Twitter İstatistik Kullanıma Açıldı

• 28 Ağustos 2014
  • 3118 Okunma
  • 25 Cevap

1. < Resmi açmak için tıklayın >

Twitter Analytics reklam verenler ve doğrulanmış kullanıcılar için kullanıma açıldı.
    Twitter mühendisi Ian Chan hesabından duyurduğu analytics aracı, kapsamlı olarak istatistik çözümleri ile kullanıcıların hedef kitlesini detaylarıyla karşımıza getiriyor.

Twitter’ın tüm kullanıcılarına açmadığı ve şimdilik sadece reklamverenlere açık olan Analytics aracı sayesinde markalara sosyal ağdaki aktivitelerini gözlemleme olanağı ücretsiz olarak sağlanmış olacak.

Şimdilik sadece ABD’de yaşayan ve Twitter’ı İngilizce olarak kullananların faydalanabildiği bu özelliğin bir başka önemi de Twitter üzerinden farklı sitelere trafik gönderme amacı taşıyanların, bu trafiği ölçümlemesine yardımcı olması.

Analytics aracı retweet,bildirimler gibi bir çok aşamada istatistiksel olarak çözümler sunmakta.Bir tweet yada hashtag kaç kişi tarafından okunduğunu görebilir ve bu konuda istatistiksel olarak çözümlerinize yeni bir boyut getirebilirsiniz

Ian Chan kullanım ile ilgili kullanıcılardan geri bildirim beklediklerini belirterek aslında sosyal medya araçlarının önemini bir kez daha vurgulamakta.

Son olarak aktif durumda olan twitter hesabınız ile BURDAN giriş yaptıktan sonra analytics aracını sizde deneyebilirsiniz.

Yazan: Nextman
  2. Reklam twiti atıyor mu bu uygulama

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. Reklam veren kimlik kontrolü sağlıyor şu an sadece

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. Hmm teşekkürler :)

Mobil cihaz ile gönderdi
    Nextman bunu beğendi.
  5. Rica ederim

Mobil cihaz ile gönderdi
  6. İyi olmuş bu diğer sitelere izin vererek bakıyorduk :)

Nextman bunu beğendi.
  7. Takip kolayca yapabilirsiniz ;)

Mobil cihaz ile gönderdi
    0MG90 bunu beğendi.
  8. twitter de 2000 kişiden çok insanı tajip etmek olmuyoo mu???

Mobil cihaz ile gönderdi
    Nextman bunu beğendi.
  9. Istatistik olarak takipçi sayısı yükseldikçe sorun olacağını sanmıyorum.Araç dahada geliştirme isteyen yönleri var orası gerçek tweet takibinde bazen gecikme olabiliyor istatistiğe yansıması

iPad ile gönderdi
  10. birini takip edemediğim için takipçi de artıyor takipçi kasma falan var yapsammı ya öneril bişeymi???

Mobil cihaz ile gönderdi
  11. Tavsiye etmem ,bu tür hesaplar için katı kurallar uygulanmaya başlandı.3-4 ip sıralaması denk geldiğinizde hesabınız önce log kontrol için kapatılır sonrası size ilgili mail adesinize bildirilir.

12. takipçilerin artmasını mı bekliyim yani???

Mobil cihaz ile gönderdi
  13. Takipçi sayısının artmasındaki sorunu anlamadım ?

14. 277 takipçi var yani nedense artmiyor. Karşıllklı takip olması falan var. Ben çok meşhurları takip ettiğim için yani yer kalmıyor. Anlatabildim mi???

Mobil cihaz ile gönderdi
    Nextman bunu beğendi.
  15. Benim fikrimi soracak olursan arkadaşım arttırma ya da altadatma konularına kafa yormaktansa twitter için bir blog açarak desteklyebilirsin.Gündemi takip ederek mesajlar yazabilirsin.

Bu analitik araç sadece twitter içi yazılan mesajların detaylı analizini ve istatistiğini tutmana olanak sağlıyor hepsi bu :oke:

16. Taglere Tweet at artar ama çok dert etme önemli olan eğlenmek yani :)

Mobil cihaz ile gönderdi
    Mad EagLe ve Nextman bunu beğendi.
  17. taglere derken meşhurlara falan mı yani birini işaretlemek gibi mii??

Mobil cihaz ile gönderdi
  18. # işareti başına konulan kelimelere yani :)

Mobil cihaz ile gönderdi
    Nextman bunu beğendi.
  19. # lede @ etiketliyorumda değişiklik yok

Mobil cihaz ile gönderdi
  20. ben hiç anlamadım amaç ney bu twitter da :( 6 aydir üyeyim 3 twit attım sadece millet resim müzik yer ne varsa atıyor nasıl yapıyor anlamadım gitti hiç sevmedim

Mobil cihaz ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
10/12/2018 - 21:07