Ünlü Kahin Vanga ve Kehanetleri..!

Sponsorlu Bağlantılar

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Ünlü Kahin Vanga ve Kehanetleri..!
Merhabalar maxicep'in değerli üyeleri :sirit: :alkis
Konu içeriği farklı kaynaklardan derlenmiştir :ünlem:

Kahin Vanga

Vanga (Vangelina),31 Ocak 1911'de,bügünkü Makedonya sınırları içerisinde kalan;o tarihlerde Osmanlı toprağı olan:''Strumitsa'' kasabasında doğdu.

Vanga 2 ay erken dünyaya gelmiştir, babasının çete kurmaktan dolayı 7 kule zindanlarında kaldığı bilinmektedir, annesi ise Vanga 3 yaşındayken ikinci çocuğuna hamile iken vefat etmiştir.

Vanga 12 yaşına girdiği sıralar ailesi amcalarının yanına taşınır, babası ikinci kez evlenmiştir bu sırada, bir gün vanga ve 2 kuzeni ahırlardan dönüşlerde büyük bir fırtına kopuyor fırtına hortuma dönüşüyor ve 12 yaşındaki Vanga'yı kuzenlerinin gözünün önünden alıp 2 km öteye savuruyor, Vanga toprağa gömülü vaziyette bulunuyor köylülerce, gözlerine toprak dolmuş, her ne kadar temizlense bile, gözleri çok fena şekilde iltihap kapmıştır.. Ama İlginçtir ki;hiçbir resmi kayıtta,o günler;hatta haftaları kapsayan zaman dilimi içerisinde bir fırtına,hortum veya benzeri bir hava durumu raporuna rastlanmamıştı!..

Babasının maddi sıkıntıları mevcuttu etraftan bulunan para ile de 'yarı paraya yarım ameliyat' yapılır, az da olsa görme yetisi geri gelmiştir Vanga'nın.
1924 yılında ise ağır hayat şartları sağlığına özen gösterememesi sonucu görme yetisini sonsuza dek kaybeder...

ABD’ye 11 Eylül 2001’deki terör saldırısını 12 yıl öncesinden bilen Bulgar kâhin Vanga ölümünden iki yıl önce “Rusya bir gün dünyaya hâkim olacak” demişti.

11 Eylül saldırıları, Kursk faciası, ve Rusya’nın Gürcistan’ı işgal edeceğini bilen Baba Vanga Amerika’ya dair şu kehanetlerde bulundu:

“Amerika Birleşik Devletleri’nin 44’üncü başkanı (Yani George Bush’tan sonraki başkan) siyah olacak. Bu Amerika’nın göreceği son lider olacak. Çünkü siyahi liderin göreve gelmesinden kısa bir süre sonra ülke büyük bir ekonomik krize girecek.

Kuzey ve güney eyaletler arasında anlaşmazlık çıkacak. Endonezya karışacak. Tüm bunlar Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatacak… Üçüncü Dünya Savaşı’nda ilk kez atom bombası kullanılacak.

BİRÇOK ŞEYİ BİLMİŞTİ

Hayattayken kehanetleri Bulgar hükümeti tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga’nın kehanetlerinin yüzde 80’i doğru çıktı. 1989’da Rus televizyonuna “İki çelik kuş kulelere çarpacak gökyüzü aydınlanacak, (11 Eylül saldırıları) Kursk (2000 yılında 118 Rus askerine mezar olan denizaltının adı) su altında kalacak bütün dünya arkasından ağlayacak, dedi. Kahin 1994 yılında da ” Vladimir’in zaferi dünyada herşeyi eritecek. (Gürcistan savaşı). İklimler değişecek (küresel ısınma). Rusya ayakta kalacak ve dünyaya hakim olacak” demişti.

Bundan sonraki yıllar için söylenmiş olan kehanetleri ;

2016 -Avrupa’nın nüfusu azalacak
2018 – Dünyanın yeni hakimi Çin olacak. Çin ekonomik olarak güçlenecek.
2043 – Müslüman bir devlet yeniden Avrupa’nın tek hükümdarı olacak.
2046 – Tedavi edilmeyecek organ kalmayacak. Hastalıklı organın yerine yenisi yapılacak.
2076 – Bütün dünyada “sınıfsız” komünizm sistemi yerleşecek.
2088 – Bütün hastalıklar bir kaç saniyede tedavi edilecek.
2097 – Çabuk yaşlanmanın önüne geçilecek.
2167 – Yeni bir din,
2304 – Ay’ın sırrı, gizemi çözülecek.
3797 – End of the world – Dünyanın sonu… Başka bir gezegende insan yapımı yeni bir hayat başlayacak...

Gerçekleşen kehanetleri ise şöyledir;
1-) II.Dünya Savaşı / 1945
''Büyük Rusya'ya karşı çıkan o devlet,savaşı kaybedecektir..''

2-)Prag / 1968 Sovyet İşgali
''Prag'ı hatırlayın! Prag'ı hatırlayın!..Şehrin üzerinde büyük güçler dolanıyor ve savaş..,savaş diye çığlık atıyorlar...Prag,içinde balık tutacakları bir akvaryuma dönüşecek..''
(Bu,1968 yılının başında,transa girerken yaptığı kehanettir.-Ağustos 1968'de,Rus tankları Prag'a girmişti..)
3-)Gandhi / 1984
''Yakın zamanda hükümetin başına geçecek.Ama orda uzun süre kalamayacak;çünkü ölümü buna engel olacak..''
(Lubomir Staridolski-Standart Gazetesi-1969)
Onu ölüme götüren elbisesi olacak.Duman ve ateşin arasında,sarılı turunculu elbise görüyorum!
(Temmuz 1969)
(31 Ekim 1984 günü,bir İngiliz televizyon kanalı için,ünlü Yazar Peter Ustinov ile röportaj çekimi için hazırlanan Gandhi,o gün estetik kaygılarla,kurşungeçirmez yeleği giymekten vazgeçer..Ekranda,daha iyi görüneceğini düşündüğü,safran rengi bir elbise seçer.Başbakanlık konutunu,ofisine bağlayan yolda,iki koruması tarafından ateş edilerek öldürülür..
Kahin,suikast şeklini, (duman ve ateş-ateşli silah) ve de giydiği elbise rengini (safran-sarı,turuncu) tahmin etmekle kalmamış;elbisenin ölümüne neden olacağını da bilmişti..Zira İndira Gandhi,bugün müzede sergilenen bu elbiseden dolayı;kurşun geçirmez yelek giymekten vazgeçmişti!..)

4-)Berlin Duvarı / 1991 Sovyetler'in dağılışı
''Her şey yıkılıyor...Berlin duvarı da..Sovyetler Birliği de...Hepsi gidici..NATO'ya giriyoruz.Avrupa'ya dönüyoruz..
(1987'de Peter Bakov'a söylenmiş)

5-)Kursk / 2000
''Kursk sulara gömülecek ve tüm dünya onun için ağlayacak..''
(1980 yılında,Vanga'nın Devlet televizyonuna yaptığı bu kehanetin anlamını,Vanga'nın kehanetleriyle çok ilgilenen Ruslar,çözemediler.Ta ki 20 yıl sonra;2000 yılında,Kursk'ta bir Rus denizaltısının batması sonucu:118 denizcinin,okyanus tabanında araçları içinde mahsur kalmasına ve trajik bir şekilde havasızlıktan boğulmalarına kadar..)

6-)Obama
''Bir gün Amerika'da beyaz ev siyah olacak;okyanusun ötesindeki siyah insanlar da beyaz..''
(Gazeteci Svetlu Dukadinov'a göre:Vanga'nın bu kenati 1992 yılında yapılmştı..-Bulgar Wikend gazetesi )

7-)11 Eylül
''Korku..korku!..İki Amerikan kardeş,çelik kuşlar tarafından düşürelecek! Kurtlar çalılarda ulur ve suçsuzların kanları deve gibi akar..''
(Rus Komsomolskaya Pravda Gazetesi)

Kahin Vanga'nın kısaca hayatı ve kehanetleri bu şekildedir arkadaşlar keyifle okumanız dileğiyle :tebessüm:

NOT: Dini yorumlarda bulunmayınız :ünlem: Bu konuyu açıp burada yazanların olacağını vs söylemiyoruz bilgi amaçlı ilginçlik olarak açılmış bir konudur :ünlem:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, Mr.Sun, ÇaRşI 2387 ve 4 diğerleri

Gallahad

Gallahad

Üye
ilginç teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
98farom98

98farom98

Üye
:tşk:

• Beğen
mürteza16

mürteza16

Üye
2043 olayı Türkiye olabilir diye düşünüyorum. Çünkü John Titor, Türkiye gelecekte çok güçlü olacak demişti. Ayrıca 2016'da Avrupa nüfusu kesinlikle azalacak çünkü avrupa'da 2016'da insanların yaş ortalaması 50 olacak. Bu arada çok güzel bir paylaşım.
2015'e dair bir kehaneti var mı?

• Beğen
KayraBey

KayraBey

Üye
2043 olayı Türkiye olabilir diye düşünüyorum. Çünkü John Titor, Türkiye gelecekte çok güçlü olacak demişti. Ayrıca 2016'da Avrupa nüfusu kesinlikle azalacak çünkü avrupa'da 2016'da insanların yaş ortalaması 50 olacak. Bu arada çok güzel bir paylaşım.
Hedef 2043 :ehe

• Beğen
Tepkiler: mürteza16 ve ___kaptan___
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
:rica: :tebessüm: Valla tam final haftası karambolde açtım konuyu 2015 e dair bir kehanet var mı bilemiyorum araştırmam lazım :eller: :sirit:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Konuyu farklı mecralara çekecek yorumlardan uzak durunuz.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve ___kaptan___
KayraBey

KayraBey

Üye
İkiz kuleleri bilmiş adam. İlluminati üyesi falan mı nedir :)

• Beğen
mürteza16

mürteza16

Üye
O değilde ben bunun adam mı kadın mı olduğunu hâlâ çözemedim.

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bulgaristan'da bir arkadaşım tüm Avrupa istihbarat servislerinin peşinde olduğunu söylemişti zamanında ciddi öngörüleri vardı

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, ___kaptan___ ve Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
Bulgaristan'da bir arkadaşım tüm Avrupa istihbarat servislerinin peşinde olduğunu söylemişti zamanında ciddi öngörüleri vardı
Evet çok ilginç. Bayağı da yaşlı. İyi yaşamış yani :)

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Evet çok ilginç. Bayağı da yaşlı. İyi yaşamış yani :)
Hepimizin çevresinde gönül gözü açık dediğimiz kişiler olabilir, bu büyüğümüz de onlardan biri olarak ciddi öngörülere sahipti, ancak şunun altını iyice çizmek lazım. Ömür boyunca sefalet çeken birisiymiş, başkaları gibi bu işi maddiyata dökmemiş. :cool

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Dede ve ___kaptan___
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Okumaktan soğudum yazıyı görünce [emoji33] tşk haber için

• Beğen
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
O değilde ben bunun adam mı kadın mı olduğunu hâlâ çözemedim.
kadın bir kahindir vanga :) :tebessüm:
Okumaktan soğudum yazıyı görünce [emoji33] tşk haber için
:rica: :tebessüm: :kıskıs:
Hepimizin çevresinde gönül gözü açık dediğimiz kişiler olabilir, bu büyüğümüz de onlardan biri olarak ciddi öngörülere sahipti, ancak şunun altını iyice çizmek lazım. Ömür boyunca sefalet çeken birisiymiş, başkaları gibi bu işi maddiyata dökmemiş. :cool
Ve abi dikkat edersen kehanetlerinin hemen hepsinde direk ne olacağını değil de oluşunu nasıl olacağını söylemiş yani değişik bir kadınmış :bilmm
2015 e dair Vanga'ya ait kehanet bulamadım genel olarakta baktım ama genel yazarlar veya bazı sitelerde gırgır amaçlı 2015 kehanetleri diye saçma sapan yazılar yazılmış malesef 2015 e ait bir kehanet bulamadım :züü:

• Beğen
Tepkiler: mürteza16, Nextman ve YaşlıTaşCocuk54
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
ÇAlışma arkadaşım Bulgaristan'lı ondan dinliyoruz hikayeleri zaten yakınım da bölgeye gidiş gelişim de oluyor çok anlatılır :cool

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387 ve ___kaptan___
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Tesekkurler

• Beğen