Türkiye, Suriye'yi Bombaladı !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
haltie

haltie

Üye
Türkiye değil dünyada bütün ülkeler muhaliflere destek veriyor (iran rusya çin pkk hariç)

Çünkü demokrasi yok mesela ülkeyi rum asıllı insanların yönettiğini düşün ( suriye şii ler tarafından yönetiliyor ve azınlık )

Çok video vardır suriyeli askerler namazla dalga geçer camii basar vs bu ülkenin yüzde 70 i için çok değerli onlar ve insanlar isyan ediyor artık.Arap baharı olan ülkelere dikkat et hiç bir yönetim halkını yansıtmaz temsil etmez.

Suriyedeki muhalifler terörist değil o ülkenin gerçek sahibidir.

Tezkere çıkmasına karşı olanlar şunu bilsin özü şu bir daha saldırı olursa Turkiye kendinı korumak için saldıracaktir sen soyle ne yapalım murat onlar bomba atsın biz izleyelim mi ? Tezkere saldırı iznidir ana maksadı caydirmaktir.

Sen şunu bil pkk ile muhalifler çok farklıdır suriyedeki iyi güçlü bir yönetim pkkya darbe vurur ve onların kürdistan hayaline bir engel olur böyle düşünmek lazım

greenmile

greenmile

Üye
bende ne diyorum bundan 3-5 yıl öncesinde suriye de demokrasi mi vardı? O zamanlar neden suriye rejiminin 1 numaralı dostuyduk? Burda bariz bi çelişki var.

Şimdi sen muhalifler suriyenin gerçek sahibidir dersen bugün bi pkklı da çıkar derki g.doğununda gerçek sahibi kürtlerdir der bu olmaz amaç kardeşce yaşamak mı değil mi?Bunu tartışmalıyız suriyede illa bir rejim değişikliği olacaksa bu kansız olmalı.Evet suriyeli askerlerinin yaptıklarının farkındayım ama şu bir gerçek ki muhalif kesimin yaptığı da ortadadır,onların ki de son derece vahimdir.

Suriyenin tacizlerinin sebebi bizim muhaliflere yardımlarımızdır.Silah yardımı vs de yapıyoruz diye düşünüyorum.Sen muhalif olarak görüyorsun ama suriyede muhalifleri terörist olarak ilan edenler de var.Nitekim yıllardır bir sorun yokken yaşayıp böyle bir olay patlak veriyor.

Bir örnek verdim aynı şey türkiyede olsa sende biliyorsun ki bu ülkede mevcut hükümeti sevmeyen onlarca insanın da olduğu bir gerçek.Seçimlere inanmadıklarını,şaibe karıştığını vs vs düşünseler ve muhalif iktidar kavgası toplumsal boyutlara karışsa biz hangi konumda olmalıyız?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
oncelikle yeni bir haber vererek konuya dahil olayim; sabah 6:45 sularinda başlayan topcu ateşi neticesinde 34 suruyeli asker öldü.

Konuya gelirsek suriye'deki olaylarin en başina donersek daha iyi yorum yapabiliriz. Suriyeli halk ayaklanmasinda taşkinlik,yagmalama gibi olaylar yaşanmadi. Onbinlerce kişilik topluluklar meydanlarda gayet medeni bir şekilde mevcut yonetimi protesto ettiler. Yonetim topluluklari dagitmak icin orantisiz guc kullaninca bugune ulaşan olaylar gelişmeye başladi.

Suriyedeki muhaliflere Türkiye'nin destek vermesiyle suriyenin pkkya destek vermesi birbiriyle karşilaştirilamaz politikalardir. Kaldi ki bu olaylar başlayana kadar suriye yonetimi de pkkyi terör orgutu listesinde degerlendiriyordu. Pkk hala bir teror orgutudur fakat suriyeli muhalifleri terorist olarak degerlendirirsek demokrasinin ruhuna ihanet olmuş oluruz.

• Beğen
Tepkiler: haltie
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
/greenmile sen hiç arkadaşlarınla tartışıp küsmedin mi?

haltie

haltie

Üye
Suriye ile ne zaman dost olduk bir ülke ile görüşmek onunla dost olunduğu anlamına gelmez,iranla görüşüyoruz ama en büyük düşman iran mesela.

Pkk ile kürdü ayır bir kere murat:) pkk ülke genelinde % 3 tarafından desteklenir belli bölgelerde sehirlerde % 30 %40 olur yani bir bölgeyi bile temsil edecek çoğunluğu yok kaldı ki muhalifler ile pkk yı karşılastirmak çok ayrı,bir incele suriye yönetimi halkının yüzde kaçını temsil ediyor aslında senin dediğine geliyor orda ülkeyi pkk temsil ediyor yönetiyor.normal halk subay olamıyor secilemiyor kamu dairelernde çalışamıyor istisnalar vardır ama geneli böyledir.yani verdiğin ornek doğru ama tam tersidir.

Suriye pkk ya direkt destek veren bir ülkedir pkk nın iki numaralı adamı suriyelidir(fehman hüseyin bahoz erdal) pkk o yüzden esad kalsın istiyor bdp o yüzden karşı çıkıyor

Konu başında dedim ben hiç pkk ile aynı görüşte olmadım yine olmam :)

haltie

haltie

Üye
oncelikle yeni bir haber vererek konuya dahil olayim; sabah 6:45 sularinda başlayan topcu ateşi neticesinde 34 suruyeli asker öldü.

Konuya gelirsek suriye'deki olaylarin en başina donersek daha iyi yorum yapabiliriz. Suriyeli halk ayaklanmasinda taşkinlik,yagmalama gibi olaylar yaşanmadi. Onbinlerce kişilik topluluklar meydanlarda gayet medeni bir şekilde mevcut yonetimi protesto ettiler. Yonetim topluluklari dagitmak icin orantisiz guc kullaninca bugune ulaşan olaylar gelişmeye başladi.

Suriyedeki muhaliflere Türkiye'nin destek vermesiyle suriyenin pkkya destek vermesi birbiriyle karşilaştirilamaz politikalardir. Kaldi ki bu olaylar başlayana kadar suriye yonetimi de pkkyi terör orgutu listesinde degerlendiriyordu. Pkk hala bir teror orgutudur fakat suriyeli muhalifleri terorist olarak degerlendirirsek demokrasinin ruhuna ihanet olmuş oluruz.

Olayın özeti budur harika:) ve esad hala hergün yüzlerce kadın çocuk öldürüyor buna sessiz kalmak o ülkeyi kendi halinde bırakmak zulme ölüme izin vermek en büyük insanlık suçudur

Mert045

Mert045

Üye
Savaşı kapitalistler planlar,silah tüccarları organize eder,aptallar başlatır,masumlar ölür..!

greenmile

greenmile

Üye
savaşı ne zannediyosun sen bunun ülkeye vercek zararından haberin varmı senın en az yüzbin insan hayatından olur

Ben savas olsun mu dedım? Bakın benı ne muhalıfler ne esad kısacası ne de surıye ılgılendırıyor oradakı ınsanların olumu benı pekte ılgılendırmez ben kendı ınsanıma bakarım.

Yalnız ızledıgımız polıtıka yanlıs ılla bırılerını desteklemek zorunda mıyız? Dunyanın jandarması abd yok mu gırıyor mu surıyeye napıyorsa yapsın heryere gırıyor zaten ılla bır mudahale olacaksa ama adamları kıskırtıp sonra tacıze mahruz kaldıgımız da hadı surıyeye gırelım yok boyle bırsey.

Bırde surıye tarafından gelen topları kesın esad attı demekte dogru olmayabılır,orada gerek muhalıfler gerekse dıs ulkelerın baglantılı oldugu kuvvetlerde var.Belkı muhalıfler attı gelsın turkıye gırsın dıye ? Turkıyenın oraya gırmesı muhalıflerın ısteyecegı bırsey.Gaza gelıpte hadı gıreyım yok oyle bırsey esadı o koltuktan ındırmek Turkıyenın gorevı degıldır.

Bır ornek verdım bugun suudı arabıstanda demokratık degıl gercı demokrasıden ne anladıgınızda onemlı.O zaman oraya da gırılsın kralı gorevden alalım.Illa bı bas kaldırıs mı beklenıyor anlamıyorum.Abd ortalıgı karıstırıyor,sonra acısını bız cekıyoruz.

Ne sımdı ne de sonra boyle sacma sebeplerle savas ıstemıyorum.Daha fazla verecek gencecık ınsanımız yok .

- - - Eklendi - - -

[ENGİN];5327353' Alıntı:
/greenmile sen hiç arkadaşlarınla tartışıp küsmedin mi?

Ne alaka şimdi bu biraz açar mısın demek istediğin şeyi?

- - - Eklendi - - -

Suriye ile ne zaman dost olduk bir ülke ile görüşmek onunla dost olunduğu anlamına gelmez,iranla görüşüyoruz ama en büyük düşman iran mesela.

Pkk ile kürdü ayır bir kere murat:) pkk ülke genelinde % 3 tarafından desteklenir belli bölgelerde sehirlerde % 30 %40 olur yani bir bölgeyi bile temsil edecek çoğunluğu yok kaldı ki muhalifler ile pkk yı karşılastirmak çok ayrı,bir incele suriye yönetimi halkının yüzde kaçını temsil ediyor aslında senin dediğine geliyor orda ülkeyi pkk temsil ediyor yönetiyor.normal halk subay olamıyor secilemiyor kamu dairelernde çalışamıyor istisnalar vardır ama geneli böyledir.yani verdiğin ornek doğru ama tam tersidir.

Suriye pkk ya direkt destek veren bir ülkedir pkk nın iki numaralı adamı suriyelidir(fehman hüseyin bahoz erdal) pkk o yüzden esad kalsın istiyor bdp o yüzden karşı çıkıyor

Konu başında dedim ben hiç pkk ile aynı görüşte olmadım yine olmam :)

Ne zaman mı dost olduk? Atılan ımzaları falan hatırlamıyorsun sanırım bugun elektrıgı bıle bız verıyoruz onlara.Hatta ısraıle karsı ortaktık bı aralar.Bu pkk olayları ıc savas cıkınca mı aklımıza geldı o zamanlar yok muydu boyle bırsey.

Demokrası savasla falan saglanmaz,hadı dıyelım esadı devırdıler.Yerıne gelen adamın demokratık olduguna kım karar verecek? Adım gıbı emınım kı orada en az hatta daha fazla esada destek veren bır toplumda mevcut.

- - - Eklendi - - -

Dıpnot ekleyerek baska bır soru sorayım sızın ıcın barzanı terore destek verıyor mu vermıyor mu?

- - - Eklendi - - -

Olayın özeti budur harika:) ve esad hala hergün yüzlerce kadın çocuk öldürüyor buna sessiz kalmak o ülkeyi kendi halinde bırakmak zulme ölüme izin vermek en büyük insanlık suçudur

Halıt o zaman buyur gıt kurtar surıyedekı kadın ve cocukları askerı operasyonla :)

- - - Eklendi - - -

Iran neden dusman? Abd yuzunden dusman nato fuzelerını abd ıstedı dıye adamlara yonelttık dıye dusman yoksa baska ıkılı anlasmazlıklarımız yok.

Sen abdnın bıze cıddı anlamda dost olduguna mı ınanıyorsun? :)

Dumbledore

Dumbledore

Üye
Suriye ile savaşın tek neticesi binlerce askerimizin evlerine ateş düşmesi olur.Mavi Marmadaki vatandaşlarımız öldüğünde gıkımız çıkmadı.suriye İLE SAVAŞA HAYIR ! Onların mültecilerini kendi vatanımızda misafir ediyoruz.Neler yaptıkları nette bazı haberlerde mevcut.Suriye ile savaşırsak buna sevinenler olacaktır inanın.Savaşı isteyenler gitsin savaşsın.

greenmile

greenmile

Üye
Abd bir şekilde oraya girecek bizi mi sokacak yoksa bizzat kendimi karar verecek işte buna karar veremiyor.

Biz 5 10 pkk belasını çözemezken bide suriyeye gidip demokrasi getireceğiz hey allahım

Dumbledore

Dumbledore

Üye
Son zamanda dış ilişkilerde yapılan bir hata,kendi vatanımızda kendi vatandaşlarımız aç ve işsiz.Biz gidip elin suriyeli adamlarını sokuyor barınma beslenme ihtiyaçlarını karşılayıp birde iş veriyoruz.Üniversite hakkı bile verildi.Kendi askerlerimiz şehit oluyor bir pkk ile baş edemeyip suriyenin işine karışıyoruz hele bir kendi sorunlarına çöz sonra elin işine karış.Haksızsam fikrinizi belirtin.

greenmile

greenmile

Üye
Sonuna kadar haklısın birde üniversite konusunda eğer durumunu belli edecek belgesi yoksa adamın söylediği beyan esas alınacaktı yanlış hatırlamıyorsam kendi ülkende her şey güllük gülistanlık ya bu yetmiyor başka ülkelerede giriyoruz.

haltie

haltie

Üye
Siz şunu destekliyorsunuz o zaman suriye bizim ucagimizi düşürsun şehirlerimize bomba atsın insanlarimiz askerimiz pilotumuz ölsün bizde buradan izleyelim

Çıkan tezkere suriyenin saldırılarına karşılık verme iznidir topyekün bir savaşa girmek değil.

Ordan sana biri bomba attiysa gidip o bombayı atan yeri yerle bir edeceksin şimdi böyle konuşuyorsunuz acaba o bomba atılan kentte yasayan insanlardan biri olsaydınız böyle mi düşünecektiniz.

greenmile

greenmile

Üye
Size bir bilgi vereyim ABD kurulduğu günden bu yana her uluslararası savaşa direk müdahil olmuştur.Ancak ne gariptir ki bu savaşların hiçbiri ABD sınırında yaşanmamıştır.Aslında bazı şeylerin farkında olan kesime çok şey ifade ediyor bu yazdıklarım.

şimdi konumuza gelelim olay uçağın düşmesi ya da bomba atılması değil bunu anlamak gerekiyor.Suriye olayında milletin işine abd gazıyla müdahil olmassak,belirli kesimlere yardım etmessek bizim insanlarımıza zarar gelmez.

Israıl mavı marmarayı batırdı ne yaptın? Teskere mı cıkardın ısraıle gırmek ıcın? Hıcbısey yapamadın hatta ısraıl ozur dahı dılemedı neden? Cunku ısraıl demek abd demek.Bugun surıyedekı esadın gıtmesını abd ıstedıgı ıcın orası karısık,dunya duzenını abd kuruyor.Bızım gıbılere de boyle ufak ıslerı yaptırıyorlar.

- - - Eklendi - - -

Bu ısler counter strıke oynamaya benzemez soralım bakalım hangı asker savas cıksa da savassak dıye beklıyor ya da annelerıne soralım.Istedıgımız sadece baskalarının ıc meselelerıne karısmamamız.Zaten ulke olarak yeterınce ıc sorunumuz var once bı ıc sorunlarımızı halledelım sonra yeterınce guclenırsek saga sola gırerız zevk ıcın

haltie

haltie

Üye
Abd nin oyunlarını biliyoruz israilinde zaten çıkan her savaş onların işine geliyor suriyeli bakan biz yaptık diyor esad biz yaptık diyor ne yapalım bekleyelimmi iyi ki yaptın mi diyelim

greenmile

greenmile

Üye
şimdi suriyeye girip ne yapacağız maksat ne olacak yani? Bunun tek yolu savaşmak mıdır?

haltie

haltie

Üye
Israillle bir savaşa girmek ne kadar mantıklı ama nedir ilişkiler kesildi konsolos geldi israil ülkesine giren bir yardım gemisini bastı gelip senin uçağını düşürmedi bomba atmadı israillle savaşa girsin demek ne demek. Biz burda ülkemize saldıran ülkeye saldırmaya konuşuyoruz.

Tabi ki savaş olmasın tabiki insanlar ölmesin benim halkım hiç ölmesin.

Murat asker savaşmak istemiyor demissin askerlik yaptın mı?

haltie

haltie

Üye
şimdi suriyeye girip ne yapacağız maksat ne olacak yani? Bunun tek yolu savaşmak mıdır?

Tek yolu savaş olsa savaşiyor olurduk zaten bir savaş olmayacak suriye girmez ona ama dikkat eder artık ve bizim insanimiz ölmez, olursa aynı şey girer orda bir tampon bölge oluştulur

greenmile

greenmile

Üye
Israillle bir savaşa girmek ne kadar mantıklı ama nedir ilişkiler kesildi konsolos geldi israil ülkesine giren bir yardım gemisini bastı gelip senin uçağını düşürmedi bomba atmadı israillle savaşa girsin demek ne demek. Biz burda ülkemize saldıran ülkeye saldırmaya konuşuyoruz.

Tabi ki savaş olmasın tabiki insanlar ölmesin benim halkım hiç ölmesin.

Murat asker savaşmak istemiyor demissin askerlik yaptın mı?

Asker savaşmak istemiyor demedim elbette gerektiğinde savaşacak.Ancak kimse durup dururken gideyim de savaşayım demez,buna askerler de dahil.Sonuçta nerden bakarsan bak ölüm demek.Sen yada o ya da öbürü sonunda birileri mutlaka ölecek,ben bunu anlatmaya çalışıyorum.Askerlik yapmadım daha.

Ancak bunu bilmek için illa asker olmaya gerek yok.Kim durduk yere şu ülkeyle savaşayım diye düşünür ki? Mesela ben kendi adıma konuşayım.Afganistana falan gidiyorlar ya şahsen başka devlete gitmek istemem.Koruyacaksam kendi vatanımı korurum elalemin ülkesi beni mi gerdi durduk yere derim yani.

Sorun burda Suriye bize bu tacizi neden yapıyor? Sebebi çok basit iç işlerine karıştığımızı düşünüyor o yüzden taciz ediyor.Ülkemizinde dış politikasını gözden geçirmesi gerekir.

haltie

haltie

Üye
Murat kimse durup dururken savaşmıyor ucagimiz düşürüldü ülkemize bombalar düşüyor antep patlamasında suriyenin parmağı olduğu ortaya çıkıyor pkk ya yıllardır destek veriyor bunların sonucudur bugün ki durum.

Ayrıca Türkiye NATO üyesi bir devlet uluslararası antlaşmalar var yıllar önce imzalanan o yüzden oralarda bulunmakla yükümlü, ayrıca Türk ordusu Barış gücü olarak görev yapar saldırmaz,orada italya ingiltere gibi ülkelerin askerleri var prens william bile orda şuan:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...