Öneri Tüketici Mahkemesi Hakkında Acilll!

Sponsorlu Bağlantılar

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Tüketici Mahkemesi Hakkında Acilll!
Arkadaşlar Nokia Lumia 920 cihazımı garantiye yolladım, sorunları çözülmeden ve daha önce olmayıp gönderdikten sonra oluşna hatayla bana verildi.İkinci kez yolladım yine aynı değişen birşey olmadı.Tekrar göndersemde bana çözülmeden yollayacaklarına göre bende tüketici mahkemesine gitmek istiyorum. Ama sorularım var:

1-Ne tür belgeler istiyorlar?
2-Sonuca bağlanması bana paranın ulaşması ne kadar sürüyor?
3-İlla 3 kez servise gitmesi zorunlu mu?
4-Avukat vb. şeyler için para ödeyecek miyim?
5-Süreç nasıl işliyor mahkemeye verildikten sonra işlem yapacak mıyım (orn:noterden ihtarname gibi)
6-1559 tlye aldığım cihazdan 2500 tl talep edebiliyor muyum?Up up !Niye kimse cevap vermiyor? :(

boran9999

boran9999

Üye
Öncelikle geçmiş olsun Bu konuyla ilgili tuketici.gov.tr sitesini ziyaret ederseniz daha fazla bilgi edine bilirsiniz tekrar geçmiş olsun

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
Arkadaşlar Nokia Lumia 920 cihazımı garantiye yolladım, sorunları çözülmeden ve daha önce olmayıp gönderdikten sonra oluşna hatayla bana verildi.İkinci kez yolladım yine aynı değişen birşey olmadı.Tekrar göndersemde bana çözülmeden yollayacaklarına göre bende tüketici mahkemesine gitmek istiyorum. Ama sorularım var:

1-Ne tür belgeler istiyorlar?
2-Sonuca bağlanması bana paranın ulaşması ne kadar sürüyor?
3-İlla 3 kez servise gitmesi zorunlu mu?
4-Avukat vb. şeyler için para ödeyecek miyim?
5-Süreç nasıl işliyor mahkemeye verildikten sonra işlem yapacak mıyım (orn:noterden ihtarname gibi)
6-1559 tlye aldığım cihazdan 2500 tl talep edebiliyor muyum?Up up !Niye kimse cevap vermiyor? :(
eğer avukat falan girerse araya 2500tl seni kurtarmaz

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
hardal00

hardal00

Üye
Hocam telefon bozuldugu an direk tüketici haklarına git. Tabi eski gönderdiğin kağıtlarıda götür tüketici hakları seni bilirkişiye gonderir o kullanıcı hatası derse yapacak yok ama magaza hatası derse tüketici hakları dava acar sonra magaza seni arar pazarlık ister aman ha pazarlık yapma mahkemede bilir kişi magaza hatası derse illaki yen telefon verirler yada kac paraya aldıysan para verirler bu işlem 2 -ay kdar sürer

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Hocam telefon bozuldugu an direk tüketici haklarına git. Tabi eski gönderdiğin kağıtlarıda götür tüketici hakları seni bilirkişiye gonderir o kullanıcı hatası derse yapacak yok ama magaza hatası derse tüketici hakları dava acar sonra magaza seni arar pazarlık ister aman ha pazarlık yapma mahkemede bilir kişi magaza hatası derse illaki yen telefon verirler yada kac paraya aldıysan para verirler bu işlem 2 -ay kdar sürer
Çok teşekkür ediyorum yalnız şöyle bir sorunum var ben servis raparonun 1.sini vermedi bimeks sorduğumdada bizde kalıyor demişlerdi.Şimdi 2.sini verdiler. Ayrıca internetten çıkardığım teleservice sitesindeki raporlar sayılır mı 1. servis raporu yerine ?Bir de sağlam gönderdiğim tuşu bozup yollamışlar bunu nasıl kanıtlarım?

hardal00

hardal00

Üye
Abi raporu keşke alsydın bende leptopu verdim acılış düğmesi ışıgını bozmuşlar bilir kişiye soyledik anlayışlı cıktı anladı adam yazdı raporu sende iyi bi dille söyle

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Abi raporu keşke alsydın bende leptopu verdim acılış düğmesi ışıgını bozmuşlar bilir kişiye soyledik anlayışlı cıktı anladı adam yazdı raporu sende iyi bi dille söyle
İlkinde vermediler zorladı adamlar bende alamadım onların ne işine yarayacaksa ?İkincisi var ama

hardal00

hardal00

Üye
Onlar akıllı abi genede git vermediler de

Üst Alt