Turkcell'e büyük şok!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Larock

Larock

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell'e büyük şok!

BTK'nın aldığı karar GSM operatörünü şok etti: Turkcell müşteriden aldığı fazla parayı geri ödeyecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, "Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş'nin, abonelerine kurum tarafından belirlenen azami fiyat sınırlarının üzerinde tarife uygulaması nedeniyle, imtiyaz sözleşmesinin 13. maddesini, 5809 sayılı kanunun ilgili hükümlerini, GSM azami fiyat çizelgelerinin belirlenmesine ilişkin Kurul kararları hükümlerini ihlal ettiğinin tespit edildiğine" karar verdi.

Kurul, söz konusu uygulamadan dolayı abonelerden fazladan alınan konuşma tutarlarının iade edilmesine ve şirkete soruşturma açılmasına karar verdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) internet sitesinde yer alan Kurul kararı şöyle:

"15 Ekim 2009 tarih ve 2009/İK–07/515 sayılı Kurul kararı ile "Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş'nin, abonelerine Kurum tarafından belirlenen azami fiyat sınırlarının üzerinde tarife uygulaması nedeniyle, Kurumumuzla imzalamış olduğu imtiyaz sözleşmesinin 13'üncü maddesini, 5809 sayılı kanunun ilgili hükümlerini, GSM azami fiyat çizelgelerinin belirlenmesine ilişkin 25 Mart 2009 tarih ve 2009/DK-07/151 sayılı kurul kararı ile 25 Mart 2009 tarih ve 2009/DK-07/149 sayılı kurul kararı hükümlerini ihlal ettiği tespit edilmiştir."

Karar şöyle devam ediyor:

"-Söz konusu uygulamadan dolayı abonelerden fazladan alınan konuşma tutarlarının iş bu kurul kararının ilgili işletmeciye tebliğinden itibaren en geç 1 ay içerisinde abonelere iade edilmesi,

-Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş'ye Telekomünikasyon Kurumunun Denetim Çalışmalarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 13'üncü maddesi çerçevesinde soruşturma açılması, söz konusu soruşturmayı yürütmek üzere ilgili birim olarak Tarifeler Dairesi Başkanlığı'nın görevlendirilmesi,

-Soruşturma sonucunun, Kurul kararına dönüşmesi süresi boyunca söz konusu ihlale ilişkin olarak ihlalin boyutu, süresi, abonelik türleri, elde edilen haksız kazanç, etkilenen abone sayısı gibi hususlar dahil soruşturma sürecinde değerlendirilecek her türlü bilgi ve belgenin Turkcell İletişim A.Ş tarafından saklanması,

-İş bu Kurul kararının kurum internet sitesinde yayımlanması ve ilgili işletmeciye bildirilmesi hususlarına karar verilmiştir."

Hurriyet

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Vay hain , kaliteli diye bunu kullanıyoruz eğer doğruysa , bize yaptığına bak , zaten Türkiye'de somut olarak bir sömürü yok ama , milleti kendi icinde birbirini sömürüyor ..

Laz¥

Laz¥

Üye
Allah Allah Turkcell diyip dolanıyoruz olana bak hele :sahan:

rafi1994

rafi1994

Üye
Vay hain , kaliteli diye bunu kullanıyoruz eğer doğruysa , bize yaptığına bak , zaten Türkiye'de somut olarak bir sömürü yok ama , milleti kendi icinde birbirini sömürüyor ..
aynen katılıyorum bide turkcelli kullnıyoruz onun bize yaptığına bak kalleş herifler.... hakkım haram olsun...

cbas

Üye
ben anlamadım kim hangi tarifeden ne alacak özetleyecek bi arkadaş varmı aceba.......

--------------- Ekleme ---------------

ben anlamadım kim hangi tarifeden ne alacak özetleyecek bi arkadaş varmı aceba.......

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Hangi tarifelerden fazla alınmış ve kime geri ıade olcak acaba

cbas

Üye

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Azami fiyat neymiş onu da bilgilendirseler?

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Bu turkcell bir yolunu bulup kurtulur. Aynı cezayı telekoma da vermiştiler ama sonra ne oldu? Telekom işin içinden sıyırdı

PASAOGLU1

PASAOGLU1

Üye
1 ay süre ile bedava türkcellilerle 100 dk verir kurtulur bence. türkcell bu yaparmı? yapar

serbest888

serbest888

Üye
Mevzuyu anlasak ta kim zarar görmüş kim görmemiş ogrensek daha iyi olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt