Testisle Beyin Ters Orantılı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oteb

Üye
    Konu Sahibi
Testisi büyük erkeğin, beyninin küçük olduğu anlaşıldı. En azından yarasalarda böyle olduğu ortaya çıktı.

New York eyaletindeki Syracuse Üniversitesi’nden Scott Pitnick’in liderliğinde yapılan araştırmada 334 ayrı yarasa türü beyin ve testislerinin büyüklüğü açısından incelemeye alındı. Özellikle dişilerin rastgele çiftleştiği türlerde testisin büyük, beynin küçük olduğu belirlendi.

Dişi yarasalar, çiftleşmede büyük testisli erkeklere öncelik verirken, söz konusu erkek yarasaların da daha fazla sperm üretebilmek için testisleri için beyinlerinin iki misli enerji harcadıkları anlaşıldı.

Çok eşli olan şempanzelerin testisleri, gorillerin birkaç misli daha büyük. Gorillerde sadece dominant bir erkeğin hareme girmesine izin verilmesi nedeniyle testislerin büyümesinin daha sınırlı olduğu belirtiliyor. İnsanın testisleri ise bu ikisi arasında bir büyüklükte.

Yarasalarda testisler, toplam vücudun yüzde 8.4’lük bir bölümünü oluştururken primatlarda bu oran 0.02 ile 0.75 arasında değişiyor...
 
DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
daha dün akşam abuvice açmıştı bu konuyu
 

oteb

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(DeLmIrA &#064; Dec 9 2005, 01&#58;36 PM) [post=225092]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
daha dün akşam abuvice açmıştı bu konuyu
[/b][/quote]
Maalesef göremedim eski haberler arasında. Kusura bakmayın arkadaşlar...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

haydaravısyon
Cevap
3
Görüntüleme
4K
PremiumWork
Mustafa Furkan
Cevap
6
Görüntüleme
5K
Unstable01
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt