Üniversite Ek Tercihler

Sponsorlu Bağlantılar

AlexsandroZ

AlexsandroZ

Üye
    Konu Sahibi
Üniversite Ek Tercihler
Merhaba arkadaşlar.2016 üniversite ek tercihleri için boş kontenjanlar açıklandı mı?Toplam açık olarak değilde hangi üniversitede hangi bölümde ne kadar boş kontenjan var şeklinde bir açıklama geldi mi?26-30 ağustos arası tercihler yapılacakmış bilgisi olan var mı?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bu hafta açıklanacak diyebiliyorum, ancak benimde konu ile ilgili net bir bilgim yok.

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
Selam.Ben de ek yerleştirmeye kaldım ama aşağıdaki kural aklıma takıldı tablo 3' te puan koşulu aranmayacaktır diyo yani istediğin bölümü yazabilir miyiz?
Klavuzdaki Kurallar Kısmında Şöyle Yazıyor:
Tablo 3’deki ön lisans programları için en küçük puan koşulu aranmayacaktır. Tablo-3'de her programın
karşısında o programa genel yerleştirme sırasında oluşan en küçük puan ile bu yerleştirmede kullanılan
önceliklere göre yerleşen en son sıradaki adayın öncelik durumu gösterilmiştir. Bu bilgiler, adaylara sadece
tercihlerini yapmada kolaylık sağlamak için verilmiştir. Adaylar, Tablo-3'deki en küçük puanların ve
önceliklerin altında olsalar bile tercihlerini yapabileceklerdir. Bir başka deyişle, Tablo-3'den tercih yapacak
adaylar, ister meslek lisesi ister genel lise çıkışlı olsun en küçük puan ve öncelik bilgilerini göz önünde
tutmadan da tercihlerini yapabilirler

Üst Alt