Ter kokusu nasıl önlenir, Ter Kokusunu Önleme Yolları | Terlemeyi Önlemek için

 • 18 Nisan 2011
 • 4361 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. ter kokusu önlemek, ter kokmaması için, terlememek için yapılması gerekenler, terlemeye karşı, ter önleyici karışım ter kokmamak için, ter kokusuna bitkisel çözüm, ter kokusuna çözüm yolları, ter kokusuna doğal çözüm, ter kokusuna doğal çözümler, ter kokusuna kesin çözüm, ter kokusuna ne iyi gelir, terin kokması

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Yaz aylarında özellikle bayanların en büyük sorunudur terlemek ve terin kokması. Ter kokusunu önlemenin yolu hijyendir aslında. Herşeyden önce günlük banyo yapılmalı kişisel temizliğe dikkat edilmelidir. Daha sonra antibakteriyel özelliklli deodorantlar vucudunuz kuru ve temizken kullanılmalı. Terli vucuda sıkılan deodorantlar yarar değil zarar verirler. Pamuklu ve terletmeyecek kıyafet seçimi yapılması gerektiğini hepimiz biliyoruzdur zaten.

  Ayrıca evde uygulayabileceğiniz antibakteriyel özelliği olan adaçayını tavsiye ederim.1 bardak kaynar suyun içine 2 dal adaçayı ekleyip 5 dakika demlenmesi için bekleyin. Sürenin sonunda adaçayını süzün. Bir parça pamuğu adaçayına batırıp koltuk altı, ayak, el gibi terleyen bölgelerinize sürün.

  Yediğiniz yiyeceklere dikkat edin. Baharatlı ve kötü kokulu yiyeceklerden uzak durun. Yıkanacağınız suyun içine 1 kase deniz tuzu koyun, bununla duş alın. Mümkünse küveti bu suyla doldurup içine 2 çorba kaşığı lavanta yağı damlatın. Bir süre bu suda uzanın. Ayrıca koltuk altınıza pudra sürebilirsiniz.

  Bunların dışında botoks son çözüm yoludur. Botoks yaptırarak terleme sorununuzu çözümlersiniz.
   


  Yazan: EroL
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 16:29