Tromso-Galatasaray Besiktas-Malbö

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C@N

C@N

Üye
    Konu Sahibi
Tromso-Galatasaray Besiktas-Malbö
galtasaray norvecten tromso ile eslesti besiktas da isvecten malbö ile esleşti galatasaya 15 eylulde deplasmanda tromso ile karsılasacak

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
Malmö kolay rakip.Ama beşiktaşında işi belli olmuyorki barçayı kolay takıma takılır.Ama ben inanıyorumki bu turuda geçeriz ;;)

ardaca

Üye
her iki takımımıza da 2. turda başarılar (1. zaten geçtiler :D )

izzet

Üye
ilk turu iki takımında geçeceğine inanıyorum ikisinide başarılar

delimakina

Üye
galatasarayıma basarılar aslanım yürü be

folter

Üye
malbö bizi eleyen takım değilmiydi ya.
öle bişeyler hatırlıyo gibiyim.

slayer

Üye
öyleymiş
ama şimdi durumları kötüymüş

finalde görüşürüz inşallah GS'liler

the_patriot

Üye
bjk çekebileceği en kötü kurayı çekti ama eleyecektir malmo yu

Malmö

Beşiktaş´ın UEFA Kupası 1. turdaki rakibi İsveç´in Malmö takımı, bu sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda İsviçre´nin Thun takımına elenip UEFA Kupası´na katıldı.

Malmö´nün kalesini, 2002 yılında Beşiktaş´ın da kalesinde görev yapan Asper koruyor. Kadrosunda 6 yabancı oyuncu bulunduran İsveç ekibinde, ünlü futbolcular Patrik Andersson ve Jari Litmanen de forma giyiyor. Mavi-beyazlılar, karşılaşmalarını 27 bin 500 kişilik Malmö Stadı´nda yapıyor. Malmö´nün resmi internet sitesinde Türkçe tanıtım da yer alıyor.

İsveç’in köklü klubü
24 Şubat 1910 tarihinde kurulan Malmö, İsveç´in en köklü kulüplerinden biri. 15 kez İsveç şampiyonu olan mavi-beyazlılar, 14 kez de İsveç Kupası´nı müzesine götürdü. Geçen sezon ligde şampiyon olan Malmö, şu anda liderin 5 puan gerisinde 5. sırada yer alıyor.

Avrupa kupalarına 29. kez katılan İsveç ekibi, 98 maçta 37 galibiyet, 25 beraberlik, 36 yenilgi alırken, attığı 130 gole karşın, kalesinde 120 gol gördü. 1979 yılında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası´nda final oynayan Malmö, İngiltere´nin Nottingham Forest takımına 1-0 yenilmişti.

Tarihi rövenş
Beşiktaş, 1990-91 sezonunda Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası 1. turunda karşılaştığı Malmö´ye dramatik biçimde elenerek, kupaya veda etmişti. İlk maçta deplasmanda 3-2 mağlup olduğu rakibi karşısında İstanbul´daki rövanşta ilk yarıda 2-0 üstünlüğü yakalayan Beşiktaş, ikinci yarıda gelen gollere engel olamayınca, 2-2 berabere kalıp kupadan elenmişti.

Siyah-beyazlılar, geçen sezon devre arasında Antalya´da düzenlenenEfes Cup turnuvasında karşılaştığı Malmö´ye, normal süresi 2-2 berabere sonuçlanan mücadelede, penaltılar sonunda 6-4 mağlup olmuştu.

Kadro
Teknik direktörlüğünü Tom Prahl´ın yaptığı Malmö´nün takım kadrosuşöyle:
Kaleciler: Mattias Asper, Lee Baxter
Savunma: Patrik Andersson, Jon Inge Hoiland, Olof Persson, Glenn Holgersson, Joseph Elanga, Johan Nislsson Guiomar, Peter Abelsson
Orta Saha: Jari Litmanen, Anders Andersson, Tomas Olsson, Daniel Andersson, Yksel Osmanovski, Louay Chanko, Hasse Mattisson, Joakim Nilsson, Daniel Sliper, Behrang Safari, Marcus Pode
Forvet: Niklas Skoog, Jesper Bech, Afonso Alves, Rawez Lawan, Samuel Barlay.

tromso ise liginde son sıralarda, avrupa kupasında tarihinde sadece 13 maç yapmış
kek bir takım

Roy

Roy

Üye
iki takımda kendilerine göre kura çekmişler.

serseri32

serseri32

Üye
galatasaraya kolay bir rakip beşiktaşa zor ama ikisininde geçeceğine inanıyorum

Caine

Caine

Üye
Originally posted by Roy@Aug 26 2005, 05:59 PM
iki takımda kendilerine göre kura çekmişler.
[post=145363]Quoted post[/post]​

hımmm doğrudur kardeşim. iki takımda kendileri gibi çekmişler. fenerde şampiyonlar liginde kendine göre kura çekti ya :huhu: hadi bakalım kim napicak :)
gs ve bjk ellerini kollartını sallayark geçerler bu rakipleri ama bjk az dikkat li olması gerekir. malmö az sakat takımdır. iddiacılar ve yaşı biraz büyük olanlar bilir

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
malmonun bjkyi eledigini hatirliorum
bjk zorlanabilir
taninmis oyuncularida var (litmanen,asper,patrik anderson,osmanovski)

Bize rakip kolay ilk macinda deplasmana olmasi cok ii oldu
rahat geceriz

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
isallah gewcerler...tabiiiiii zor gecerler gecsinmler yine elenilerler

seriFBurak

seriFBurak

Üye
kolay rakipler kesnlikle ust e gecerler...

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Malmö , Tromso'ya göre çok iyi bir rakip ama , ben kolaylıkla geçeceğimize inanıyorum ;;)

Tayfuns

Üye
gecerız ınsallah

abuvice

abuvice

Üye
2 takımımızda turları geçerler inşallah :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt