• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

TTNet '' Süreli İnternet '': Kısa Süreli İnternet Bağlantısı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
TTNet '' Süreli İnternet '': Kısa Süreli İnternet Bağlantısı
TTNet’in yazlıkçılar ve öğrenciler için hazırladığı hizmeti ‘‘ Süreli İnternet ’’ ile birlikte kısa bir süreç için internet sahibi olmanızı sağlıyor. NET4 veya NetLİMİTSİZ paketlerine 2 ay – 3 ay – 6 ay süre ile abone olmaya olanak sağlayan bu paketler aracılığı ile uzun süreli taahhütname ortadan kalkıyor. Ayrıca aboneler bu paketler aracılığıyla kısa süreli adres değişiklikleri için internet hatlarını taşımak zorunda kalmadan; ihtiyaç duydukları süre kadar internet erişimine sahip olabiliyor. Hemen hemen standart fiyatlarla aynı tarife üzerinden ücretlendirilen paketlerin fiyat listesi ise şöyle;

( TTNet süreli internet fiyatları )

gokmena

gokmena

Üye
net limitsiz tarifelerin ücretleri belli değil mi :D

Zero System

Zero System

Üye
TTnet'in kazığı...

7 aydır evimde internet bağlantısı var ve TTnet tarafından sağlanıyor.
8mbps netlimitsiz paketi kullanıyorum.
6 ay boyunca santrale yakınlığımdan dolayı 7,5mbps hıza çıkabilen internet erişimi vardı.
(Ankara Cebeci Merkez Santraline 200m mesafedeyim. Telekom'a göre 150m, GPS'e göre 200m)
(rekor hız 7,8mbps = 7,823kbps)
Genelde ise; yani gün içinde, yoğun olduğu zamanlarda 6 ile 6,5mbps arasında ve 6mbps'nin altına düşmüyordu.

5 mayıs 2010'da net hızım 200-300kbps'ye düştü.:bye2:
Doğal olarak TTnet'i aradım. Arıza kaydı açıldı.
Gün sonuna doğru Ankara İncesu Telekom'dan arıza için aradılar. Giderildiğini söylediler.:aha:
Sonra bi bakalım dedim, olmuş mu? diye...

O da ne?!
8mbps olan hızım 4mbps'ye düşürülmüş ve 3mbps'yi bile zar zor görüyor, genelde 2mbps'de geziniyor.:vur

Hemen tekrar aradım...

Önce TTnet'i...
verilen cevap: "hızınız 1mbps ile 8mps arasında ise yapılacak bir şey yok!" oldu.

Sonra Telekom'u aradım...
verilen cevap: "Santraliniz 8mbps desteklemiyor! Bu hıza mahkumsunuz!" ???:allalla::ağlarım:
(Hiç değiştirmiyom aynen söyleneni yazıyom)

İşin özü;
6 ay boyunca sorunsuz şekilde 8mbps hızda kullandığım internet,
santral desteklemiyor denilerek 4mbps'ye düşürüldü, ki onu bile veremiyor 3mbps'de kalıyor.
ve ben şu an karşımda hiç bir şekilde bir muhatap dahi bulamıyorum.:ağlarım:

TTnet'i en son aradığımda resmi olarak şikayette bulunmak istediğimi söylediğimde
lafı geçiştirdiler ve bir şey söylemediler.:off:
Aynı durum Ankara İncesu Telekom Müdürlüğü'nde ise;
önce "sizi müdürüme aktarıyorum", sonra da "müdürüm şu anda yok, gelince sizi arar" şeklinde oldu. Daha da tık yok.:off:

Bu hızlar download hızıma ait.
Garip bir şekilde upload hızım neredeyse sabit denilcek biçimde 1020kbps'de :hmmm :allalla:

Bu resimde görüldüğü gibi max. hız 4095. download sırasında ise 2mbps'nin biraz üstünde.
kotalar sizi yanıltmasın. 15gb adil kullanım kotasını aşmadığım bir zamanda yaşamıştım bu sorunları.

TTnet kullanmayı planlayan arkadaşlara bir fikir vermesi açısından paylaşmak istedim.
Gerçi başka firmalarda nasıldır, bilemem. Biri ADSL'de yad bir başkasında böyle sıkıntılar yoksa söyleyinde onlardan birine geçeyim :naughty:

SONUÇ:
Özelleştirmelere Tam Gaz Devam...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt