Türkçe-İngilizce Cümle Çeviri Programı Tur-İng

Sponsorlu Bağlantılar

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Türkçe-İngilizce Cümle Çeviri Programı Tur-İng

TURİNG adlı bu cümle çeviri sözlük
programı
Türkçe-İngilizce & İngilizce-Türkçe cümleyi veya kelimeyi çevirebiliyor.
Diğer başlıca özellikleri:
1.İngilizce kelimeyi veya cümleyi telaffüz edebiliyor.
2.Dialog yapıp dialogu çevirebiliyor. 3.İngilizce kelime testi yapabiliyor.
4.Balon adlı İngilizce ile ilgili oyunu oynayabiliyorsunuz.
Sürüm:7.01

Kullanım İzni:Ücretsiz (Freeware)

Dil:Türkçe

Boyut:1.5 Mb

Turing Programı Hakkında

Turing programı kullanıcılarının gösterdiği yoğun ilgi , iyi dilek , öneri ve eleştiriler için programcı olarak
çok teşekkürler. Gelen bütün mesajlar dikkatle okunmakta ve değerlendirilmektedir.
Yapılan öneri , eleştiriler ve destek bir programcı için çok önemlidir , programın gelişmesine katkıda bulunur.
İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla çeviri programlarına ihtiyaç artmış, özellikle ingilizce kullanımı
zaruret halini almıştır.İleri avrupa ülkeleri , hatta doğu avrupa ülkeleri çeviri konusunda çok önemli adımlar
atmışlar, kullanıcılar için çok dilli çeviri programları yapmışlar , yapılan çeviri programları sayesinde,
kendi kullanıcılarına yıllar önce bilgi alışverişini sağlamışlardır.
Maalesef ülkemiz bu konuda geri kalmış , bugüne kadar bu konuda yapılan çalışmalar yeterli olmamıştır.
Son yıllarda ciddi çalışmalar yapılmaya başlanmış, fakat bu yapılan programların daha da geliştirilmesi
gerekmektedir.Özellikle Türkçe-İngilizce çeviri konusunda büyük boşluk vardır.
İngilizce öğrenme konusu, zamanımızın en önemli konusudur. İngilizceyi yeterli seviyede öğrenmek
çok çaba gerektirir ve çok masraf ister. Öğrenilen ingilizce için yurdumuzda yeterli uygulama ve pratik yapma
olanağı olmadığından (Avrupa ülkelerinde bu sorun yoktur,dillerinin benzerliği , eğitim ve ortak yaşam dolayısıyla )
öğrendiğimiz ingilizceyi canlı tutmak çok zordur, ve unutulmaktadır. Yapılacak çeviri programları ilerde
bize bu imkanı sağlayacaktır.
Program yapımı çok emek , özverili çalışma ve uzun zaman gerektirir. Maalesef yurdumuzda programcılarımız
maddi ve manevi yeterli destek alamadığından çeviri konusunda çalışmalar ağır gitmektedir.

Turing programı ücretsiz bir yazılımdır.Ticari olmayan amaçlarla çoğaltılması, kullanımı ve dağıtılması serbesttir.
Bu program Temmuz-2003 yılında , ilk defa PC net Bilgisayar Temmuz ayı dergisinde ve CD sinde (turingV3.02)
yer aldı ve kullanıcılara dağıtıldı.Daha sonra kendi sitesinde, ,Temmuz-2004 yılında
paylaşıma açılmış ve daha çok kullanıcının istifadesine sunulmuştur. 2006 yılı içinde program download sayısı
günlük ortalama 4000e çıkmıştır ve internet kullanıcılarının sayısının artmasıyla dowload sayısı gittikçe
artmaktadır. Fakat asıl amacımız çeviri programının , kısa zamanda yeterli düzeye gelmesini sağlamak ve
kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermesidir.

Turing programı özellikle ingilizceye yeni başlayanlar ve az ingilizce bilenler için hazırlanmıştır, ve
geliştirilmektedir. Kullanıcılar programın hızla geliştirilmesini ve yeterli düzeyde çeviri yapmasını görmek istemektedir.
Turing programının yapımcısı ,
Ben bir amatör programcıyım ,kimya mühendisiyim ve bir işyerinde çalışıyorum .Hobi olarak bu çeviri programını
geliştiriyorum. Maalesef ,bilindiği gibi amatör programcılar, özellikle bir işyerinde çalışanlar için en zor şey ,
program için zaman ayırmaktır. Gerçekte İyi bir çeviri programı yapmak çok zaman alır ve bir ekip çalışması gerektirir.

• Beğen
Tepkiler: tubaa0707, Mustafa Furkan, sadoka ve 1 kişi daha

sendemin

Üye
çok güzelmiş teşekkürler

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Ben Teşekkür Ederim.

jetahmet

jetahmet

Üye
java yokmu

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Yok :s

cherry freax

Üye
ben indirdikten sonra açamadım pls yardımcı olurmusunz?*

marık

Üye
TŞK

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Konu dışı ve anlamsız mesaj yerine , Türkçe ve anlaşılabilir mesajlar yazalım lütfen...

yamore92

Üye
bu prog wistaya uyarmı abicim yardmcı olun pleaseee

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Programın sayfasında XP haricinde diğer Windows tabanlı sistemlerde denenmediği yazıyor.Deneyebilirsiniz.

cilingir35

Üye
Eskiden kullandıklarımdan daha güzel... Emeklerinize sağlık; teşekkür ediyorum...

stylex12

Üye
dizi sıralması hatası verıyorr

emir253

Üye
beyler ben ingilizce sayıları türkçeye verıme programı arıyorum boyle bi program varmıdır?? binli sayıların turkçesi

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Bilinmiyor :)

ingilizceceviri

Üye
Sayıları otomatik yazıya çevirme işlemini bu sayfadan yapabilirsin sonrasında sayfasından Türkçe'ye çevirebilirsin.

typerr1982

typerr1982

Üye
güzel kullanışlı

SHS

SHS

Üye
:tşk:

yokolucu

Üye
Webden metin çevirisi yapan arayanlar ne kullanabilir?
Web tabanlı çeviri sitesi arayanlar için önerebileceğim kaynak şu olacaktır aslında sadece ingilizce türkçe cümle çeviri yapmıyor 52 dil kullanıyo ingilizce türkçe cümle çeviri