Terim, Yunanistan'a korku saldı!

 • 21 Mart 2013
 • 402 Okunma
 • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. G.Saray maçlarındaki Sneijder-Ambrabat değişikliği, Yunanistan'da 'Fatih Sultan Mehmet'le aynı isme sahip Terim'in '1453 Fetih mesajı' diye haber oldu.


  < Resmi açmak için tıklayın >


  Türkiye'ye gelişi olay olan Hollandalı orta saha oyuncusu Wesley Sneijder ile Kayserispor'dan Galatasaray'a transfer olan Faslı Amrabat, forma numaraları nedeniyle başlayan bir isyanın konusu oldular. Teknik Direktör Fatih Terim birçok maçta ilk 11'de Sneijder'e yer verirken, 14 numaralı oyuncu genellikle 60'lı dakikalarda yerini 53 numaralı Amrabat'a bırakıyor. Değişiklik için ışıklı pano kalktığında ise ortaya '1453' sayısı çıkıyor. İşte bu görüntü, Terim'in adının da İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet ile aynı olmasından dolayı 'Fetih mesajı' olarak sosyal medyada espri konusu olmuştu. Yunan medyası bu 'geyiği' ciddiye aldı.

  'Türk propagandası'

  Voria adlı haber sitesi dün 'Futbolda Türk propagandası' başlığıyla olayı haberleştirdi. Galatasaray'ın tüm dünyada ilgiyle izlenen Şampiyonlar Ligi maçlarında 14 ile 53 numaralı oyuncuyu değiştirip değişiklik panosunda 1453 rakamını oluşturarak hem Yunanistan'a hem de Avrupa'ya 'fetih' mesajı verdiğini iddia etti. Site, Terim'in bu fetih mesajının Türk kamuoyundan da takdir topladığını, twitter'da Terim'in hamlesini öven mesajların yer aldığını yazdı.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Neden forma numaraları 14 ve 53?
  Sneijder Galatasaray'a geldiğinde 10 numaralı formayı Felipe Melo giydiği için kendisine başka bir forma seçmesi söylenmiş ve Hollandalı yıldız da Hollandalı futbol efsanesi Johann Cruyff'un 14 numaralı formasını tercih etmişti. Amrabat ise Kayserispor'dan Galatasaray'a transfer olmasında büyük katkısı olan Abdurrahim Albayrak'a minnet borcunu ödemek için Rizeli yöneticinin memleketinin plakası olan 53 numaralı formayı giyiyor.

  Twitter geyikleri
  - Hep sneijder amrabat değişikliği 1453.. hoca ince mesaj veriyor sürekli.
  - Galatasaray'da şu değişikliğe hastayım Sneijder (14) Amrabat (53) tabela “1453”
  - Sneijder (14) oyundan çıkıp yerine Amrabat (53) girdiğinde skorbordda 1453 yazdığını biliyor muydunuz? Tehlikenin farkında mısınız?
  - Sneijder'ı çıkarttı Amrabat'ı oyuna dahil etti. 1453 Fatih Terim'in fetih hareketi!
  - Sneijder'in forma numarası 14, giren Amrabat'ın forma numarası 53. koy yanyana 1453 İstanbul'un fethi. gs maçı alır beyler.
   


  Yazan: Kdr05
 2. magazinleştirmenin ve bi anlam yüklemenin bi gereği yok
   
 3. saçmalık sadece tesadüf forma numaraları
   
 4. 1453 :ehe :ehe ALLAHın izniyle kadıköyden sonra(12 mayıs 2012) avrupayı da fethedeceğiz :islik
   
 5. Saçma sapan bir uydurma ...
  Gülüp geçmek lazim .
   
 6. Imparator inceden veriyor ayari.uzerine alinmasi gerekenlerde aliniyo buda guzel :ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 23:06