Haber Türk hackerlar, Apple'dan fidye istiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Türk hackerlar, Apple'dan fidye istiyor
Dünyanın en çok tercih edilen mobil cihaz üreticisi olarak karşımıza çıkan Apple'ın başı Türk hackerlar ile dertte. 300 milyonu aşkın hesabı ele geçiren grup, Apple'dan fidye talebinde bulundu.

Dünyanın lider mobil cihaz üreticisi Apple’ın başı büyük derde girdi. Motherboard isimli bir bilişim sitesi tarafından firmaya yakın kaynaklardan sızdırıldığı iddia edilen bilgilere göre, Turkish Crime Family isimli bir Türk hacker grubu çok sayıda kişinin iCloud bilgilerini ele geçirdi.

Önemli bir diğer bilgiye göre Turkish Crime Family isimli bu grup Apple yetkililerine ulaşarak para talep ederken, eğer bu parayı vermeyecekleri taktirde hesaplar içerisindeki verileri sileceklerini açıkladı. Apple’a 7 Nisan’a kadar süre tanıyan bu grup, 75 bin dolar değerindeki Bitcoin veya Ethereum isimli kripto paraları yada 100 bin dolar değerinde olan iTunes hediye kartını fidye olarak kabul edeceklerini açıkladı.

Grup Apple’ın hesap bilgilerini ele geçirdiğine inanması üzerine YouTube’da bir video yayınlarken, bu video kısa bir süre içerisinde Apple çalışanı tarafından sildirildi. Grubun 300 milyondan fazla '@icloud' ve '@me' adresli kullanıcılar olmak üzere hesap ele geçirildiği belirtiliyor.
Türk hackerlar, Apple'dan fidye istiyor

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7, CaptainPrice. ve By_Casparov

By_Casparov

By_Casparov

Üye
:kop2::kop2::kop2:

• Beğen
Tepkiler: Buğra
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Helal olsun Apple'ı Hacklemisler:bilmm
Tim Bey çok sinirlidir herhalde :D

Son düzenleme:
  • Beğen
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:muha:

• Beğen
man20

man20

Üye
Hacker olmak isterdim :/

• Beğen
jojo_va

jojo_va

Üye
Az istemişler koskoca apple dan.
Az istemişler koskoca apple dan.

• Beğen
lazye

lazye

Üye
az para istemişler sanki :ehe

• Beğen
BurakTura

BurakTura

Üye
Bugün 2. Kez Utandım Başkalarının Yerine. Bu nedir arkadaş ya

( İlk'i Tgrt Haberin Uçak , Tank 3D Gösterimiydi )

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Tebrik mı edelim bu başarıdan dolayı yoksa az ödül istemişler o kadar şeye karşılık uzulelim mı bilemedim :D

• Beğen
Tepkiler: bilisimler, CaptainPrice. ve jojo_va
jojo_va

jojo_va

Üye
300 milyon ' u aşkın kisi diyor her biri için 1 Tl isteseler hayatları kurtulurdu gerçi FBI çöker hemen ama olsun iyi iş.

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Helal olsun. hacker konusunda üstünüz :)

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Tebrik mı edelim bu başarıdan dolayı yoksa az ödül istemişler o kadar şeye karşılık uzulelim mı bilemedim :D
Tebrik etsek yeter diye düşünüyorum. Parayı onlar bilir :D

BurakTura

BurakTura

Üye
Bugün bir Apple yetkilisi Fortune sitesine yaptığı açıklamada iCloud ve Apple Kimliğini de içeren Apple sistemlerinden herhangi birinde herhangi bir ihlal bulunmadığını belirtti. İddia edilen e-posta adresleri ve parola listesinin önceden ihlal edilmiş üçüncü parti servislerden elde edilmiş olduğunu söyledi. Herhangi bir ihlal durumunda güvenlik güçleri ile birlikte hareket ettiklerini, bu sebeple kullanıcıların güvende olduğunu belirtti.
Lol :D

• Beğen
ezioTD

ezioTD

Üye
Daha güzel ve faydalı eylemlerin haberlerini almak dileğiyle :)

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.

Üst Alt