Titanda metan gölleri bulundu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
мιѕтαα

мιѕтαα

Üye
Cassini uzay aracının, Titan'ın güney kutup bölgesinden gönderdiği görüntülerde, göl kıyısını andıran düzensiz şekilli karanlık alanlar olduğunu açıklayan NASA, bu alanların 234 kilometreye 73 kilometre çapında olduğunu kaydetti.

Söz konusu bölgenin Titan'ın en bulutlu kesiminde bulunduğunu kaydeden NASA yetkilileri, bu bölgede metan yağmurlarının olabileceğine inanıyor.

NASA'nın New York'ta bulunan Goddard Uzay Çalışmaları Enstitüsü'nden Cassini ekip üyesi Tony DelGenio, ''Bu bölgedeki fırtınaların bazılarının yüzeye ulaşacak kadar yeterli metan yağmuruna yol açacak şiddette olması mümkün'' dedi.

Bilim adamları, Titan aşırı soğuk olduğu için sıvı metanın buharlaşmasının çok uzun zaman aldığını, bu yüzden de metan dolu göllerin uzun süre varlığını sürdürebildiğini söylediler.

Bu arada, bilim adamlarının kara noktaların şimdi kurumuş olan eski bir gölün kalıntısı ya da katı hidrokarbonlarla dolu alanlar olabileceği üzerinde durdukları da kaydedildi
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt