Tuşlu USB Bellek.

Sponsorlu Bağlantılar

KARİZMATİX

KARİZMATİX

Üye
    Konu Sahibi
Tuşlu USB Bellek.

Toshiba, içeriğe ulaşabilmek için belirlenen şifreyi girmenizi sağlayacak sayısal tuş takımına sahip bir grup USB belleği satışa sundu.

Bu cihazlardaki tuş takımının varlığının en büyük sebebi ise, bir PIN numarası ile ürünlerin fazladan bir kat daha güvenliğe sahip olmaları. Bu ürünler PC'ye takıldıkları zaman, PIN numarası girilmediği takdirde bağlantıya izin verilmiyor. Ayrıca bu bellekler bağlı oldukları cihazlardan çıkarıldıkları zaman da, sahip oldukları tüm içeriği CBC modunda 256-bit AES kullanarak şifreliyorlar. Doğru kodu girmek ise verinin şifresinin kaldırılmasını sağlıyor.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Biraz büyük olmuş sanki

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
İş adamları kullanır artık.

KARİZMATİX

KARİZMATİX

Üye
    Konu Sahibi
Ben buna gerek kalmadan USB belleğime bir programla şifre koydum. Şifreyi girmeyince bellek açılmıyor.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Paylaşır misin bizimle bu programı:)

KARİZMATİX

KARİZMATİX

Üye
    Konu Sahibi
Paylaşır misin bizimle bu programı:)

Programın adı USB Safeguard v6.0. Bunun son v7 olanın kullanımı biraz karışık. Program ücretsiz olmadığı için forum kuralları gereği burada veremiyorum. İnternetten araştırıp ******i ile birlikte bulabilirsın. Bilgisayarına indirdiğin program bilgisayarda çalışmaz, onu usb belleğe atacaksın, ******i bilgisayarda çalıştırıp çıkan keyi usb belleğine tıkladığında açılan yere yazacaksın.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
OmerGDO

OmerGDO

Üye
:D YOK ARTIK

MuhammedGMS

MuhammedGMS

Üye
şifre koyma programları olduğu sürece gereksiz ve kullanışsız olur.

Üst Alt