Tofaş Kartal Otomatik Tuş İle Bagaj Açma Uygulaması

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Tofaş Kartal Otomatik Tuş İle Bagaj Açma Uygulaması
Gece Olduğu İçin Belli Olmuyor Fakat İlerleyen Zamanlardada Gündüz Halinide Eklerim.Aracın Önüne Konumlandırdığım Bir Tuş İle Bagaj Kitli Açık Olmaksızın Tuşa Basildiği Anda Bagaj Kapağı Serbest Kalıyor ve Size Sadece Açması Kalıyor.Bagaj Kapağını İsterseniz Devamli Kitli Tutabilir Dilediğinizdede Tuş Yardımı İle Açabilirsiniz.İlerleyen Zamanlarda Merkezi Sistem Yardımıyla Kumanda İle Uzaktan Açıp Kapatmayıda Eklemeyi Düşünüyorum Bakalım.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK

PALA.

PALA.

Üye
Hocam merkezi sistem olan kapıların birinden paralel kablo çekebilirsin. Geriye sadece elle kilidi açmak kalır.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Hocam merkezi sistem olan kapıların birinden paralel kablo çekebilirsin. Geriye sadece elle kilidi açmak kalır.
Kartallarda Maalesef Öyle Olmuyor.Diğer Doğan veyada Şahinlerdeki Gibi Değil Kilit Mekanizması.Eğer Merkezi Kilte Bağlarsam Kapılar Açılıp yada Kapandığında Bagaj Kapağı Kendini Boşa Çıkartır.Yani Bu Kilit Sistemi Biraz Farklı

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Kartallarda Maalesef Öyle Olmuyor.Diğer Doğan veyada Şahinlerdeki Gibi Değil Kilit Mekanizması.Eğer Merkezi Kilte Bağlarsam Kapılar Açılıp yada Kapandığında Bagaj Kapağı Kendini Boşa Çıkartır.Yani Bu Kilit Sistemi Biraz Farklı
Kapılara sistemden 12V geliyorsa paralel röle bağlayıp, düğmenin yaptığı işi bir röleye yaptırabilirsin. Sen işini iyi bilirsin :spr

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Kapılara sistemden 12V geliyorsa paralel röle bağlayıp, düğmenin yaptığı işi bir röleye yaptırabilirsin. Sen işini iyi bilirsin :spr
İşte Bende İlk Başta Senin Gibi Düşündüm.Tuttum Arka Sağ Kapının Motorundan Arka Bagaja Kablo Çektim Amacım Kitleyince Kitlemek Açmak İstediğimdede Açmak Olacaktı Fakat Bagajın Kilit Mekanizmasına Baktım Sadece Açmayı Yapabilirim.Yani Tuşa Basınca Kilit MEkanizmasını Devreye Sokma Şansım Kalmıyor.Mesela Bagajı Anahtarla Açtım Sonrada KApatmadan Kitledim Kapattım Bagajı,Bagaj Kitli Kalıyor Açamıyorsun Anahtarsız Tuhaf Bir Sistemi Var O Yüzden Ön Gögüse Tuş Çekmek Zorunda Kaldım.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
İşte Bende İlk Başta Senin Gibi Düşündüm.Tuttum Arka Sağ Kapının Motorundan Arka Bagaja Kablo Çektim Amacım Kitleyince Kitlemek Açmak İstediğimdede Açmak Olacaktı Fakat Bagajın Kilit Mekanizmasına Baktım Sadece Açmayı Yapabilirim.Yani Tuşa Basınca Kilit MEkanizmasını Devreye Sokma Şansım Kalmıyor.Mesela Bagajı Anahtarla Açtım Sonrada KApatmadan Kitledim Kapattım Bagajı,Bagaj Kitli Kalıyor Açamıyorsun Anahtarsız Tuhaf Bir Sistemi Var O Yüzden Ön Gögüse Tuş Çekmek Zorunda Kaldım.
Doğru, haklısın merkesi sistem çift kilitlemeli çalışyor, bagajda ise tek kilit var onu açtığındada sistem sorunlu işliyor :hmmm
Sen işini bilirsin Ahmet Usta :spr

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Doğru, haklısın merkesi sistem çift kilitlemeli çalışyor, bagajda ise tek kilit var onu açtığındada sistem sorunlu işliyor :hmmm
Sen işini bilirsin Ahmet Usta :spr
Estağfurullah.Biz Usta Olmayan Yerde Ustayız :)

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Hrm kapılar hem bagaj kilitleniyor mu şimdi aynı anda :hmmm

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Hrm kapılar hem bagaj kilitleniyor mu şimdi aynı anda :hmmm
O İş Yattı Ya Sorma.
Sadece Tuş İle Açabiliyorum Kilit Mekanizması El Verişli Değil.Ön Tarafa Tuş Koydum Onunla İdare Ediyorum Sonralarda Kumandayada Bağlamayı Düşünüyorum Bakalım

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Üst Alt