Türk Gençliği Mulaka Okuyun ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

folter

Üye
erciyesli kardeşim kitap önerilerin için teşekkürler.aydoğan vatandaşın kitabını aldım.okumaya başladım.

erciyesli

Üye
Originally posted by midnight+Jul 8 2005, 03:49 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(midnight &#064; Jul 8 2005, 03:49 AM)</div><div class='quotemain'>Erciyesli kardeşim, bu kitabı daha ilk çıktığında okumuştum, ayrıca burada tanıttığın için teşekkürler, gerçekten de her Türk&#39;ün okuması gereken bir kitap,vatanını seven ve doğuştan asker olan bilinçli gençlerimiz varken bu ülkede terör ve onun tohumları yeşeremeyecektir..
Şehidlerimizi unutmadık,unutturmayacağız.. 8)
[post=105468]Quoted post[/post]​
[/b]

teşekkürler kardeş doğru söylüyorsun

<!--QuoteBegin-folter
@Jul 8 2005, 08:32 AM
erciyesli kardeşim kitap önerilerin için teşekkürler.aydoğan vatandaşın kitabını aldım.okumaya başladım.
[post=105476]Quoted post[/post]​
[/quote]

güzel folder neler döndüğünü göreceksin

İbo Bey

Üye
Erciyesli arkadaşım verdiğin bilgiler ve kitap tavsiyelerin için çok teşekkürler&#33; En kısa zamanda o kitapları okuyacağım. Umarım bu mesajları okuyan herkese biraz olsun uyanmak nasip olur ;;)

EXCOBAR

Üye
Erciyesili kardeşim askeri konularla bu kadar çok ilgileniyorsan Jandarma Genel Komutanı Orgenereal Eşref Bitlis&#39;i ve onu kimlerin öldürdüğü hakkında bir bilgin var mı?

schweppes

Üye
erciyesli ;
neden ağlattın şimdi sen beni

şahanesin
gözlerinden öperim
allah sanada nasip etsin inşallah

erciyesli

Üye
Originally posted by EXCOBAR+Jul 8 2005, 11:07 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(EXCOBAR &#064; Jul 8 2005, 11:07 AM)</div><div class='quotemain'>Erciyesili kardeşim askeri konularla bu kadar çok ilgileniyorsan Jandarma Genel Komutanı Orgenereal Eşref Bitlis&#39;i ve onu kimlerin öldürdüğü hakkında bir bilgin var mı?

[post=105543]Quoted post[/post]​
[/b]

var sevgili kardeşim tabiki eşref paşa....vatanını seven vatanın bölünmemesi için yani doğuda biraz olsun çalışmak için genel kurmay başkanı Orgeneral Doğan GÜREŞ&#39;İN(efsane paşa RESMİ AŞAĞIDA) yanına çıkar ve şunları der.....
"komutanım...izmire gidecektim sözüm vardı....ama kusura bakmayın.doğuya gidip çalışmam lazım...GÜREŞ:"aman paşam söz verdiniz"...der..ben doğudaki işleri halledeceğim der....ve uçağına biner uçağı diyabakırda düşer...

düşme sebebi:Eşref paşa diyarbakıra gitmeden bir hafta önce MGK toplantısında şu sözleri söyler :"Kesinlikle ama kesinlikle,teröristlere yardım eden ABD ve avrupalılara karşı suriye,iran ve ırak ile işbirliği yapıp avrupalıları ve ABD&#39;yi susturmak İslam dünyasıyla birleşmek gerektiğini söyler.." bununüzerine bunları öğrenen(nasıl öğrendi ?) CIA yada Mossad uçağı sabote eder ve uçak düşürülür....Uçak kaza yaptı derler...kaza sebebine bakıldığında uçağın buzlu piste inip düştüğünü söylerler....ama araştırmalar yapılınca düşen uçağın indiği kısımda kesinlikle buzlanma olmadığı açığa çıkar

Orgeneral Doğan güreş
1990-1994 Genel Kur. Bşk.

