Uçurtma Avcısı Kitap Özeti Kısa

 • 13 Ekim 2013
 • 2354 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Uçurtma avcısı kitabını okumuştum çok etkilenmiştim sürükleyici güzel bir kitap söz konusu çocuklar olunca hüzün olmaması mümkünmü aynı zamanda oldukça hüzünlü bir kitaptı.

  Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman.

  Uçurtma Avcısı kitabında daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkası anlatılıyor.Uçurtma Avcısı''nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...


  Uçurtma Avcısı kitabının kısaca özeti şöyle;

  Emir ve Hasan, Kabilde monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir''le Hasan''ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California''ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan''ın hatırasından kopamaz.
   


  Yazan: Doğuş Pertez

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/01/2019 - 08:50