T60 Turkcell T60 - Zte Blade S6 Flex Orjinal Rom

Sponsorlu Bağlantılar

KiLL_MaN

KiLL_MaN

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell T60 - Zte Blade S6 Flex Orjinal Rom
Arkadaşlar herkese merhabalar. Öncelikle Turkcell T60'ın Zte Blade S6 Flex modeli olduğunu bilelim. Turkcell bu telefonu alıp modlayıp kendi telefonuymuş gibi sunuyor. Genellikle piyasaya çıkan telefonları da bu şekilde zaten. Bu modelin rom dosyalarına ulaşmam kolay olmadı. Bir rom sitesine cüzi bir miktar ödeyip edindim bu dosyaları. Sizlerin para ödememesi için sunuyorum. Teşekkürü çok görmeyin yeterli.

Linkler:

Kuruluma geçecek olursak:
Arkadaşlar Rom ve recovery dosyaları Turkcell T60 ile %100 uyumludur hiç bir sıkıntı çıkmayacaktır.

Kurulumu sırasıyla anlatıyorum.

• İlk olarak Kingroot ile telefonunuz rootluyorsunuz.
  • İkinci olarak Rashr programını kuruyorsunuz.
  • Rashr programı ile 2. linkte mevcut olarak recovery.img dosyasını telefonunuza kuruyorsunuz.
  • Üçüncü olarak 1. linkteki dosyayı SD kartınıza atıyorsunuz.
  • Dördüncü olarakta recovery'ye giriş yapıp sd kartınızdaki update.zip dosyasını flashlıyorsunuz.
  • Wipe data ve cache yapıp telefonunuzu başlatıyorsunuz.
Gerekli root dosyası ve diğer programlara ŞU konudan ulaşabilirsiniz. O sunumu yapan arkadaşa teşekkürlerimizi sunarım.

Arkadaşlar telefonunuzun brick olma riski neredeyse sıfırdır. Dediğim gibi bu rom Turkcell T60'ın orjinal Romudur. Saf android ve muazzam şekilde stabildir.

NOT: Telefonunuz hafıza kartını görmeyebilir. Başka küçük boyutlu bir hafıza kartı ile deneyin.

Saygılarımla. Takılan arkadaşlara yardımcı olurum iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bveo1990 ve bertek41

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
İlk link çalışmamaktadır, ayrıca hücresel simgesi neden kayıp?

KiLL_MaN

KiLL_MaN

Üye
    Konu Sahibi
Son düzenleme:

bertek41

Üye
Aga bir kaç sorum olacak cevaplarsan sevinirim.
Öncelikle 1. yöntemle kurunca dosyasına gerek duymuyor muyuz?
Yine 1. yöntemle kurunca telefon root oluyor mu? Oluyorsa rootsuz hâlini yapabiliyor muyuz? Olmuyorsa rootun eksi ve artıları nelerdir?
1. yöntem bu kadar basitken neden 2. yöntem var?
Son olarak brick olması ne demek?

KiLL_MaN

KiLL_MaN

Üye
    Konu Sahibi
Aga bir kaç sorum olacak cevaplarsan sevinirim.
Öncelikle 1. yöntemle kurunca dosyasına gerek duymuyor muyuz?
Yine 1. yöntemle kurunca telefon root oluyor mu? Oluyorsa rootsuz hâlini yapabiliyor muyuz? Olmuyorsa rootun eksi ve artıları nelerdir?
1. yöntem bu kadar basitken neden 2. yöntem var?
Son olarak brick olması ne demek?

1. Yöntem ile kurarsanız diğer dosyaya ihtiyacınız yok. 1. Yöntem de rootsuz kurulum olur daha sonra root atabilirsiniz. 1. Yöntemin kurulumu diğerine göre daha zor emin olun.

Brick olması türkçeye cevirirsek tuğla demek yani telefonun kullanılamaz hale gelmesi demektir. Bunun olma riski çok düşüktür.

Misafir - 127235

1. Yöntem ile kurarsanız demişsiniz ama birinci yöntemi anlatan bişey yok ki
denedim olmadı

best_burak

Üye
Bu işlerle haşır neşir biri olarak kurulumu hemen yaptım.Çok teşekkürler çalıştı rom. Hemen test etmeye geçiyorum elinize sağlık..

mstfkkara

mstfkkara

Üye
Konu aktif mi sayın yazar.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
QFIL anlatımı vardı konuda neden kaldırdınız?
@KiLL_MaN

KiLL_MaN

KiLL_MaN

Üye
    Konu Sahibi

Emre61q

Üye
Benim telefonda twrp yüklü direkt olarak 1.linkteki dosyayı indirip wipe data cache yapmadam kursam olur mu?

Arkadaşlar herkese merhabalar. Öncelikle Turkcell T60'ın Zte Blade S6 Flex modeli olduğunu bilelim. Turkcell bu telefonu alıp modlayıp kendi telefonuymuş gibi sunuyor. Genellikle piyasaya çıkan telefonları da bu şekilde zaten. Bu modelin rom dosyalarına ulaşmam kolay olmadı. Bir rom sitesine cüzi bir miktar ödeyip edindim bu dosyaları. Sizlerin para ödememesi için sunuyorum. Teşekkürü çok görmeyin yeterli.

Linkler:

Kuruluma geçecek olursak:
Arkadaşlar Rom ve recovery dosyaları Turkcell T60 ile %100 uyumludur hiç bir sıkıntı çıkmayacaktır.

Kurulumu sırasıyla anlatıyorum.

• İlk olarak Kingroot ile telefonunuz rootluyorsunuz.
  • İkinci olarak Rashr programını kuruyorsunuz.
  • Rashr programı ile 2. linkte mevcut olarak recovery.img dosyasını telefonunuza kuruyorsunuz.
  • Üçüncü olarak 1. linkteki dosyayı SD kartınıza atıyorsunuz.
  • Dördüncü olarakta recovery'ye giriş yapıp sd kartınızdaki update.zip dosyasını flashlıyorsunuz.
  • Wipe data ve cache yapıp telefonunuzu başlatıyorsunuz.
Gerekli root dosyası ve diğer programlara ŞU konudan ulaşabilirsiniz. O sunumu yapan arkadaşa teşekkürlerimizi sunarım.

Arkadaşlar telefonunuzun brick olma riski neredeyse sıfırdır. Dediğim gibi bu rom Turkcell T60'ın orjinal Romudur. Saf android ve muazzam şekilde stabildir.

NOT: Telefonunuz hafıza kartını görmeyebilir. Başka küçük boyutlu bir hafıza kartı ile deneyin.

Saygılarımla. Takılan arkadaşlara yardımcı olurum iyi günler dilerim.

ŞU ANDA BENİM TELEFONUMDA RECOVERY TWRP YÜKLÜ, VERMİŞ OLDUĞUN İLK LİNKTEKİ DOSYAYI FLAŞLARSAM İŞLEM YETERLİ OLUR MU?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Benim telefonda twrp yüklü direkt olarak 1.linkteki dosyayı indirip wipe data cache yapmadam kursam olur mu?
TWRP ile yükleneceğini düşünmüyorum çünkü stock rom o verilen.

Emre61q

Üye
Evet stock recovery ile yüklenir.
Sayenizde yükledim ve kullanıyorum sorunsuz,söylediğiniz gibi baya hızlı, ancak benim telefonun acma kapama tuşu pek sağlam hissetmiyor. O yüzden ekrana çift dokunup çift dokununca acmabkapama işlevlerini yapıyordum. Ama bu yazılım işaretler ve hareketler sekmesi mevcut değil. Onları tekrar nasıl aktif ederim.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Sayenizde yükledim ve kullanıyorum sorunsuz,söylediğiniz gibi baya hızlı, ancak benim telefonun acma kapama tuşu pek sağlam hissetmiyor. O yüzden ekrana çift dokunup çift dokununca acmabkapama işlevlerini yapıyordum. Ama bu yazılım işaretler ve hareketler sekmesi mevcut değil. Onları tekrar nasıl aktif ederim.
Turkcell T60 romunu veya indirip aynı şekilde tekrar yüklemek lazım. İstediğiniz özellikler Turkcell romunda mevcut.

Emre61q

Üye
Turkcell T60 romunu veya indirip aynı şekilde tekrar yüklemek lazım. İstediğiniz özellikler Turkcell romunda mevcut.
Aslında bu telefonda donanımsal olarak destekliyor. Yani hiçbir yolu yok mu?

Üst Alt