Tiryakilere Kötü Haber

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oteb

Üye
    Konu Sahibi
Tiryakilere Kötü Haber
TBMM Sağlık Komisyonu’nda, AKP ve CHP’lilerin sigara yasağı öngören yasa önerilerini görüşüp tek bir metin haline getirmek amacıyla oluşturulan alt komisyon, radikal önlemlere imza attı. Alt komisyonda, AKP ve CHP’lilerin oylarıyla kabul edilen öneri, özel otomobiller ile kamyon ve TIR’lar da dahil şoför koltuğunda oturanlara sigara içme yasağı getirildi. Alt komisyon kararına göre, polis artık emniyet kemeri takmayanlar gibi sigara içerek araç kullananlara da ceza yazacak. Sigara içerek araç kullananlara verilecek ceza miktarı komisyonun bugünkü toplantısında belirlenecek. Ancak cezanın 50 YTL’nin altında olması beklenmiyor.

KAHVEHANE YASAĞI

Alt komisyon, kahvehane ve kafelerdeki sigara yasağını ise yumuşattı. Buna göre 50 metrekarenin altındaki kahvehane ve kafeler 3 yıl süreyle yasaktan muaf olacak. 50 metrekarenin üzerindekilerde ise sigara içilen ve içilmeyen bölümler yer alacak. Sigara içilen bölümlerin ise havalandırmasının olması şartı getiriliyor.

EVDE YASAĞA RET

Alt komisyonun dünkü toplantısına katılan sivil toplum örgütleri, evlerde sigara içilmesinin de yasaklanmasını önerdiler. Evde sigara içilmesinin şikayete bağlı suç kapsamına alınmasını da isteyen sivil toplum örgütü temsilcilerinin, yasa önerisine bu yönde bir hüküm eklenmesi önerisi komisyonda kabul görmedi...

depresif

Üye
bende yasağa destek veriyorum bir tiryaki olarak nedenine gelirsek
ya gizli sigara içmek kadar zevkli bişey var mı

hidayet

hidayet

Üye
<div class='quotetop'>(depresif &#064; Dec 21 2005, 10&#58;47 AM) [post=232468]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Fazlasını bile yapabilirler içenler düşünsün..

CisSe

Üye
bence güzel bi uygulama böylece türkiye daha temiz olur caddeye cıktığımda her yerde izmarit var kötü görüntüye hayır

darkred

darkred

Üye
<div class='quotetop'>(depresif &#064; Dec 21 2005, 10&#58;47 AM) [post=232468]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]
aynen katılıyorum ama arada bir yakalandığım oldu.bu yasa çıkarsa para cezasıda olcak onu napcaz bilmiyorum valla

CisSe

Üye
walla fena halde bi ceza varmış hele araba başında sigara içenlere çokk fena ceza gelcekmişş

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
<div class='quotetop'>(oteb &#064; Dec 21 2005, 10&#58;19 AM) [post=232447]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Alt komisyonda, AKP ve CHP&#8217;lilerin oylarıyla kabul edilen öneri, özel otomobiller ile kamyon ve TIR&#8217;lar da dahil şoför koltuğunda oturanlara sigara içme yasağı getirildi.

Alt komisyonun dünkü toplantısına katılan sivil toplum örgütleri, evlerde sigara içilmesinin de yasaklanmasını önerdiler. Evde sigara içilmesinin şikayete bağlı suç kapsamına alınmasını da isteyen sivil toplum örgütü temsilcilerinin, yasa önerisine bu yönde bir hüküm eklenmesi önerisi komisyonda kabul görmedi...
[/b][/quote]
ya kimse kusura bakmasın ama çüşşşşşşşşş &#33;&#33;&#33;&#33;

adam 12-24 saat kamyon kullanacak genelde de dıkkatı dagılmasın dıye sıgara ıcecek...artık ıcemeyecek ha?
ozel arabamla seyehat ederken sıgara ıcemıycem "kendı özel arabamda" ha?
bi de evde ıcmeyıde yasaklayalım demısler...utanmadan.siz kımsınız lan benım evımdekı hayatıma kaırısıyosunuz??? sivil toplum orgutu de bır yere kadar, boyle sacmalık olmaz&#33;&#33;&#33; yanlıs hesap da Bagdat&#39;tan doner gorursunuz... ıyıkı aklı basında bırılerı cıkmısda kabul etmemişler

şimdi silere olacakları soyluyorum:
olay yargıya ıntıkal edecek, yargıtay da "Alt komisyonda, AKP ve CHP&#8217;lilerin oylarıyla kabul edilen öneri, özel otomobiller ile kamyon ve TIR&#8217;lar da dahil şoför koltuğunda oturanlara sigara içme yasağı getirildi." bunu kişisel hürriyetlere müdahale olarak gorup ıptal edecek.
.

yitik savaşçı

Üye
Otomobilin şöför koltuğunda oturuyorsanız; sigara içemez, cep telefonuyla konuşamaz, amuda kalkamazsınız&#33;

volkanik546

volkanik546

Üye
Mükemmel bi karar,önemli olan çıkması değil uygulanması...

Nicolas_Anelka

Üye
ben zaten mumkun oldukca yanımda yada odamda kiseye izin vermiyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...