Türkçe Kampanyası

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teta

Üye
    Konu Sahibi
Türkçe Kampanyası
mrb arkadslar ben yenı bı kampanya baslatmak ıstıyorum turkcemıze sahıp cıkalım kampanyasında ılk once kendı mesajlarımızdan baslaylım turetılen fakat kullanılmayan cok da guzel olan bı kac ornek werıp sızın de katkılrınızı beklıyorum ılk ornek ınternet yerıne orutbag,unıwersıte yerıne evrenkent,petrol yerıne tasyağı gıbı ;;) beklıyorum

TURKCEM TEK VATANIM TEK DIL TEK VATAN TEK BAYRAK (TSK SOZUDUR) YANLIS ANLSILMASIN

Konularda büyük harfler kullanmayalım özellikle de başlıklarda..

puraq

Üye
ozaman başlığında niye dawet yazmışsın sonuç olarak buda türkçeyi bozuyor ;)

teta

Üye
    Konu Sahibi
amacım konunun onemını belırtmektı bıde dıkkat cekmektı

ibrahimcay1

Üye
brz sacma ben hayatta kullanmam ole seyleri kullanamam zaten....!!!

midnight

midnight

Üye
Ben dilimi seviyorum,her nekadar bazen dikkat etmesek de dikkat edilmesi gereken bir konu bence, ama herkesin kendi vereceği karar tabi..Kimisi uzun uzun ve dikkatli mesaj atmaktan sıkılır, kimisi ise ^ işareti bile kullanır, â gibi...

a21a

a21a

Emekli Yönetici
konu güzel teta.. kullandığımız sözcükler ihtiyaçtan doğar.. tdk ne zamandır bu kampanyanın içinde .hiç kimse lokanta için otlangaç demez... veya internet için orutbag...

ama en azından burada mesajlaşırken anlaşılabilir bir dil için ben geçenlerde bir kampanya başlattım..
pek ilgi görmedi...aşağıda.

http://www.maxicep.com/forums/index.php?sh...l=düzgün+türkçe

CooL'n'Quiet

Üye
Originally posted by teta@Aug 30 2005, 04:17 PM
ılk ornek ınternet yerıne orutbag,unıwersıte yerıne evrenkent,petrol yerıne tasyağı gıbı ;;) beklıyorum

TURKCEM TEK VATANIM TEK DIL TEK VATAN TEK BAYRAK (TSK SOZUDUR) YANLIS ANLSILMASIN

Konularda büyük harfler kullanmayalım özellikle de başlıklarda..
[post=149431]Quoted post[/post]​

daha Türkçe'de buna benzer o kadar çoook sözcük varki...Sözlüğe baktığımızda karsısında ya arapça ya farsca vs vs yazıyor..Bunlar artık yerleşmiş bence bundan sonra korumaya başlyayalım özellikle ingilizce etkisinden koruyalım.Hani bu sosyetenin kullandığı kelimeler varya beni deli ediyo ''Ayyy geçen gün boyfriendimle drink aldık oha falan oldum yane...'' :off: :off: :off:

ibrahimcay1

Üye
bencede ole....

teta

Üye
    Konu Sahibi
a21 arkadsımız da baslatmıs bırlestırelım hemen ben yenıyım bılmıorum nası yapıldığını kampanya tek koldan yurusun onemlıı olan turkcenın guzellığını saglamk degıl mı

__Midas__

__Midas__

Üye
Türkçe mizi güzel kullanalım,dilimizi sevelim ona sahip çıkalım.

Caine

Caine

Üye
evrenkent, taşyatağı veya buna benzer kelimleeri fazla kullanmam ve bunları kullanıyorum diyede türkçemizin bozulup kaybolacağını hiç sanmıyorum. deneriz denemesine de dikkat ede ede nereye varacaz anlamadım. bence türkçemiz olduğu yerde ve bundan sonrada orda olacaktır. genede sizlere saygı duyuyorum. saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt