Türk Hacker Tutuklandı :s

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
Türk Hacker Tutuklandı :s
Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğrencisi Cumhur Onat'ın Türkiye'nin önemli haber sitelerinden İnternethaber'i hacklemesi internet ve medya dünyasına bomba gibi düştü.

Siteler bilgisayar korsanının yakalanmasını ve tutuklanmasını saniye saniye nefes kesen bir operasyonla izledi. Herkes bu gencin nasıl olup ta internethaber'i kısa süreliğine de olsa ele geçirdiğini konuştu.

İnternet ve medya dünyasınını şaşırtan Cumhur Onat'ın bu saldırısı sadece sanal dünyada kalmadı. Telvizyonlar da bu olayı ekranlarına taşıdı. İnternethaber'in hacklenmesi Show TV Ana Haber'e de konu oldu. Defne Samyeli'nin sunduğu Ana Haber bu hackleme olayını ekranlara yansıttı.

Show TV Ankara'da nefes kesen operasyonu baştan sona okurlarına aktardı. Show TV, bilgisayar korsanı Cumhur Onat ve babasının görüşlerinin yanı sıra İnterhethaber'in imtiyaz sahibi Hadi Özışık'ın görüşlerini yayımladı.

Bilgisayar dehası cezaevinde diyen Show Haber 19 yaşında site çökerten hacker nasıl yakalandı? alt yazısıyla haberi seyircilerine sundu.

evet hack dünyasıyla ilgili olanlar bu cocuğu tanır.Kendisi daha öncde XSS acığı ile eksisözlüğü hacklemişti.Şimdiki vukuatı ise internethaber.Fakat bu kez pacayı kurtaramadı.tabi neden proxy kullanmadı veya int.cafeden yapmadı onuda bilemiyorum.Ayrıca hack dünyasında kendi adınıda kullanmak gerzeklik biraz
Bu seferki yöntemi biraz lamerce geldi bana.Fake mail ile domaine sızmıs.Neyse öle yada böle savcılık affetmez öper tabi
Benim şaşırdığım nokta ise Türkiye'de bilişim sucunun işleve gecmesi..Hergün yüzlerce site iniyor fakat hiçbişey olmuyor.kanun sadece büyük sitelerdemi işe yarıyor?
Üzüldüğüm nokta ise cocuğun ODTÜde okuması ve ceza alması durumunda öğrenimine devam edememe durumunun söz konusu olması.Neyse yazık oldu cumhura...

abuvice

abuvice

Üye
Hackerlere gıcık oluyorum!

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
2. Mahkemede beraat eder..

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(ChavRash &#064; Dec 24 2005, 12&#58;07 AM) [post=235419]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
2. Mahkemede beraat eder..
[/b][/quote]

açıkçası banada öle geliyo... çünkü Türkiye&#39;de bilişim sucları falan pek sallanmıyor..
yalnız cocuk iyi karizma yaptı tv ye fln cıktı vaybee kızlar falan peşinden kosar bunun

Caine

Caine

Üye
yanlış değilsem. hacklediği sitenin sahabı çocukdan şikayetçi olmamış. adamı konuşmasını izledim. ailesi çok temiz ve gayet düzgün insanlar ve çocukda türkiye beyin olimpiyatları 2.si ve çok iyi bir üniversitede ve geleceği parlak diyordu. affettim dediğini duydum. inşallah çocuk bundan bir ders alırda biraz akıllanıp önce derslerini geçer ama her ne olursa olsun helal olsun diyeceğim de bu çocugun yaptıkları enayilik yaw bilerek mi kendini yakalattı bilmem ama bu işi yapan birinin böyle bir açığı vermesi imkansız

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Caine kardeş adamın şikayetçi olmadığı doğru ama kamu davasından girdi içeri. Bu mahkemelerde de genellikle 2. duruşmada beraat eder.

slayer

Üye
Bu çocuk sırf karizma yapmak ve arkadaşlarına ispatlamak için yakalanmıştır...
Bi de niye türk siteler_???

Caine

Caine

Üye
chavrash kardeşim adam kamudanda içeri girse diğer adam şikayetçi olsa bile çocuk bir karizma yapip en fazla 1 hafta sonra çıkacakk. burası çook garip bir ülke ne diyelim ki. hem avrupada ilkkez korsanlık suçundan tutuklanan kişiler serbest bırakılır (tabi daha büyük bir suç işlemedikçe) ve göz hapsine alınırlar. acaba bu bizim ülkedede uygulanıyor mu?

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Ceza almaz..

delimakina

Üye
ayakta alkış

dark_akhyls

Üye
elemanı tebrik ediyom karizma puanı tawan yaptı arkadaşın... ne diyim yakışır...

S1FR3K1R1C1

Üye
<div class='quotetop'>(abuvice &#064; Dec 23 2005, 11&#58;48 PM) [post=235401]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Hackerlere gıcık oluyorum&#33;
[/b][/quote]abucive ß@ßacan Neden Gıcık Oluyorsun Hackerler&#39;e ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...