Ufo aldı götürdü, Voyager2 artık bilinmeyen bir dilde konuşuyor!

 • 23 Eylül 2012
 • 1430 Okunma
 • 21 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Voyager 2, aniden bilinmeyen bir dilde sinyaller vermeye başladı!

  < Resmi açmak için tıklayın >


  1977’de fırlatılan ve içinde bulunan plakta Türkçe ‘Merhaba’ dahil 55 dilde selam kayıtlı Voyager 2’nin Neptün'ü geçtikten sonra farklı sinyeller vermeye başlamasıyla, uzaylılar tarafından kaçırıldı paniği yaşanıyor.

  Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi ( NASA) tarafından 1977 yılında uzaya fırlatılan 722 kiloluk insansız uzay aracı ya da yapay uydu Voyager 2'den dünyaya farklı sinyaller gelmeye başladı. Jüpiter, Satürn, Uranus ve Neptün'den geçen Voyager 2, bu zamana kadar hep aynı sinyali veriyordu.
  Ancak, güneş sisteminden çıkmak üzere olan uzay aracı 22 Nisan'dan bu yana ilginç sinyaller vermeye başladı. NASA uzmanları sinyalleri çözmeye çalışsa da bir sonuç elde edemedi.

  "Bizim dilimizi konuşmuyor"

  UFO eksperi Hartwig Hausdorf, "Sanki uzay aracının programı değiştirilmiş ya da kaçırılmış gibi" diye konuştu. Voyager projesi bilim adamlarından ve California Teknoloji Enstitüsü'nden Ed Stone ise "Bu veriler farklı bir formatta ve çok kaliteli bir düzeyde. Yani Voyager 2 artık bizim dilimizi konuşmuyor" dedi.

  Voyager 2, dünyadan 14 milyar kilometre uzaklıkta bulunurken, ikizi Voyager 1 ise ondan 3.2 milyar kilometre uzakta yer alıyor.

  Voyager 2'nin geçtiğimiz ay dünyadan 8.6 milyar uzaktayken verdiği sinyallerin formatının değişime uğrama nedeni araştırılıyor. Voyoger 1 yaklaşık 5 yıl sonra güneş fırtınalarının etkili olduğu bir alana girecek.

  Türkçe 'Merhaba sevgili dostlarımız' diyordu

  Dünyadan en uzakta bulunan ve dünya dışında başka akıllı yaşam formlarını araştırmak üzere gönderilen yapay uydunun içinde Rönesans dönemi sanatçılarından Leonardo Da Vinci'nin insan vücut taslağı da bulunuyor. Aracın içinde bulunan plağın içinde Türkçe "Merhaba sevgili dostlarımız" dahil 55 dünya dilinde uzaylılara karşı dostça selamlamalar, Mozart ve Beethoven parçaları, yine okyanus ve kuş sesleri bulunuyordu.
  arkadaslar:.?

  Not: Alıntıdır.
   


  Yazan: Rambo_FT
 2. :hmmm
   
 3. İlginc bir olay :O
   
 4. meteor falan denk gelmiştir :) adamların işi gücü yok ondan eylence arıyorlar bizim daha gidecek o kadar cok yol var ki hala vur patlasın çal oynasın uzaylılar gelse halimize acır lan :)
   
 5. muhtemel ama çok olası gelmiyor bana. Voyager 1 daha önce fırlatıldı ama koca uzayda voyager 2 yi bulup dünya dillerini anlayıp yabancı dilde sinyal göndermeleri mantıksız. Madem çözdüler 55 dilden 1 ini o dillerden birinde göndersinler o kadar zekilerse her şeyi ben mi söylicem :D
   
 6. :) ya adamlar milyar dolarlar harcıyorlar bu işlere bi gelişme oldugunu göstermek için kendileri bi seyler uyduruyorlar.d
   
 7. Cool Story Bro!
   
 8. Düşüncemi belirtmemiştim :ehe Bence... Bence... bilemiyorum :kıskıs:

  Yea yeah! :yuru
   
 9. bu da olabilir tabii :)
   
 10. Ne uzaylıymış çıksada bi,iki tek atsak:D
   
 11. mustafa topaloğlu anlar bu dilden bence :ehe
   
  kedi006 bunu beğendi.
 12. UFO olayına açıklık getirdim kendimce. Uzaylıların dünyaya uğraması mümkün ama cirit atması değil. Bu olayın içinde de NASA var ve bizi kandırıyorlar :)
   
 13. Hepimiz ölecegiz :aha:
   
 14. Geliyorlar kaçııın ::aha:

  - - - Eklendi - - -

  :ehe
   
 15. Türkçe merhaba ses kaydı koymasalar iyidi adamlara taş bizi düşman diye biliyorlar.
   
 16. :(:)
   
 17. :hmmm:hmmm:hmmm UFOLAR GERÇEK :aha::aha::aha:
   
 18. Uzayda nasıl ses yayılıyor da mozart dinleniyor? :D
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/02/2019 - 08:36