten dinamitlemek lazım
[/b][/quote]

kim tuttar seni artık alırsın eline bir hattori hanzo kılıcını ölüm kusarsın etrafa
----------
şaka bir yana bende uyuz oluyordum öğretmen liselerine ekpuan verirsinde bu kadar değil ki yaw&#33; ama tabi bu benim subjectif görüşüm obkectifliğe gelince iş biraz değişiyor gibi adamlar kendi şehirlerinden uzakta okul okuyorlar onun dışında tercihlerini daha orta okuldayken yapmış insanlar&#33; tabi burada bir ikilem de sö zkonusu aynı zamanda öğretmen liselerini meslek liseleriyle bir tutmak gibi birşey oluyor bu teorik olarak&#33; biraz daha açık olmak gerekirse dinamit döşemek yerine o lise mezunlarının öğretmenlik dışındaki alanlarda önlerini kesmek biraz daha mantıklı oluyor gibi gözüküyor. şu andaki meslek liselerine uygulanan katsayı gibi mesela&#33;&#33;&#33;

damadada

Üye
    Konu Sahibi
forumu iyiki açmışım yawww bak negüzel mantıklı ve gorusu oldukça basarılı arkadaslar bızlerı bılgılendırıyorlar delmıra üzüldüm yasadıgın sistem problemınden ama hepımızın basına benzer olaylar gelmıstır zaten
mavızeybek arkadas göruslerın ve ızlenımlerın belleğimin bıryerınde hep kalacak saol bılgıler için fakat
sanırım konu farklılık arzet meye basladı benım bahsım okudugu bolumden sıkılan yada farklı bolumlere özlem duymaktı açıkcası forumun başındakı yazımı okumanız dilegiyle kalın saglıcakla

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
öle tabi orta okuldan veriyo kararını ailesinde uzakta yaşıo falan filan ama bunu 20 puan +,dan verip bi suru adamın hayatını deiştirmemesi lazım ögretmen lisesinden cıkıpta şu anda hacettepede ingiliz dil edebiyat okuyan bi adamin kesinlikle ama kesinlikle benım kadar ingilizcesi yok ben 95 net yapmışım girememişim adam 75-80 netle bagıra bagıra girebilio bölüme...ayrıca

bu sene degişti katsayi sistemi o 20 puan verilmicek ama aynı zaman sistemde degisti en son lise1de sayısal gormus adam öss,de matematık fızık kımya biyoloji cözcek nassı yapcaklar bilmiorum tek bildigim böle saçma salak kararlarla liselerdeki ingilizce bölümlerini öldürdüler başka bişe diil

damadada

Üye
    Konu Sahibi
delmıra oldukça kızmışa benzıyo ama haksızda degıl dogrusu unutmayalımkı hesabını soracagımız bırortamın varoldugunu bılıyoruz baska bolumunden memnunolan yokmu arkadaslar beklıyorum gerçekten tez aşamalarımdan bırısıde buolacak bana yardımınız olmusolur dıye dusunuyorum kendı ıstegıyle bolumunden memnun olmayan arkadaslar yazınız dusuncelerınızı ve okumak ıstedıgınız bolumude eklemeyı nedenlerı ıle belırtırsenız tarıh sızı unutmamısolacaktır kalınsaglıcakla
buarada delmıra takma kafanı hayırlısı boyle olsun inşallah

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
öle walla kısmet dedik okuyoruz..katsayı konusunua çok kızdıgım dogru ancak şu an okudugum bolumun bi avantaji war ingilizce-fransızca çift yabanci dil olmuş olcak belki bölesi daha iyi olur kimbilir

damadada

Üye
    Konu Sahibi
DELMIRA KIVAMA GELIYOSUN KARDESIM BARDAĞIN DOLU TARAFINI GORMEK DIYE BUNA DENIR İŞTE KUTLARIM SENIIII BYEEE

mavizeybek

mavizeybek

Üye
delmira abim kılıcın kırılmasın yaw dikkat et

----------

aslında sinema televizyoon
ya da psikoloji hoş gibi duruyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt