Türkcell 3g limit sahtekarlığı

Sponsorlu Bağlantılar

zelimhan

Üye
    Konu Sahibi
Türkcell 3g limit sahtekarlığı
Arkadaşlar.Vınn kullanıyorum.4 gb.39 tl denildi.ara sıra takılıyorum msn bazanda bi iki facebookta ki videolara bakıyorum.Ayın ortasında pat mesaj limitiniz doldu bundan sonra bilmem kaç kuruştan hesap edilecek..Eğer 4 gb.kullandığımı ve doldurduğumu isbat etsinler kolumu kesecem.şimdi fatura 52 küsür gelmiş.EYY TURKCELL 1 şeyde de sahtekarlık yapma.24 ayda tahütname geçirdiler.vazgeçemezsinde.
ADSL nin tozu etmez.kesinlikle tavsiye edilmez.ben yandım siz yanmayın.birde normal adsl 4 gb kullanır gibi kullansaydım fatura 150-200 gelirdi heralde.

• Beğen
Tepkiler: balyoz61, kol@j, msbilgin ve 4 diğerleri

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Geçmiş olsun. Böyle şöyle arada oluyor. Yaptığınız uyarılar için teşekkür.

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Uyarın için sağol dostum elinde kesin kanıtlar olacak mahkemeye verceksin aslında

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Konu Turkcell olduğu için hiç şaşırmadım. Gayet normal bir durum bu...

eQooo

eQooo

Üye
ya herkese anlatmaya çalıştım zamanında kimse anlamak istemiyo...ben connect kart vardı ordan biliyorum en son keriz gibi her ay olmaktansa bi kerede cayme bedelini ödedim. kurtuldum..3g falan para tuzağı...adsl kotasıyla alakası yok...

Ersclk

Üye
Arkadaşlar.Vınn kullanıyorum.4 gb.39 tl denildi.ara sıra takılıyorum msn bazanda bi iki facebookta ki videolara bakıyorum.Ayın ortasında pat mesaj limitiniz doldu bundan sonra bilmem kaç kuruştan hesap edilecek..Eğer 4 gb.kullandığımı ve doldurduğumu isbat etsinler kolumu kesecem.şimdi fatura 52 küsür gelmiş.EYY TURKCELL 1 şeyde de sahtekarlık yapma.24 ayda tahütname geçirdiler.vazgeçemezsinde.
ADSL nin tozu etmez.kesinlikle tavsiye edilmez.ben yandım siz yanmayın.birde normal adsl 4 gb kullanır gibi kullansaydım fatura 150-200 gelirdi heralde.

facebook'tan video izleme işlemi kotanızı hızlı bir şekilde arttırır bundan dolayı aşabilirsiniz limiti..

yasinadil

Üye
bende bıktım şu vınn denen sahtekarlıktan.telefonumda bakıyorum 3g çekiyor ama modemi takınca bilgisayara edge hızında bağlanıyor.ben telefona bakarak aldım bu şeyi evimde çekiyor diye.ne yani baz istasyonunun altına masa mı atayım.turkcell işte yine verdi kazığı elimize.bıktım bıktım turkcell

zelimhan

Üye
    Konu Sahibi
facebook'tan video izleme işlemi kotanızı hızlı bir şekilde arttırır bundan dolayı aşabilirsiniz limiti..

Dostum internette izlediğimiz videoların kota düşürdüğünü bilecek kadar bilgi sahibiyiz.Hatta bu bilgi izlediğim hangi videonun nekadar kota düşüreceğini hesap etme seviyesindedir.2 gb bile kullanmadım.Ben uyarıyorum ,sahtekarların oyununa gelmeyin.müşteri temsilcisini arayacağım sizinle paylaşırım inşallah.

malentome

Üye
Turkcell de genellikle sözleşme veya kampanyadaki tüm cümlelerin altı çizile çizile okunmalıdır.
mesela sizin örneğinizde unuttuğunuzu sandığım bir bilgi var: UPLOAD DA DOWNLOAD SAYILIR.
yani: ttnetteki gibi sadece download değil upload miktarınızda kotanıza etki ediyor. ve eğer sınırsız kullanmak istiyorsanız yanılmıyorsam 199 tl ödemeniz ve fatura limitiniz 199tl ye ulaştığı andan itibaren de 128kbps olarak hızınız düşük şekilde sabitleniyor ve bundan sonrası için faturanıza artı para yansımıyor. lakin hız düşük olduğu için download ve upload yapma imkanınız neredeyse çok az oluyor.

Zu6

Üye

öncelikle geçmiş olsun söz konusu turkcellse herşey normaldir diye düşünüyorum. Fakat 2. bir görüşümde şudur. ADSL fiyatlarında düşüşle birlikte her cafe, lokanta, park ve bahçelerde sürekli sınırsız internet imkanı sunulurken VINN veya vb internet sağlayıcıları almanın mantığını henüz kavramamış durumdayım. :bilmem: Evet üst düzey yönetici olabilirsiniz, üst düzey yöneticinin asistanıda olabilirsiniz yada gerçekten her an her yerde maillerinizi kontrol etmek zorunda olan büyük adamlardan olabilirsiniz. bu durumu anlarım.. ama ev kullanıcıysanız internete çok acil durumlarda değilde zevk için kullanıyorsanız hiç bir mantığı yoktur. Zaten trend diye VINN ve benzeri ürün alanlar sonradan aldıklarına çok pişman oluyorlar :nono:

maxitr

maxitr

Üye
Uyarın için sağol dostum elinde kesin kanıtlar olacak mahkemeye verceksin aslında

o kanıtlarda biraz zor ama onlar onunda kılıfına uydurur merak etmeyin oparatörlerin hepsi aynı halt han gisi düz gün ki neyse arkadasımızada gecmiş olsun iyi kurtulmus yüklü fatura ödemekten!!!

zelimhan

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle geçmiş olsun söz konusu turkcellse herşey normaldir diye düşünüyorum. Fakat 2. bir görüşümde şudur. ADSL fiyatlarında düşüşle birlikte her cafe, lokanta, park ve bahçelerde sürekli sınırsız internet imkanı sunulurken VINN veya vb internet sağlayıcıları almanın mantığını henüz kavramamış durumdayım. :bilmem: Evet üst düzey yönetici olabilirsiniz, üst düzey yöneticinin asistanıda olabilirsiniz yada gerçekten her an her yerde maillerinizi kontrol etmek zorunda olan büyük adamlardan olabilirsiniz. bu durumu anlarım.. ama ev kullanıcıysanız internete çok acil durumlarda değilde zevk için kullanıyorsanız hiç bir mantığı yoktur. Zaten trend diye VINN ve benzeri ürün alanlar sonradan aldıklarına çok pişman oluyorlar :nono:

Dostum söylediklerine katılıyorum fakat ben dışardayım.ve sabit bir telefon hattım yok.o yüzden alalım dedik.nebileyim böyle sahtekarlıklar olacak.müşteri temsilcisini aradım beyfendi 4 gb.dolmuş diyor.fakat faturadaki artış yok ilk fatura bilmem nesi,sonra Türkcell belge parası bilmem ne cart cur diye her ay faturaya yansıyacakmış.diyorum 4 gb kullandığımı isbatlayın kolumu kesecem.Diyor beyfendi nerelere girmişsiniz göremiyoruz.sadece dolduğunu görüyoruz.acaba 3g hızında bağlanmayınca edge bağlantısı cart curt deyip tarifemi katlanıyor.yoksa hiç bir şey göndermesemde kota ilerliyormu çözemedim.Kota göstergesine bakıyorum her şey kapalı upload falan diyor.bunlar elektrik sayacı gibi paso sardırıyorlarmı ne yapıyorlar.anlayamadım.Velhasılı kelam arkadaşında dediği gibi eğer ttnet adsl alam imkanınız varsa 3g zavazingosu kesinlikle kıyas bile edilemez.cezasına katlanıp iade edeceğim galiba.nekadar bilsem bi.nerden düştük bu tongaya ya.Adam olsalar 24 ay taahhüt ettirmezler.uyanamadık.uyandıralım en azından...

ToRNaDo | GFB

ToRNaDo | GFB

Üye
aynısını ben evde pc'de yaşıyorum.pek fazla şeye girmiyorum ama nedense aşıyor :nono: TTNET'de birşeyler yapıyor ama hadi hayırlısı.

yasinadil

Üye
VINN programının üst tarafında kullananlar bilir veri indirirken hangi hızla ve kaç mblık veri indirdiğini gösterir.bende kotamın çabuk tükentiğinden şüpheleniyordum ve takip ettim.size bir kaç sonuç vereceğim.indirdiğim veri 14,02 mb kotadan giden 15,32----veri 5,65 mb kotadan giden 6,16 mb. arkadaş bu sadece download kotası.indirirken gönderdiğiniz upload kotanın içinde yok.takip edip onuda paylaşırım sizinle...alacaklara söylüyorum kesinlikle bulaşmayın

yxl88

yxl88

Üye
Geçmiş olsun kardeş.banada 8gb 71 lira dediler. Limiti doldurmadım ama 87 lira fatıra geldi. Hiiiiç hiç tavsiye etmiyorum.acaba 8gb liği 1gb ye indirme şansı varmı.

b_boy_umut

Üye
sızın gene ıı ben kotoyu acmadıgım halde takıp ettım 137 lira fatura ödedım allah belalarını wersın

SeRKaNCa16

Üye
abı lanetolsun gercekten arkadasımıza uzuldum gecmıs olsun bızı sahtekarlardan uyandırdıgın ıcın tesekkur ederim...

pashaodabas

Üye
vala tesekkur ederız uyarıların ıcın.Bende gecen gun vodafone den bb 8520 aldım cıhaza sım lock yaptırdım.Kullandığım hatta turkcell dı turkcellden bıs servısı almayı planlıyordum ama uyardığın ıyı oldu ıyıce arastırıcam acıkcası

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
öncelikle çok geçmiş olsun.Türkiye de kesinlikle limitli internet kullanılmaz.Adamlar yolmak, cebimize ellerini sokabilmek için en kolay yol olarak kota şişirmeyi kullanıyorlar.ADSL özellikle Ttnet'tede durum farklı değil.Önceden sadece cep telefon uygulamaları indirirdim nasılsa ay sonunda 4GB kota dolardı yahu 4GB telefon programlarını indirsem dolup taşar.Sonra bizim arkadaş bir anısını anlattı.Kotalı internet kullanıyorlarmış.ay başında 1 aylığına tatile gidip gelmişler(yani 1 ay boyunca bilgisayar hiç açılmamış bile) kota sorgulamasına bir bakmış ki 500 mb civarı kullanılmış :D yani kısacası sahtekarlık yapabilirler kesinlikle limitsize yönelin arkadaşlar hele biri adsl kampanyası var bu aralar

YOUNGTS

Üye
bu konuda benimde sorunlarım var şuan bu siteyede turkcell 3g ile bağlanıyorum daha doğrusu bağlanmaya çalışıyorum turkcelli şuan mahkemeye verdim bi sonuç belki çıkmıcak ama hakkımı sonuna kadar arayacam.kendime ait 3 adet turkcell hattım vardı hepsini iptal ettirdim ve yakındada turkcelli protesto eden bi internet sitesi açacam bu şerefsizlikleri yanlarına bırakmayın derim hakkınızı sizde mahkemede arayın bunlar başka şeylerden anlamazlar.

Üst Alt