<!--QuoteBegin-schweppes
@Jul 8 2005, 11:11 AM
erciyesli ;
neden ağlattın şimdi sen beni

şahanesin
gözlerinden öperim
allah sanada nasip etsin inşallah
[post=105545]Quoted post[/post]​
[/quote]

AMİN ASTEĞMEN&#39;İM teşekkürler ...ağlama .... SENDE YAŞADIN BUNLARI....

UndeRqRo.uNd

Üye
    Konu Sahibi
bu kadar ilqi qösterilmesine sevindim inşallah qideceği yerler ulaşmıştır, erciyesli yazıların için teş.

FrontmaN

FrontmaN

Üye
Erciyesli kardeşim bu tanıtımlar için sana ne kadar teşekkür etsek azdır.

erciyesli

Üye
sağolun görevimiz

erciyesli

Üye
Osman PAMUKOĞLUNUN hakkari dağ komando tugayında görevli olup şehit olan subay,astsubay,uzman, ve erbaşlar için yaptırdığı anıt.....

ve işte onların künyeleri

oraya geziye giden bir arkadaşın izlenimleriii....

Adları ile güneşi yükseltenler

Hakkari nin denizden yüksekliği 1.720 metre.
Kent merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Dağ ve Komando Tugayı nın bulunduğu yer
ise "2.200 metre."
"Kartal yuvası" gibi.
Tugayda bir anıt var:
"Adları ile güneşi yükseltenler anıtı."

Anıtın tepesinde bayrak dalgalanıyor.
Özel olarak yapılmış, dev bir bayrak.
Anıtın aşağılarında bir askeri konvoy görüyoruz.
Mehmetçik, operasyondan dönüyor.

Anıtta "1.233 taş" var.
Biz gidince "2 taş daha" eklendi.
Geçen gün şehit düşen üsteğmen ile asteğmenin adlarının yazılı olduğu 2 taş.
Ve her taşın başında birer çam fidanı.

Bir yanda "Ey bu toprak için toprağa düşmüş asker" yazısı okunuyor.
Bir yanda "Ne mutlu Türk üm diyene."
Rüzgar püfür püfür şehitliği yalıyor.
Sonra karanlık basıyor.
Gecenin karanlığı, şehitliğin örtüsü oluyor.

1976 Bartın doğumlu, Satılmış oğlu Adem Geniş 14.11.1997 de Çukurca-Çocuktepe de
şehit düştü.
Gümüşhaneli Hasan oğlu Murat Akçay 08.11.1997 de Yeşilöz-Elçintepe de.
Aksaraylı Cumali Çağlar...
Tokatlı Dursun Okçu...
Trabzonlu Cemil Küçük...Ankaralı Hakan Ülgen...
Hakkarili, 74/4 tertip, jandarma er Halil Tatlı...
Çamlıhemşinli Ömer Aktuğ...
Hepsi de yaşamlarının ilkbaharında, bir gül bahçesine girercesine, bu topraklar
için toprağın altına giren askerler.

Aksaraylı Süleyman Duru 01.04.1991 de, Şemdinli de şehit.
İstanbullu Ümit Ucan 17.08.1991 de şehit.
Adıyamanlı Abdurrahman Eraslan, Çukurca da şehit.

Ey Diyarbakır ı, Van ı, Hakkari yi gezen "insan hakları savunucuları."
Ey "bu bölgeleri" dolaşan yabancı büyükelçiler, AB yetkilileri.
"Adları ile güneşi yükseltenler anıtı"nda sizleri aradık.
Hiçbirinizi göremedik.
Zaten Hakkari dağlarında şehit düşen 1.235 fidan sizin umurunuzda bile değil.

Hakkari de bayrağın gölgesinde, 1.235 yiğit ilgi bekliyor.
Nur içinde yatsınlar.

İbo Bey

Üye
Mekanları cennet olsun&#33; Allah ailelerine sabır versin&#33; :(

Legend_Come_Back

Üye
bu kitap beni zaman zaman ağlattı zaman öfkelendirdi zaman zaman coşturdu. arkadaşlar gerçekleri okumak vatan sevgisini ne olduğunu birkez daha görmek istiyorsanız bu kitabu mutlakı okuyun.

FrontmaN

FrontmaN

Üye
Herkese ders olsun.Artık geleceğe daha aydınlık bakabiliyoruz

İbo Bey

Üye
Originally posted by endoplazmix_550@Jul 9 2005, 01:46 PM
Herkese ders olsun.Artık geleceğe daha aydınlık bakabiliyoruz
[post=106658]Quoted post[/post]​
En azından bizler :rolleyes:

EXCOBAR

Üye
Erciyesli kardeşim,tam tahmin ettiğim gibi yanlı araştırmaları okumuş bu kanıya varmışın&#33;Senin efsane dediğin zat(ki ismini kullanıpta klavye tuşlarımı lekelemek istemiyorum) askeri olarak yaş itibariyle tanıdığım en büyük vatansever olan Orgeneral Eşref Bitlis &#39;in ölümüne birinci dereceden sebep olmuştur.Eşref Bitlis,birincisi; ABD&#39;nin Güneydoğu&#39;daki Çekiç Güç &#39;üne şidetle karşı çıkan bir paşaydı.Ve bunu bazıları gibi sinerek değil açık ve seçik bir şekilde her fırsatta dile getiriyordu.İkincisi Yalnızca ABD&#39;nin değil diğer sömürgeci devletlerinde ajanlarının GüneyDoğu&#39;da dolaşarak orayı kirletmesini kesin bir şekilde engellemişti.Biraz araştırırsanız,paşamın bunları yaptığı dönemde Güneydoğu&#39;daki çatışmalar kayda değer bir şekilde durdu.Üçüncüsü bizzat kendisinin bilgi dahilinde Jandarma İstihbarat Teşikilatı&#39;nı (JİTEM) önceden güvendiği Binbaşı Cem Ersever&#39;e kurdurttu.Kendi döneminde Jitem hiçte bu kadar başıboş,astığım astık,kestiğim kestik değildi.Üçüncüsü,ta o zamanlar Amerika&#39;nın Doğu planını tahmin etmiş ve ilerde oluşabilecek bir Kürt Devletini engellemek için Barzani ile Talabani&#39;yle o zamanlar görüşen tek üst düzey komutan olmuştu.Amacı her ikisinide Saddam Hüseyin&#39;le barıştırmak ve Irak&#39;ın ülke bütünlüğünü korumaya yardımcı olmaktı.Bu sayede çok zekice bir planla PKK&#39;yı bizzat Saddam Hüseyin&#39;e devredip kökünü kazıyacaktı.Katledildiği gün Diyarbakır&#39;a gidecek ve ordan Kuzey Irak&#39;a geçip görüşmelerine devam edecekti.İşte tüm bunları gerçekleştiren Paşam belgelerle kanıtlanmış olarak bakın nasıl öldürüldü:ABD&#39;nin Türkiye&#39;deki en bilinen CIA ajanı Tansu Çiller hanfendi&#39;ye o zamanlar ABD Adana başkonslosu olan bir bayan(ki kendileri ABD&#39;nin Ortadoğu Temsilcisiydi,tabiki resmi değil&#33;)aracılığıyla Eşref Paşa&#39;nın öldürülmesi emri iletildi.Kendi özel örgütü olan Çiller hemen adamı (sözüm ona vatansever)Abdullah Çatlı&#39;ya emir verdi.İçerde adamı olan Çatlı hemen harekete geçerek Binbaşı Cem Ersever&#39;e emri iletti.Olay günü Pilot kıyafeti içinde Paşa&#39;mın uçağına özel kumandalı bir bomba koyan Cem Ersever uçak havadayken motor ksmını bomba ile tahrip etti.Yalpalanan uçakta, kalkıştan 5 dakka sonra düştü.Paşamızla birlikte 3 subay ve bir astsubaymız şehit olmuştur.Olaydan hemen sonra yaklaşık yarımsaat sonra senin efsane diye nitelendirdiğin ve ABD&#39;nin kuklası olan Doğan Güreş açıklama yaparak olayın buzlanmadan kaynaklanan bir kaza olduğunu ve bir suikast olmadığını söyleyen adamdır.Daha hiçbir araştırma yapılmadan.Ve o paşa daha sonra şehit olan pilot yüzbaşımızın bacısının tüm araştırmalarını kösteklemiş ve bununlada yetinmemiş Paşamız gibi Çekiç Güç&#39;ün varlığına karşı çıkan subayların çoğunu ya emekli etmiş yada sürmüştür.İşte senin efsane paşan&#33;Daha bitmedi.Paşamızın bir zamanlar güvendiği adamlardan olan ve daha sonra onun katili olan Binbaşı Ersever olaydan sadece 2 ay sonra pişmanlık duymuş ve olayaları bir gazateciye gizli gizi anlatmaya başlamıştır.Bunu öğrenen Çiller hemen adamı Abdullah Çatlı&#39;yı görevlendirmiştir.Abdullah Çatlı Cem Ersever&#39;i, onun sağ kolu olan bir PKK itirafçısını ve onun sevgilisini başbakanlık holigonunda işkencelerle öldürmüş ve cesetlerini Ankara&#39;nın 3 ayrı yerine bırakmıştır.Lütfen biraz araştırın,duyduklarınızla kimilerini milliyetçi kimilerini bölücü yapmak çok kolay&#33;Güneydoğu bugün kaynıyorsa bu suçu öncelikle filmin başına dönüp o bölgede yabancı devlet ajanlarının cirit atmasına izin veren ülke yetkililerinde arayın.Birine vatan haini demeden önce bu ülkenin bu durumda olmasının sebebini ne kadar araştırıp ne kadar okuduğunuzu düşünün?&#33;Ve lütfen OKUYUN&#33;

erciyesli

Üye
EXCOBAR, kardeş yanlı yazmışsın demişsin olayı.....

Birincisi....Bana piyasada yan tutmayan bir kitap ismi ver öpüp alnıma koyacağım........benher türlü kitapdan ,gazetelerden faydalanarak ve bu konualrda bilgisi olan arkadaşlarla danışıp bir kanıya varıyorum....

ikincisi

Eşref Paşa&#39;nın vatanını seven, görevine sadık bir Jandarma Genel Komutanı olduğunu söylemeyen onu tanımamıştır zaten....

üçüncüsü

Orgeneral Doğan GÜREŞ&#39;e iyi deme sebebim şudur....

"Kendisi terör zamanı aşırı batı yanlısı olan bir başbakan vardı ismini vermiyorum....Onun yüzünden iran da bir kamp&#39;a girilmemiştir....Bunu bilen bilir..ve o kamptaki teröristler bir çok cana kıymışlardır...
Orgeneral GÜREŞ yukarıda da bahsettiğin gibi çekiç Güç helikopterlerini bizzat terörislere yardım ettiğini gören Jandarma Asayiş Komutanı Korgeneral Hasan KUNDAKÇI ve Hakkari Dağ Komando ve Güvenlik Komutanı Tuğgeneral Osman PAMUKOĞLU&#39;nun subayları bizzat görmüş ve bunu Genel Kurmaya ve MGK&#39;ya rapor etmişlerdir.Üstelik atılan erzakalrı askerler önceden ulaşıp içindeki yiyecekleri bile yazmışlar ve oraya erzakları almaya çalışan teröristlerle çatışmaya girmişlerdir...MGK toplantısında yumruğunu masaya vurarak ortalığı gümleten paşa "görülen ABD uçak ve helikopterleri indirilecektir " emrini verir.Daha sonra dönem başbakanı Genel Kurmay başkanı Org. Doğan GÜREŞ&#39;e yalvararak "aman paşam ne olur emrinizi geri alın yoksa mahvoluruz" der"....buradan bir şeyler çıkar artık.

ayrıca Orgeneral Doğan Güreş&#39;e kötü bir paşa olsa ( benim görüşüm ) suikast girşiminde bulunmazlardı...

şimdi sen batı kuklası demişsin açıkla bakalım....&#33; nasıl oluyor....bu da senin çok çok yanlı yazılar okuduğunu gösterir.

Dördüncüsü

JİTEM tamamiyle devletin haberi dışında kurulmuş (yani devlet derken kastım eşref paşa).JİTEM&#39;İ kuranın eşref paşa olduğu fikri tamamiyle kendi fikrin.öyle olsaydı.onu bir binbaşıya kurdurmazdı.görüş açısı daha geniş birine kurdurudu.Albay Tuğgeneral gibi...ve JİTEM yaptıkları halen davaları sürmekte jitem kaçakcılıkla vs. uğraştı tamamiyle ve içinden devletin tetikçisi çıktı.&#33;böyle şeyleri eşref paşa yaptırmıştır diye bir şeyler gelebilir insanların aklına&#33;
Jitem&#39;in kendi zamanında asıp kesen bir komutanlık olduğunu kimse bilemez.

Beşincisi

Eşref Paşanın doğu olaylarını anlayıp barzani ile falan görüştü demişsin...sen acaba bunu hangi kitapdan yazdın bakalım nasıl yanlı bir kitap mı değil mi&#33;

Altıncısı

Eşref paşanın şehit edildiğine hemikiriz.bir kere eşref paşa uçak kalktıktan 5 dakika sonra (ankaradan kalktıktan 5 dk. sonra) diyarbakıra varmış mı ki düşsün. uçak diyarbakır pistine düştü.&#33;&#33;&#33;
eşref paşanın şehit edildiğine dair 2 seçenek var.ya öldü ya öldürüldü.sen nereden aldıysan o şekilde öldürüldü diyorsun(bombayla yani).ben de belgeli haileyle söylüyorum.uçağın iki tane uçak tarafıdnan sürekli taciz edildiğinden bahsediliyor.
peki cem ersevere kurdurdu diyorsunda ve bu zamanda astım astım kestim kestim olaylar olmadı diyorsunda bu nasıl oluyor. hemde öldüren cem ersever olduğu iddia ediliyor.kısacası öldüren batı yani eşref paşanın doğu ile anlaşma sağlaması ben de yukarıda ki yazımda bu şekilde anlatıım yani batı dan emir geldiğinden bahsettim(sadece hikayeler farklı) onun şehit ediliş şeklini açıklayan yok yanlı yazalar iyi kötü istihbaratlarına göre yazıyorlar sen benim dediğim,bende benim dediğim doğru diyoruz&#33;&#33;&#33; yanlışmıyım.

Doğan güreş&#39;in o anda çıkıp medyaya öldürüldü demesi kendininde sonu olmaz mı?
mesela.1. Ordu komutanı Hurşit TOLON abd&#39;yi tehditkar açıklamaları vardı halbuki kendisi başkomutan olacak bir kimse ama ne oldu bu ağustos emekli ediliyor&#33;&#33;&#33;

yedincisi

cem ersever bir kere o röportajalrı soner yalçına yaptı hatta kimliğini bile yolladı.biliyoruz o kitabı.ama o jitem de dönenleri anlatmak için ona başvurdu ve kendisindeki sırları anlatmak için.o kitapda da eşref paşandan bahsettiğini yani bana öldür emrinin geldiğini ben hiç mi hiç hatırlamıyorum&#33;

SON OALRAK GERÇKETEN SEN BENDEN DE YANLI OKUMUŞSUN DIŞARIDAN TARAFSIZ OKUYAN BİRİ BUNU GERÇKTEN ANLAR.YANİ AÇIKCASI BİRAZ BU KONUYLA İLGİLİ İÇİNDEKİ BAZI DÜŞMANLIKLARI DIŞINA VURMUŞSUN LÜTFENS ENDE DİKKATLİ OKU&#33;&#33;&#33; AÇIĞIMI BUL ONA GÖRE CEVAP YAZ&#33;&#33;&#33;

EXCOBAR

Üye
Birincisi; Bu konuda haklısın.Ancak benim kastım farklı görüşlerdeki kitapları okumaktır ki sen bunu yaptığını zaten söylüyorsun.

İkincisi;Buna bende katılıyorum.

Üçüncüsü;Madem durum senin anlattığın gibi o halde bu vatansever genelkurmayımız doğal olarak bu çıkışı yapan başbakandan nefret edecektir ve onun bir hain olduğuna kanaat getirecektir.Peki neden bizzat o başbabakan tarafından görev süresi 1 yıl daha uzatılıyor.Yoksa bitiremedkleri bir satış mı var&#33;Ve madem bu general başbakanla ters düşüyor,o halde neden onun partisinden ilk seçime milletvekili oldu.Yoksa satış sivil hayattada mı sürecekti&#33;&#33;&#33;

Suikast sadece vatanseverlere yapılmaz&#33;

Dördüncüsü;Benim devlet derken kastım her zaman meclis olmuştur.Bu şekilde düşünürsek EVET devletten habersiz kuruldu Jitem.Ancak Jitem&#39;in kurulması Eşref paşa&#39;nın bilgisi dahilinde olmuştur.Tamamen Cem Ersever&#39;e kurdurtmadı.Ancak en başlarda Ersever orda söz sahibiydi.Jitem&#39;in şu anki halinden kesinlikle Eşref paşa sorumlu tutulamaz.Çünkü bu halde olduğunu görmeye bile ömrü yetmedi.İlk kuruluş zamanlarında gerçek misyonunda hareket etmesi için çaba sarfetmiştir.

Beşincisi;En altta kaynağımı yazıyorum.Bu kitapta yazılan olaylar bizzat ordu içinden gelen belgeler ile kanıtlanmıştır.

Altıncısı;Sen eğer bu kadar araştırma yapan biri isen uçağın Diyarbakır&#39;a değil Ankara (yanlış hatırlamıyorsam Etimesgut) PTT merkezinin bahçesine düşmüştür.Bunda kanıt göstermeme gerek yok.Çünkü kitabın kapağında fotoğraf var&#33;Taciz edilme olayına gelince,evet belgeli bir şekilde bende taciz edildiğini söyleyebilirim.Ancak ölümünden yanlış hatırlamıyorsam 1 yada 2 hafta önce Çekiç Güç uçakları ile taciz edilmiştir.Paşamız o an helikopterle kuzey ırak&#39;a gidiyordu.Ordaki liderlerle görüşmeye&#33;
Öldüren ABD bunda hemfikiriz.Ancak burdaki taşeronları konusunda hemfikir değiliz. Biraz daha araştır...

O an Doğan Güreş&#39;in medyaya çıkması pek önemli değil.Esas önemli olan o andan sonra Paşa&#39;mın katledilişinde rol oynayanları ortaya çıkartması idi.Ancak o bunun yerine onun beyin takımının ayağını kaydırmayı tercih etti&#33;

yedincisi;Lütfen bu kadar iyimser olma&#33;Eğer Soner Yalçın Öldüren insanları deşifre etseydi şu an hayatta olabilir miydi?Hem de diğer tetikçi hala yaşıyorken(Abdullah Çatlı)...

Son olarak,benim bazı konularda yanlı yazdığım olabilir.Düşmanlıktan bahsediyorsan kanımın son damlası ülkemi bu şekilde ABD uşağı haline getirenlerden hesap sormadan akmayacak&#33;Bişey daha var ismini verdiğim kitapta tüm belgeler mevcut ve bu suikast ile ilgili piyasada 2 kitap var biri bu; diğeride Cüneyt Özdemiroğlu&#39;nun kitabı.Onu okumak daha nasip olmadı.

Kitap:Eşref Bitlis Suikastı Belgelerle
yazan :Adnan Akfırat
Yayımevi:Kaynak yayınları

Önemli Not: Kitap şu an elimde değil.Araştırma yapan bir arkadaşıma ödünç verdim. O yüzden yer ve zaman konularında tam emin konuşamıyorum.Umarım anlayış gösterirsin.Ancak o kitabı Her Türk gencinin edinmesi gerektiğinden sen aldığında teyit edersin.

delimakina

Üye
ben gidecem asker olacam pekde güsel asker olacam nede güsel asker olacam

iceboy

iceboy

Üye
Originally posted by delimakina35@Jul 10 2005, 04:35 PM
ben gidecem asker olacam pekde güsel asker olacam nede güsel asker olacam
[post=107552]Quoted post[/post]​

Bende bak simdi gulecem pekde gusel gulecem, nede gusel gulecem.
Yasasin askerlik...

folter

Üye
:vur:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt